Ugreen, aksesorë të ndryshëm për pajisjet tona

Në Actualidad Gadget ne vazhdojmë të bëjmë atë që na pëlqen më shumë, provoni pajisje dhe aksesorë dhe pastaj t'ju tregojmë për përvojat tona. Nuk është hera e parë që miqtë e Ugreen ata i besojnë përvojës sonë për këtë. Kjo është arsyeja pse sot po flasim për një paketë të vogël produktesh Ugreen.

Në veçanti, janë katër aksesorë për të cilët do të flasim me ju. Shumë të ndryshëm nga njëri-tjetri, por përveç nënshkrimit të prodhuesit, ato kanë diçka të përbashkët. Të gjithë kanë qenë konceptuar për na e bëjnë jetën më të lehtë dhe për të ndihmuar që pajisjet tona elektronike të zgjerojnë më tej mundësitë e tyre nëse është e mundur.

Katër produkte Ugreen për nevoja të ndryshme

Ne kemi disa auriculares Pajisjet me valë TWS, HiTune X5. A Përshtatës USB-C multiport me mundësi të ndryshme.. Një përshtatës për transmetim nga Bluetooth nga Nintendo Switch. Dhe së fundi, a stendë desktop për tabletin.

Kufje Ugreen HiTune X5

I saj kufjet më "top" nga Ugreen dhe pamja e saj, dhe përvoja jonë e përdorimit, e konfirmojnë këtë. Mbi të gjitha, ata janë në sy për pamjen e tyre fizike. Forma që kanë nuk është e ngjashme me asnjë model tjetër. Dhe ky për shumë është një lajm i mirë. Ne kemi parë dhe testuar shumë lloje të kufjeve dhe ndonjëherë bëhen gabime serioze në dizajn për të qenë "të ndryshëm".

L E gjelbër X5 ato janë një shembull i dizajnit origjinal ose të ndryshëm. Dhe megjithëse për shije, ngjyrat tregojnë një pamje të spikatur falë tyre forma të rrumbullakosura dhe Gri zgjedhur për ndërtimin e saj. Në fakt, materialet e zgjedhura të prodhimit dhe përfundim me ngjyra me shkëlqim i bën ato të duken shumë premium.

Kutia e karikimit është gjithashtu e ndërtuar nga materiale plastike me përfundime me shkëlqim. Me tre LED në frontin e saj që na ofrojnë informacion për gjendjen e ngarkuar bateri. Dhe me një bazë magnetike ku kufjet përshtaten në mënyrë perfekte vetëm duke i afruar ato.

L kontrollet fizika e kufjeve janë i prekshëm. Ne mund të kontrollojmë riprodhimin e audios duke kaluar pjesët përpara ose prapa. Ndalo o Luaj këngë. Përgjigjuni ose refuzoni thirrjet, dhe madje thirrni asistentin tonë të zërit. Të gjitha përmes përsëritjes së tasteve ose "prekjeve", ose përmes tasteve të gjata.

Kufjet me valë Ugreen X5 na ofrojnë një autonomia deri në 28 orë falë kutisë së tij të karikimit. Dhe ato janë të afta për funksionim të pandërprerë deri në 7 orë rresht. Më shumë se e mjaftueshme për të mos u shqetësuar për baterinë tuaj për shumë ditë përdorimi.

Blini kufjet tuaja këtu Ugreen HiTune X5 në Amazon.

Përshtatës Bluetooth për Nintendo Switch

Emri i tij nuk lë asnjë dyshim për funksionin e këtij aksesori. Siç ju thamë në fillim, një nga qëllimet e Ugreen është që zgjerojmë mundësitë e pajisjeve tona elektronike Dhe është e qartë të mbështetesh lidhje me Bluetooth në Nintendo Switch e bën atë një aksesor edhe më të mirë.

Dizajni i tij fizik dhe forma që ka është plotësisht i kushtëzuar me atë të vetë konzollës video. Dhe siç pritej, do t'i përshtatet kësaj në mënyrë të përkryer dhe nuk do të jetë pengesë për përdorimin e drejtë të tij. Pa dyshim një aksesor që do të duket se është pjesë e vetë pajisjes. 

