Truket që duhet të provoni me Xiaomi Mi Band

Xiaomi Mi Band është një byzylyk i zgjuar që ka pushtuar tregun për dizajnin e tij elegant.

Xiaomi Mi Band është një byzylyk i zgjuar që ka pushtuar tregun për dizajnin e tij elegant, numrin e madh të funksioneve dhe koston e tij të ulët.

Ky byzylyk inteligjent është bërë shoqëruesi i përsosur për ata që kërkojnë të udhëheqin një mënyrë jetese më të shëndetshme dhe më aktive. A dini disa truke të byzylykut tuaj? Nëse përgjigja është "Jo", atëherë ejani të takojmë disa prej tyre.

Ndrysho faqen e orës

Mund të shkarkoni më shumë sfera përmes aplikacionit celular Xiaomi.

Mund ta personalizoni pamjen e byzylykut tuaj inteligjent duke ndryshuar faqen e orës tuaj, pasi ajo ka një shumëllojshmëri fytyrash të instaluara paraprakisht. Mund të shkarkoni më shumë sfera përmes aplikacionit celular Xiaomi.

Më pas, ndiqni këto hapa për të ndryshuar fytyrën në Xiaomi Mi Band tuaj:

 1. Hapni aplikacionin Xiaomi Wear në pajisjen tuaj celulare.
 2. Zgjidhni opsionin «Cilësimet» në fund të ekranit.
 3. zgjedh "Shfaqja e orës".
 4. Do të shihni një listë të fytyrave të para-instaluara të orës dhe një opsion për të shkarkuar më shumë. Zgjidhni fytyrën që dëshironi të përdorni dhe shtypni "Sinkronizo".
 5. Prisni që sfera të sinkronizohet me Xiaomi Mi Band. Ky proces mund të zgjasë disa minuta.
 6. Pasi fytyra të jetë sinkronizuar, do të mund të shihni pamjen e re të byzylykut tuaj inteligjent.

Vini re se nuk rekomandohet ta bëni këtë me aplikacione të palëve të treta, prandaj përdorni vetëm aplikacionin e prodhuesit.

Fitnesi im (Xiaomi Wear Lite)
Fitnesi im (Xiaomi Wear Lite)

Kontrolloni muzikën gjatë stërvitjes

Me Xiaomi Mi Band ju mund të kontrolloni muzikën pa pasur nevojë të hiqni telefonin nga xhepi ose të ndaloni aktivitetin tuaj fizik.

Me funksionin e telekomandës së muzikës, mund të ndaloni, të rifilloni, të kaloni te kënga tjetër dhe të ktheheni te kënga e mëparshme direkt nga Xiaomi Mi Band, pa pasur nevojë të nxirrni celularin nga xhepi apo të ndaloni aktivitetin tuaj fizik.

Për të kontrolluar muzikën nga Xiaomi Mi Band, ndiqni këto hapa:

 1. Hapni aplikacionin Xiaomi Wear në celularin tuaj.
 2. Zgjidhni opsionin "Muzika" në fund të ekranit.
 3. Zgjidhni aplikacionin e muzikës që dëshironi të kontrolloni.
 4. Filloni të luani muzikën tuaj nga aplikacioni i zgjedhur.
 5. Në Xiaomi Mi Band, rrëshqitni lart nga ekrani kryesor për të parë menunë e shpejtë.
 6. Zgjidhni opsionin "Muzika".
 7. Tani mund të kontrolloni muzikën që po luani në pajisjen tuaj celulare nga Xiaomi Mi Band.

Personalizo vibrimin e njoftimit

Me këtë veçori, mund të rregulloni kohëzgjatjen dhe intensitetin e dridhjeve për lloje të ndryshme njoftimesh.

Me këtë veçori, ju mund të rregulloni kohëzgjatjen dhe intensitetin e dridhjeve për lloje të ndryshme njoftimesh, duke ju lejuar të dini menjëherë se çfarë lloj sinjalizimi po merrni pa pasur nevojë të shikoni telefonin tuaj celular.

Për të personalizuar dridhjen e njoftimit në Xiaomi Mi Band, ndiqni këto hapa:

 1. Hapni aplikacionin Xiaomi Wear në pajisjen tuaj celulare.
 2. Zgjidhni opsionin "Profili" në fund të ekranit.
 3. Zgjidhni Xiaomi Mi Band në listën e pajisjeve.
 4. Zgjidhni opsionin "Cilësimet e njoftimit".
 5. zgjedh "Vibrimi i personalizuar".
 6. Rregulloni kohëzgjatjen dhe intensitetin e dridhjeve për aplikacionet e ndryshme që dëshironi të personalizoni.
 7. Ruani ndryshimet.

Kur të merrni një njoftim në Xiaomi Mi Band, do të ndjeni dridhjen e personalizuar që keni vendosur, e cila do t'ju njoftojë menjëherë se çfarë lloj alarmi po merrni. Kjo është një veçori e dobishme nëse doni të mos shpërqendroheni.

