Stylus Traveller SH-2, kompakti i ri nga Olympus

Olimp ka njoftuar mbërritjen e SH-2, një aparat fotografik kompakt nga seria S që vjen si pasardhës i SH-1 i cili në thelb është i njëjti aparat fotografik, por me një ndryshim shumë të rëndësishëm: mund të kapë fotografi në RAW. Karakteristikat e tij kryesore përfshijnë gjithashtu lentet e tij me të vërtetë të gjithanshme me një Gama fokale ekuivalente 35 mm 25-600 mm, mundësia e regjistro video Full HD në modalitetin e shpejtësisë së lartë dhe të tij sistemi i stabilizimit optik të imazhit me pesë boshte.

EOlympus tylus Traveller SH-2 ka një trup me madhësi xhepi me një dizajn retro e cila është e ngjashme me disa nga kamerat më të njohura Olympus pa pasqyra. Dizajni i tij ekskluziv klasik argjend ose i zi siguron një ndjesi të shkëlqyeshme dhe shton një dhunti moderne për çdo fotograf. Cilësia e përmirësuar e saj dhe trupi metalik plotësojnë pamjen elegante të kësaj kamere.

Karakteristikat kryesore të Olympus Stylus Traveller SH-2

Zoom optik i fuqishëm

Pavarësisht nga pjesa e jashtme e hollë dhe kompakte, SH-2 përmban një zmadhim të fuqishëm optik 24x (48x me Zmadhim me Rezolucion Super) që ju lejon të zmadhoni në mënyrë të sigurt në skena shumë të largëta. Nga ana tjetër, kjo gjithashtu ju lejon të zmadhoni objekte në një distancë prej vetëm 40 cm.

Karakteristikat e avancuara të videos

Kjo kamera ka katër funksione të përparuara të videos:

  • Video me Shpejtësi të Lartë 120/240 fps
  • Regjistrimi i fotografive në video
  • Kalimi i kohës / Video e Skenës së Natës
  • Video Full HD 30p / 60p për të regjistruar video me cilësi të lartë që mund të shihen në një ekran të madh TV Full HD.

Më shumë funksione falë një smartphone

Stylus Traveller SH-2 mundëson ndarjen e fotografive falë aftësive Wi-Fi dhe softuerit OI. Ndarja është shumë e lehtë duke lidhur SH-2 me një smartphone dhe duke ngarkuar imazhet tuaja në rrjetet sociale. Kjo gjithashtu ju lejon të përdorni celularin tuaj për të fotografuar peizazhe të natës nga një distancë.

Opsione krijuese

SH-të ju lejojnë të shtoni një prekje personale në fotot tuaja me funksionin Photo Story, i cili mund të kapë, ruajë dhe ndajë automatikisht kujtimet në formë kolazhi.

CMOS me ndriçim 16 megapiksel

Me rezolucion të lartë deri në 16 megapiksel, kjo kamerë ofron cilësi të lartë të imazhit dhe më pak zhurmë për detaje spektakolare, veçanërisht në situata me dritë të ulët.

Procesori i imazhit TruePic VII

Së bashku me sensorin me shpejtësi të lartë, procesori i imazhit i gjeneratës së ardhshme TruePic VII përshtatet në mënyrë specifike në hapjen e lenteve të përdorura për foto dhe video spektakolare me një realizëm të madh.

Teknologjia IHS

Kombinimi i një sensori 16 megapiksel me shpejtësi të lartë CMOS dhe një procesori TruePic me performancë të lartë, teknologjia iHS ju lejon të kapni pikërisht imazhet që dëshironi, me cilësinë më të lartë.

Ekran LCD 3 me rezolucion 460.000 pika

Ky ekran LCD me rezolucion të lartë është zgjidhja më e mirë për inkuadrim dhe rishikim. Riprodhon ngjyra shumë të gjalla dhe nivele të larta kontrasti në çdo foto ose video.

Video me qitje në interval dhe koha e humbur

Shkrepja në Interval, e kombinuar me Videot me Kohëzgjatje, ju lejon të kapni momente unike si një agim ose skena aksioni si video me një efekt të veçantë.

Filtrat Artistik

SH-2 përmban Filtra Arti për të përmirësuar në mënyrë krijuese foto ose video duke përdorur cilindo nga 7 Filtrat e Artit të disponueshëm.

Udhëzues i drejtpërdrejtë

Në tre hapa të thjeshtë, Udhëzuesi Drejtpërdrejt rregullon automatikisht të gjithë parametrat dhe modifikon imazhin për t'ju treguar efektin që do të kenë ndryshimet në rezultatin përfundimtar, për të ndihmuar përdoruesin të vendosë se si dëshirojnë të shfaqet fotoja.

Modalitetet e skenës dhe funksioni i panoramës

Olympus SH-të ka 18 mënyra skene për të vendosur cilësimet më të përshtatshme për secilën skenë automatikisht. Me funksionin e panoramës inteligjente mund të bëni fotografi të mahnitshme duke lëvizur kamerën në rrafshin horizontal.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)