Sage dhe Libra 2 janë lexuesit e rinj Bluetooth të Kobo

Kobo (nga Rakuten) vazhdon të bastojë në tregun e-librave, ku kemi parë një ndikim të fortë në rritjen e tij, ndër të tjera falë nisjes së suksesshme të Kobo Elipsa, një pajisje hibride revolucionare, shitjet e së cilës i kanë tejkaluar pritjet.

Pas një zhytjeje të thellë në Kobo Elipsa, firma është e angazhuar për të rinovuar paksa gamën e produkteve të saj dhe kështu na prezanton me të renë Kobo Libra 2 Kobo Sage, dy produkte me përmirësime në nivelin e harduerit dhe që festojnë ardhjen e teknologjisë Bluetooth. Le të hedhim një vështrim në këtë prezantim të ri të Kobo.

Kobo Sage

Pajisja e re e Kobo dëmton ekranin 1200 inç E Ink Carta 8 me një rezolucion që ofron një densitet prej 300 piksele për inç. Magazinimi do të shkojë në një 32 GB të pabesueshme (për të kursyer për detyrat dhe përmbajtjen tuaj) e gjithë kjo përmes një procesori 1,8 GHz. Në këtë mënyrë, ai zgjeron katalogun e tij të lidhjes duke shtuar Bluetooth për një sistem audio -librash që Kobo do të nisë herët. Ne ruajmë rezistencën ndaj ujit IPX8, si dhe karakteristikat e markës së stilit Comfort Light PRO dhe TypeGenius, duke njoftuar se Kobo Stylus do të fillojë të shitet veçmas pasi do të jetë në përputhje me këtë Sage.

Kobo Peshorja 2

Trashëgimia e modelit të mëparshëm, por me a Ekran 7 inç që ruan 300 piksele për inç me të njëjtën teknologji E Ink Carta 1200. Ne kemi të njëjtën hapësirë ​​ruajtëse prej 32 GB por mundësohet nga një procesor 1 GHz sepse nuk do të jetë në përputhje me Kobo Stylus. Shtohet, po, lidhshmëria Bluetooth që do të lejojë menaxhimin e librave audio, si dhe të Rezistenca ndaj ujit IPX8. Ky produkt i ri do të ketë një çmim më të ulët se Sage pavarësisht se duket drejtpërdrejt i ngjashëm në dizajn.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)