Zbulimi automatik i aktivitetit fizik

Ky funksion është i dobishëm nëse praktikoni aktivitete fizike shumëdisiplinore që plotësojnë njëra-tjetrën, si për shembull triathlon.

Xiaomi Mi Band ka një funksion të zbulimit automatik të aktivitetit fizik. Kjo do të thotë që brezi inteligjent mund të zbulojë automatikisht kur bëni aktivitete të caktuara, si ecja, vrapimi ose çiklizmi.

Për të aktivizuar funksionin e zbulimit automatik të aktivitetit fizik në Xiaomi Mi Band, ndiqni këto hapa:

 1. Hapni aplikacionin Xiaomi Wear në celularin tuaj.
 2. Zgjidhni opsionin "Profili" në fund të ekranit.
 3. Zgjidhni Xiaomi Mi Band në listën e pajisjeve.
 4. Zgjidhni opsionin "Cilësimet e aktivitetit".
 5. Aktivizoni opsionin "Zbulimi automatik i aktivitetit fizik".
 6. Caktoni kohëzgjatjen e gjurmimit automatik të aktivitetit.
 7. Ruani ndryshimet.

Ky funksion është i dobishëm nëse praktikoni aktivitete fizike shumëdisiplinore që plotësojnë njëra-tjetrën, si për shembull triathlon. Përveç kësaj, funksioni i zbulimit automatik të aktivitetit fizik do t'ju lejojë gjithashtu merrni një matje më të saktë të aktivitetit tuaj total ditor.

Duke përdorur grupin tim për të bërë foto nga një distancë

Tani, kur prekni ekranin e Xiaomi Mi Band tuaj, pajisja juaj celulare do të bëjë foton.

Xiaomi Mi Band ju lejon gjithashtu ta përdorni si telekomandë për të bërë foto nga një distancë nga pajisja juaj celulare. Prandaj, është një funksion shumë praktik për ata që duan të bëjnë foto në grup ose selfie pa pasur nevojë të mbajnë celularin e tyre.

Për të përdorur Xiaomi Mi Band tuaj si një telekomandë për të bërë foto nga një distancë, ndiqni këto hapa:

 1. Hapni aplikacionin e kamerës së celularit tuaj.
 2. Sigurohuni që Xiaomi Mi Band të jetë i lidhur me pajisjen tuaj celulare.
 3. Vendoseni telefonin tuaj në një vend të qëndrueshëm.
 4. Hapni aplikacionin Xiaomi Wear në telefonin tuaj celular.
 5. Rrëshqitni lart nga ekrani kryesor për të parë menunë e shpejtë.
 6. Zgjidhni opsionin "Telekomandë e kamerës".
 7. Në Xiaomi Mi Band tuaj, prekni ekranin për të nxjerrë foton.

tani, kur prekni ekranin e Xiaomi Mi Band, telefoni juaj celular do të bëjë foton.

Vendosni Mi Band tuaj si një elektrik dore

Me Xiaomi Mi Band, do të keni një zgjidhje të lehtë dhe praktike për të ndriçuar rrugën tuaj në situata me dritë të ulët.

Ju mund ta vendosni Xiaomi Mi Band tuaj si një elektrik dore për të ndriçuar në situata me dritë të ulët. Ky funksion është shumë i dobishëm nëse keni nevojë për një burim portativ drite dhe nuk keni një elektrik dore.

Me Xiaomi Mi Band, do të keni një zgjidhje të lehtë dhe praktike për të ndriçuar rrugën tuaj në situata me dritë të ulët. Për të konfiguruar Xiaomi Mi Band si elektrik dore, ndiqni këto hapa:

 1. Hapni aplikacionin Xiaomi Wear në telefonin tuaj celular.
 2. Zgjidhni opsionin "Profili" në fund të ekranit.
 3. Zgjidhni Xiaomi Mi Band në listën e pajisjeve.
 4. Zgjidhni opsionin "Cilësimet e grupit".
 5. Aktivizoni opsionin "Elektrik dore".
 6. Shkundni Xiaomi Mi Band për të ndezur elektrik dore.

Tani kur tundni Xiaomi Mi Band tuaj, elektrik dore do të ndizet. Për të fikur elektrik dore, tundni sërish Xiaomi Mi Band.

Pse duhet të provoni të gjitha këto mashtrime?

Mos humbisni më kohë dhe provoni këto truke që do t'ju ndihmojnë të përfitoni sa më shumë nga Xiaomi Mi Band.

Duke provuar të gjitha këto truke, do të mund të përfitoni sa më shumë nga byzylyku ​​juaj dhe ta personalizoni sipas dëshirës tuaj, duke ju ofruar rehati dhe më pak ndërprerje në aktivitetet tuaja të përditshme.

Një faktor jetik sot kur koha vlen më shumë se vetë paraja. Pra, mos humbisni më kohë dhe provoni këto truke që do t'ju ndihmojnë të përfitoni sa më shumë nga Xiaomi Mi Band.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.