Falë përshtatësit Bluetooth 5.0 nga Ugreen më në fund mund të përdorim kufjet tona me valë me çelësin Nintendo të preferuarat. Lidhni ato lehtësisht dhe kënaquni një përvojë lojrash me valë. Me të tijat Bateri 120 mAh do të keni shumë për të luajtur deri në gjashtë orë vazhdimisht.

Thjesht ndizeni sapo të futet në nintendo dhe lidhni kufjet tuaja me valë me ndërfaqen e tij menjëherë. Pasi të lidhet, lidhja do të bëhet gjithmonë automatikisht. Ajo ka mundësia e lidhjes së dy kufjeve njëkohësisht, në rast se po ndani lojën. Dhe ne kemi një rreze deri në 10 metra. 

Siç e shohim, propozohet një aksesor që plotëson kërkesën që kemi thënë se Ugreen. Kjo pajisje e vogël bën Switch-i ynë fiton në lidhje dhe ofrojnë një përvojë më të rehatshme të përdoruesit dhe në fund të fundit shumë më të mirë dhe më të plotë. 

Merrni përshtatësin tuaj Bluetooth Nintendo Switch në Amazon

Mbajtëse tabletash

Një tjetër aksesor që kemi mundur të provojmë është ai Qëndrim tabletash me ngjyrë të gjelbër. Një aksesor që ka vonuar të vendoset në treg dhe që çuditërisht mbërriti shumë më vonë se vetë tabletët. Në këtë rast, një mbështetje që ne mund të përdorim praktikisht çdo model tableti dhe se do ta mbajë të sigurt dhe të qëndrueshëm në një sipërfaqe të sheshtë. 

Keni një mbështetje për tabletët tanë e bën përdorimin e tij më të rehatshëm. Sidomos kur përdorim tabletin për të konsumuar përmbajtje multimediale në momente kur nuk na duhet të shkruajmë apo të ndërveprojmë me ta. Një mbështetje në tavolinë ndërsa punojmë, ose në banakun e kuzhinës për të bërë atë recetë në YouTube. 

Ugreen gjithashtu ka një pjesë të katalogut të saj të dedikuar për mbështetje për tabletët dhe celularët. Dhe këtë që kemi pasur fatin ta provojmë është më i rehatshëm për t'u transportuar pasi është i palosshëm në mënyrë të përkryer. Dhe sigurisht, gjithashtu e rehatshme për të pasur një mbështetje të besueshme në çdo kohë përdorimi.

Prodhuar ne plastik Me menteshën e përfunduar me materiale metalike, ofron një imazh shumë profesional. ssistemi i palosjes është i thjeshtë në të njëjtën kohë si efektiv dhe mund të rregullojmë lartësinë dhe pjerrësinë në mënyrë që përdorimi i tij të jetë i rehatshëm për shembull kur jeni ulur ose në këmbë.

Blini në Amazon në Mbështetje për tablet / celular në Amazon

USB C me shumë porte

Dhe i fundit nga aksesorët që ju prezantojmë është bërë një thelbësor, sidomos për përdoruesit e kompjuterëve MacBook. Të lidhje e dobët, me mungesa e plotë e porteve, të cilat ofrojnë modele të ndryshme të laptopëve Apple. Në disa raste kanë vetëm një lidhës i vetëm USB Type-C. Dhe është e nevojshme të keni një aksesor të këtij lloji që të mund të lidhni një pajisje periferike.

Kush nuk ka nevojë të lidhë të paktën një memorie USB në çdo kohë të caktuar? Epo, është e mundur që pa këtë aksesor nuk mund ta lidhim në asnjë mënyrë. Kjo është arsyeja pse ky lloj lidhësi është kaq i rëndësishëm, veçanërisht për ata që përdorin këtë lloj pajisjeje. Pa asnjë dyshim, diçka thelbësore për të qenë në gjendje të përdorni "normale" një kompjuter. Ugreen na sjell një lidhës multiport i aftë për të shumëfishuar mundësitë e kompjuterit tuaj.

Konkretisht, me lidhësin multiport Ugreen, kemi tre porte USB 3.0, një port HDMI dhe nja dy lojëra elektronike në anën e saj për të lexoni kartat e kujtesës. Edhe pse na mungon një port USB C pasi pa të nuk do të jemi në gjendje të përdorim lidhësin dhe të ngarkojmë baterinë në të njëjtën kohë.

Këtu mund të blini 6-në-1 USB C Hub në Amazon


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.