4 Karakteristikat e produktivitetit të Dropbox që duhet të përdorni

Lehtësia e përdorimit të Dropbox e bën atë një mjet ideal për të bashkëpunuar në projekte.

Dropbox është një mjet ruajtjeje në renë kompjuterike që ju lejon të ruani, ndani dhe aksesoni skedarët dhe dokumentet tuaja sa herë që dëshironi dhe nga kudo. Më shumë se 500 milionë përdorues përdorin këtë mjet.

Lehtësia e tij e përdorimit dhe ndërfaqja intuitive e bëjnë Dropbox një mjet ideal për të bashkëpunuar në projekte, për të ndarë skedarë të mëdhenj dhe për t'ju ndihmuar të mbani punën tuaj të organizuar.

Plus, integrimi me aplikacione dhe shërbime të tjera të njohura si Microsoft Office dhe Slack e bën Dropbox edhe më të gjithanshëm dhe më të përshtatshëm për t'u përdorur në vendin e punës.

Për këtë arsye, konsiderohet se Karakteristikat e produktivitetit të Dropbox janë thika thelbësore e ushtrisë zvicerane për këdo Qoftë për përdorim në punë apo për përdorim personal, ju duhet t'i ruani, të ndani dhe t'i qaseni skedarëve tuaj në mënyrë të sigurt dhe të besueshme.

A është Dropbox një mjet produktiviteti?

Dropbox është softuer produktiviteti sepse ju ndihmon të ruani, organizoni dhe ndani skedarët në mënyrë efikase.

Po, Dropbox konsiderohet softuer produktiviteti sepse ju ndihmon të ruani, organizoni dhe ndani skedarët në mënyrë efikase, gjë që ndihmon në përmirësimin e bashkëpunimit dhe produktivitetit në punë dhe në fusha të tjera të jetës.

Përveç kësaj, ofron një shumëllojshmëri mjetesh dhe funksionesh të dobishme, të tilla si sinkronizimi i skedarëve në kohë reale dhe integrimi me aplikacione të tjera, të cilat mund t'ju ndihmojnë të jeni më produktiv në punën tuaj të përditshme, pasi është ndër-platformë.

Dropbox: Ruajtja e sigurt
Dropbox: Ruajtja e sigurt
zhvilluesi: dropbox, inc.
Çmimi: Falas
Dropbox: Hapësirë ​​ruajtëse
Dropbox: Hapësirë ​​ruajtëse

Tani, shikoni disa nga veçoritë e produktivitetit të Dropbox.

Kapja me DropBox

Regjistrimi i Dropbox ju ndihmon të reduktoni kohën e shpenzuar në takime, si dhe kohën e shpenzuar për planifikimin e takimeve në zonat kohore dhe oraret.

Nëse nuk ju pëlqen të gërmoni nëpër email ose dokumente të rëndësishme, ky mjet mund të jetë shumë i dobishëm për ju.

Nëse jeni një nga ata njerëz që vërtet nuk ju pëlqen të gërmojnë thellë në email ose dokumente që përmbajnë informacione të rëndësishme, atëherë ky mjet mund të jetë mjaft i dobishëm për ju.

Mjeti i lejon përdoruesit të zëvendësojnë emailet e gjata, dokumentet dhe takimet me mesazhe të shkurtra video (mendoni GIF, pamje nga ekrani, regjistrime video).

Për të përdorur Dropbox Capture, thjesht duhet të klikoni në ikonën e kamerës, e vendosur në këndin e sipërm të djathtë të ekranit tuaj. Nga atje, ju mund të zgjidhni të kapni një imazh të palëvizshëm të ekranit tuaj ose të regjistroni të gjithë ekranin tuaj dhe më pas ta ndani atë me ekipin tuaj.

DropBoxReplay

Shumë vite më parë, bërja e një përsëritjeje të çdo përmbajtjeje në nivel profesional ishte një detyrë e frikshme dhe me kalimin e kohës kjo ka evoluar në mënyrë eksponenciale. Progresivizmi dhe kërkesa e kompanive rritet dhe bashkë me to lindin mjete vitale si ky.

Kjo veçori rrit produktivitetin tuaj duke ju lejuar të regjistroni, ruani, modifikoni dhe ndani takimet tuaja virtuale në internet.

Çfarë është Dropbox Replay? Është një veçori video bashkëpunuese brenda Dropbox që thjeshton procesin e mbledhjes, përgjigjes dhe menaxhimit të komenteve.

Kjo veçori plotësohet duke regjistruar video dhe audio me cilësi të lartë, së bashku me shënime dhe lehtësisht duke i ndarë ato me përdoruesit e tjerë të Dropbox.

