Twitter pranon të falsifikojë matjet e reklamave video

Twitter

Pavarësisht nga fakti që ka shumë kritika që po bien në Facebook pasi pranuan disa muaj më parë se ai kishte fryrë padashur metrikat e saj të videos për jo më pak se dy vjet rresht, diçka që ata kishin filluar ta rregullonin brenda. Tani është radha e Twitter njoftoni gjithashtu se tuajat metrikat janë fryrë gjithashtu.

Këtë herë ishte vetë Twitter që e ka pranuar se, për shkak të një një defekt në versionin Android të aplikacionit tuaj, kanë fryrë metrikë video. Sipas burimeve të brendshme brenda vetë kompanisë, me sa duket ky gabim mund të kishte çuar që metrikat të ishin deri në 35% më të larta se sa duhej. Me sa duket rrjeti i famshëm social ka filluar të informojë reklamuesit këtë javë duke premtuar, ndër të tjera, një rimbursim të të gjitha parave që ata kanë akuzuar për këtë gabim.

Twitter njofton se, për shkak të një defekti në aplikacionin e tij Android, ata do të kishin fryrë metrikat e rishikimit të videove reklamuese.

Si nje zëdhënës nga Twitter:

Kohët e fundit kemi zbuluar një defekt teknik në një azhurnim në Twitter për klientët Android që ndikoi në disa fushata reklamash me video nga 7 nëntori deri më 12 dhjetor.

Pasi u zbulua çështja, ne e zgjidhëm atë dhe u komunikuam ndikimin e saj partnerëve të prekur. Meqenëse ky është një gabim teknik dhe jo çështje politike ose përcaktimi, ne jemi të sigurt që ai tashmë është zgjidhur.

Pa dyshim një problem i ri që nuk bën asgjë përveç përkeqësojnë dhe komplikojnë të ardhmen afatshkurtër të Twitter Meqenëse, nëse problemet serioze me të cilat po përballet kompania këtë vit shtojmë një gabim si ky, i cili mund të ndikojë seriozisht në besueshmërinë e kompanisë përpara reklamuesve, një nga mjetet e pakta përmes të cilave Twitter moneton platformën, Ne kemi një problem serioz që mund, në një rast shumë ekstrem, t'i japë fund të ardhmes së saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.