UltimateEars lëshon altoparlantë të rinj të fuqishëm Boom 3 dhe MegaBoom 3

Modelet e reja janë prezantuar disa minuta më parë UltimateEars Boom 3 dhe MegaBoom 3. Në këtë rast është një ridizajnim i altoparlantëve të njohur dhe të fuqishëm të markës Logitech International, duke shtuar një MagicButton të ri të vendosur në krye për t'i lejuar përdoruesit një kontroll të personalizuar të muzikës së tyre.

Këto altoparlantë të rinj janë bërë të papërshkueshëm nga uji dhe prova të rënies, ato kanë të reja pëlhura nga jashtë me një ngjyrë dyngjyrëshe dhe ata mbajnë një ekuilibër perfekt të zërit në një kënd 360º për të shijuar secilën nga këngët që ne luajmë në të. 

Çfarë është ky Butoni Magjik?

Butoni Magjik ju lejon të luani, të bëni pauzë dhe të ndryshoni këngë direkt në altoparlantë, pa pasur nevojë të kërkoni për telefonin tuaj celular. Lidhja e aplikacionit celular Boom & MegaBoom , i ridizenjuar nga Ultimate Ears iOS, përdoruesit do të jenë në gjendje të Hyni në katalogun e plotë të Apple Music me vetëm një klikim dhe të gjitha listat tuaja të preferuara të dëgjimit. Përveç kësaj, mund të përdorni edhe këtë Buton Magjik për të hyrë në listat tuaja të preferuara të dëgjimit në DeezerPremium për Android. Shërbime shtesë muzikore do të shtohen gjithashtu në një botim të ardhshëm.

Këto janë tiparet kryesore të Boom 3 dhe MegaBoom 3 të reja

Në këtë rast Certifikimi IP67 është akoma i pranishëm në të dy altoparlantët dhe jo vetëm që do të jenë rezistente ndaj ujit dhe rënies, por ato janë gjithashtu të mbrojtura nga pluhuri, në mënyrë që të mund të përdoren kudo pa pasur frikë nga dëmtimi.

L përmirësime në lidhjen Bluetooh Tani ju lejojnë të sinkronizoni me pajisjen mobile nga një distancë prej 45 metrash (sipas prodhuesit), duke lehtësuar më tej transportueshmërinë e saj. Dhe për ato më të egra, të dy pajisjet janë zhvilluar me materiale lundruese për të shmangur humbjen e tyre në rast të rënies aksidentale në det ose lumë.

Për lehtësi të shtuar gjatë karikimit të altoparlantëve, Boom 3 dhe MegaBoom 3 janë në përputhje me Baza e karikimit Ultimate Ears POWER UP. Kjo bazë na lejon të shijojmë karikim të lehtë dhe të shpejtë pa tel. Për më tepër, të dy altoparlantët mund të karikohen në këmbë në sajë të portës së tyre të ripozicionuar USB.

Charlotte jhos, CEO i Ultimate Ears, komentoi në prezantimin e këtyre folësve të rinj:

Me Boom 3 dhe MegaBoom 3 ne kemi përmirësuar atë që ishte folësi ynë më inovativ deri më tani. Përmes një tingulli të ekuilibruar në mënyrë perfekte 360 ​​gradë, Ultimate Ears jep një përvojë dëgjimi të pamposhtur, më jetëgjatë dhe pa cenuar stilin e saj të pagabueshëm. Dhe me Butonin Magjik e sjellim të gjithë muzikën tuaj në vetëm një buton, duke ngritur nivelin e altoparlantit.

Çmimi dhe disponueshmëria

Në këtë rast Ultimate Ears Boom 3 dhe MegaBoom 3 do të jenë në dispozicion nga shtatori 2018 me një çmim të rekomanduar prej 149 euro për modelin Boom 3 dhe 199 euro për MegaBoom 3. Baza e karikimit pa tel Power UP mund të blihet në mënyrë të pavarur dhe ka një çmim prej 39 euro. Aplikacioni Ultimate Ears Boom & MegaBoom është i disponueshëm falas për iPhone në App Store dhe për Android në dyqanin Google Play.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.