Tutorial: Si të krijoni profile të shumta përdoruesish në të njëjtën llogari Netflix

Netflix

Javën e kaluar, shërbimi më i popullarizuar i video streaming, Netflix, nisi një mundësi të re në mënyrë që të mundemi krijoni profile të shumta përdoruesi nga e njëjta llogari. Nga Netflix ata janë të vetëdijshëm që përdoruesit e tyre zakonisht ndajnë llogari, ose në të njëjtën shtëpi midis anëtarëve të ndryshëm të familjes ose midis miqve. Për këtë arsye, kompania ka lëshuar një opsion të ri që na lejon të krijojmë profile të ndryshme në të cilat do të mbajmë informacionin tonë personal: filmat ose serialet më të fundit të parë, rekomandimet sipas shijeve tona, listën tonë të dëgjimit, etj; pa ndonjë anëtar tjetër që të ndërhyjë në gjithë këtë.

Profilet e përdoruesve në Netflix Ato tashmë janë në dispozicion në faqen e internetit të platformës dhe në Apple TV, si dhe në pajisje të tjera të tilla si aplikacioni Netflix për iPad. Për ta konfiguruar nga uebi, këto janë hapat që duhet të ndiqni:

 • Kur hyni në faqen Netflix, duhet të shihni një mesazh që pyet nëse doni të krijoni një profil të ri. Ndiqni hapat për ta krijuar atë. Nëse ky mesazh nuk shfaqet, thjesht shkoni në këtë lidhje.
 • Për të krijuar llogarinë tuaj thjesht futni emrin tuaj dhe zgjidhni një nga imazhet e disponueshme. Nëse Netflix është sinkronizuar me llogarinë tuaj në Facebook, atëherë me siguri do të shfaqet fotografia e profilit tuaj të rrjetit social.
 • Për të ndryshuar nga një llogari në tjetrën, thjesht klikoni ose klikoni në emrin tuaj të përdoruesit në këndin e sipërm të djathtë dhe zgjidhni se në cilën llogari dëshironi të kaloni.

Profilet e Netflix

Mos harroni se do të jeni në gjendje të vendosni kontrollet prindërore në çdo llogari që krijoni. Thjesht, klikoni në emrin e përdoruesit dhe klikoni në opsionin "Ky profil është për fëmijë nën 12 vjeç".

Më shumë informacion- Netflix fillon të ofrojë profilet e përdoruesve për të njëjtën llogari

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   florhz dijo

  Përshëndetje, doja të dija si të ndryshoja profilin tim në TV, sepse kur futem në një nga televizionet, shfaqet profili i vëllait tim, dhe unë dua të përdor timin. Si mund ta ndryshoj direkt nga televizori im?