Tani, për ta përdorur atë, thjesht duhet të klikoni butonin e regjistrimit në ndërfaqen gjatë takimit virtual. Pas takimit, regjistrimi ngarkohet automatikisht në Dropbox, ku mund ta modifikoni dhe ndani me anëtarët e tjerë të ekipit.

Kjo veçori ndihmon në përmirësimin e bashkëpunimit dhe produktivitetit duke ju lejuar të regjistroni, ruani, modifikoni dhe ndani me lehtësi takimet tuaja virtuale në internet. Ju nuk keni nevojë të kërkoni reagime nga anëtarët e ekipit tuaj, pasi gjithçka do të jetë në mjetin Replay.

Dyqan Dropbox

Dropbox Shop ju ndihmon të personalizoni dhe promovoni listimet tuaja, të pranoni pagesa të sigurta dhe të gjurmoni shitjet dhe pagesat.

Dropbox Shop është një treg në internet që ju lejon të krijoni listime për përmbajtje dixhitale si libra elektronikë, receta, muzikë, art dhe më shumë.

Plus, ju ndihmon të personalizoni dhe promovoni me lehtësi listat tuaja, të pranoni pagesa të sigurta dhe të gjurmoni shitjet dhe pagesat. Përveç kësaj, Përdoruesit gjithashtu mund të promovojnë produktet dhe shërbimet e tyre duke përdorur kanale të tjera, siç janë rrjetet sociale.

Dropbox Shop ju ofron një platformë të sigurt dhe të përshtatshme për ju për të fituar para nga përmbajtja juaj, e cila sigurisht ju lejon të fitoni para nga krijimet tuaja dixhitale.

Ajo që përmendëm, duke i shtuar integrimit të shërbimeve dhe masës së tij të përdoruesve, ky dyqan ju ofron një platformë të pasur dhe shumë mirë të organizuar, e cila nga ana e saj ofron një nxitje shumë të favorshme për shitjet tuaja dhe për të bërë të njohur ju ose markën tuaj.

Letër DropBox

Në Dropbox Paper, mund të organizoni dhe shfaqni tekstin, median dhe skedarët në një vend.

Dropbox Paper është një hapësirë ​​pune e dokumenteve në internet ku mund të organizoni dhe shfaqni tekstin, median dhe skedarët në një vend. Ju lejon të bashkëpunoni me kolegët, miqtë dhe familjen, me të cilin mund të siguroheni që të gjitha informacionet e nevojshme të jenë në një vend.

Ai gjithashtu ofron veçori të dobishme si menaxhimi i detyrave dhe reagimet, kështu që ju mund të mbani gjurmët e progresit dhe të siguroheni që të gjithë të jenë në të njëjtën faqe.

Ndër disa veçori të produktivitetit të Dropbox, kjo është ndoshta një nga më të habitshmet, sepse do t'ju kujtojë dërrasat e bardha gjigante të ditëve tuaja të shkollës së mesme. Vetëm ky version i bordit ka super fuqi.

Ndërfaqja e Dropbox Paper është intuitive dhe e lehtë për t'u përdorur, duke lehtësuar bashkëpunimin dhe produktivitetin e ekipit. Ekipi juaj mund të shtojë komente dhe shënime në dokumente, të përmendë përdorues të tjerë dhe të caktojë detyra direkt në dokument.

Pse të instaloni Dropbox për të rritur produktivitetin tuaj?

Instalimi i Dropbox mund të jetë një zgjidhje efektive për të përmirësuar performancën dhe bashkëpunimin në punë.

Instalimi i Dropbox mund të jetë i dobishëm për të rritur produktivitetin tuaj, pasi ofron një zgjidhje të lehtë për t'u përdorur dhe të sigurt të ruajtjes së cloud për ruajtjen dhe ndarjen e skedarëve.

Por këto janë vetëm disa nga veçoritë e produktivitetit të Dropbox ku përdoruesit mund t'i qasen skedarëve të tyre nga kudo dhe në çdo pajisje, duke e bërë të lehtë bashkëpunimin dhe të qenit produktiv si ekip.

Përveç kësaj, Dropbox ofron një sërë mjetesh dhe veçorish të dobishme shtesë që mund të ndihmojnë në përmirësimin e produktivitetit në punë, si sinkronizimi i skedarëve në kohë reale, integrimi me aplikacione të tjera dhe aftësia për të ndarë skedarë të mëdhenj në mënyrë efikase.

Pa dyshim, instalimi i Dropbox mund të jetë një zgjidhje efektive për të përmirësuar performancën dhe bashkëpunimin në punë. E gjithë kjo e shtuar është një plus për çdo organizatë që duhet t'i mbajë proceset e saj efikase dhe funksionale në kohë reale dhe globale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.