Udhëzuesi përfundimtar për të shikuar të gjithë futbollin këtë vit në Spanjë

Futbolli është bërë Grail shenjtë nga shumë kompani që ofrojnë përmbajtje audiovizive në Spanjë, pavarësisht nga fakti që Movistar bëri disa deklarata duke theksuar se këtë vit do të largohej nga oferta për të drejtat televizive të futbollit në Spanjë, ne kemi gjetur absolutisht të kundërtën, dhe kjo është se ajo ka fituar pothuajse ekskluzivisht pjesën më të madhe të përmbajtjes. Ndërsa këtë vit futbolli është bërë paksa i komplikuar nga shiko në TV në internet, Ne do t'ju sjellim udhëzuesin përfundimtar se si të shikoni La Liga Santander; Liga 1,2,3; Champions League dhe natyrisht Europa League.

Cilat lojëra mund të shikoj falas dhe cilat paguhen?

Këtë vit kemi një risi, dhe kjo është që Gol, kanali sportiv i lirë në ajër që transmetohet përmes Televizionit Tokësor Dixhital në Spanjë, do të transmetojë një ndeshje të LaLiga Santander E hapur dhe plotësisht falas, natyrisht, asnjë nga këto dy ndeshje nuk mund të përfshijë ndonjë skuadër që është pjesë e garave evropiane, domethënë, Champions League ose UEFA Europa League. Prandaj, kemi harruar të shohim FC Barcelona, ​​Real Madrid CF, Atlético de Madrid, Valencia CF, Real Betis Balompié, Villareal CF dhe Sevilla FC në Gol. Sidoqoftë, BeIN Sports do të vazhdojë të ofrojë deri në tetë ndeshje në javë, përfshirë një nga FC Barcelona ose Real Madrid CF

Nga ana e saj, përsa i përket LaLiga 1,2,3 (Divizioni i dytë Spanjoll), Gol gjithashtu do të transmetojë dy ndeshje të hapura çdo ditë, duke iu përshtatur orareve dhe përshtatshmërisë së audiencës specifike. Por nuk është e gjitha që nga viti Copa SM Mbreti i Spanjës Ai gjithashtu do të ketë lojën e tij në transmetim të hapur përmes të njëjtit kanal, dhe kjo është se Gol ka arritur të rezervojë afeksionin e atyre tifozëve të futbollit në përgjithësi ose të cilët thjesht nuk kanë zakonisht mundësinë për të parë ekipin e tyre në televizion.

Nga ana e saj, Ligën e Kampionëve Ai do të transmetohet ekskluzivisht përmes televizionit me pagesë Movistar ose alternativave të tjera me kompani të tjera që lindin si rezultat i marrëveshjeve. E njëjta gjë ndodh me UEFA Europa League, i cili do të transmetohet përmes kanaleve në dispozicion të Movistar, pavarësisht nga fakti që Mediapro siguron se do të transmetojë disa lojëra në një kanal që ende nuk është përcaktuar. Gjëja më e lehtë do të ishte kontraktimi i normës atë që lëmë në këtë link.

Nga ana e saj, nëse duam të shohim futboll ndërkombëtar Ne do të jemi në gjendje të shijojmë Premier League, Bundesliga dhe Ligue 1. në kanalet Movistar. Ndërsa Seria A italiane është e kufizuar në klientët e Serie A Pass, hidhini një sy kësaj lidhjeje.

Kanalet ku mund të shikoni Ligën e Santander

Në BeIN LaLiga ne do të jemi në gjendje të shohim tetë ndeshje të çdo dite në LaLiga Santander, i cili gjithmonë do të përfshijë një nga FC Barcelona ose Real Madrid CF, përveç ndeshjes së parë "Clásico" që do të luhet në raundin e parë të LaLiga Santander. Përveç kësaj, BeIN LaLiga do të shtojë të gjitha ndeshjet e Copa SM El Rey de España përveç asaj që transmetohet falas në kanalin Gol, si dhe gjysmëfinalet dhe finalen që do të transmetohet gjithashtu falas. Ne kemi disa alternativa, ne mund ta shohim BeIN LaLiga në këto oferta nga Movistar, Vodafone dhe madje edhe BeIN Connect.

Soccer falas

Nga ana e saj, Movistar + rezervon në kanalin e saj El Partidazo, një lojë në javë që konsiderohet si ndeshja më e mirë LaLiga Santander, në përgjithësi do të përfshijë Real Madrid CF ose FC Barcelona, ​​një kanal që mund të blihet si në Movistar + ashtu edhe në Orange dhe Jazztel. Më në fund e kujtojmë atë kanali Gol do të transmetojë një lojë të hapur për çdo ditë.

Kanalet për të parë LaLiga 1,2,3

Për më tepër, divizioni i dytë spanjoll është në kanalin LaLiga 1,2,3 i cili do të transmetojë 10 ndeshje të asaj ligë çdo ditë, ky kanal është i disponueshëm si në Movistar + ashtu edhe në Orange, Vodafone dhe në platformat BeIN Connect. Isshtë mënyra e vetme për të zgjedhur të shikosh ndeshjet LaLiga 1,2,3 përtej dy ndeshjeve që kanali Gol transmeton hapur.

Kanalet për të parë Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës

Për ta parë atë Champions League në Spanjë duhet të shkojmë detyrimisht në kanalin Movistar Champions League, i cili do të transmetojë të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve, si dhe ato të Ligës së Evropës. Vlen të përmendet se Movistar gjithashtu do të përfitojë nga ky kanal për të transmetuar ndeshjet e Premier League, Bundesliga dhe Ligue 1. Si në raste të tjera, Movistar dhe Orange janë ofruesit e preferuar për të qenë në gjendje të shijojnë këto kanale, të cilat pavarësisht se kanë Movistar ekskluzivisht , ai u është dhënë përmes marrëveshjeve kompanive rivale.

Çmimet dhe ndeshjet në dispozicion në secilën kompani

Këto janë të gjitha metodat e udhëzuesit përfundimtar për të qenë në gjendje të shikoni futboll në Spanjë pa humbur asgjë. Padyshim që paketa më e plotë ofrohet nga Movistar + ndërsa ato të Orange dhe Jazztel gjithashtu na lejojnë të shohim tërësinë e futbollit edhe pse bën një faturë pak më komplekse pasi që po shtojmë module të ndryshme. Shtë e qartë se futbolli është një pretendim i rëndësishëm për të tërhequr klientët për shërbimet telefonike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Carlos Sanchez Rodriguez dijo

    Ne thamë në qytetin tim për këtë udhëtim çantat e shalës nuk janë të nevojshme. Ky artikull është për budallenjtë dhe për budallenjtë, unë e shpjegoj veten me bombardimin e reklamave që bëjnë platformat e pagesave, ju besoni se ky artikull është i nevojshëm. Ajo që është interesante të dihet dhe këtu nuk thuhet është se ku mund të shikoni futboll në internet dhe falas siç u pa derisa u mbyll gjyqësisht me iniciativën e Movistar, e cila, siç kanë pasur që nga fillimi i saj (me telefon), përpiqet të mbajë monopoli. Por elektronika është e pamundur të ndalet dhe tashmë ka marrës madhështorë që deshifrojnë sinjalin dhe ju nuk keni pse të paguani çmimet abuzive të këtyre kompanive. Unë tashmë i shoh ato dhe FALAS.