Si të vendosni një nënshkrim në postat tuaja elektronike

posta elektronike

Sot shumica e njerëzve shtojnë një nënshkrim në postën elektronike të tyre, pikërisht në fund të postës elektronike, në të cilën ata ofrojnë informacione përkatëse ose ndonjë paralajmërim përkatës që zakonisht ka të bëjë me mjedisin. Shërbimet më të njohura të postës elektronike të disponueshme në treg ofrojnë aftësinë për të shtoni një nënshkrim në postat tuaja elektronike, megjithëse në shumë raste zakonisht është mjaft i fshehur dhe është i vështirë për tu gjetur.

Në mënyrë që të mos keni vështirësi kur bëhet fjalë për ta gjetur, sot ne do të shpjegojmë në detaje përmes këtij tutoriali, si të vendosni një nënshkrim në email-et tuaja. Në varësi të shërbimit të postës elektronike që përdorni, duhet të përdorni një metodë ose një tjetër, prandaj shikoni më poshtë për klientin tuaj të emailit dhe lexoni me kujdes për të vendosur nënshkrimin tuaj të ri në email-et që dërgoni. Gati që personalisht postat tuaja elektronike të personalizohen me firmën tuaj?.

Në Gmail

Gmail

Shërbimi i postës elektronike të Google është padyshim një nga më të përdorurit në treg për arsye të ndryshme, ndër të cilat spikat thjeshtësia dhe funksionaliteti i tij. Sigurisht që është e mundur të vendosni një nënshkrim në postat elektronike të dërguara dhe ndryshe nga shërbimet e tjera të postës, është mjaft e lehtë për ta përfshirë atë. Cfare ka me shume Shtë e rëndësishme të rishikoni lirinë që ju jep kur krijoni nënshkrimin tuaj.

Për të vendosur nënshkrimin tonë në postën elektronike në një mënyrë automatike, ne duhet të futemi vetëm në faqen kryesore të kutisë hyrëse, të klikojmë në ikonën e ingranazhit, tipike për të gjitha shërbimet e Google dhe të hyjmë në opsionin "Cilësimet".

Gmail

Tani duhet të kërkojmë opsionin «Nënshkrimi - isshtë bashkangjitur në fund të të gjitha mesazheve të dërguara». Në këtë seksion mund të fusim nënshkrimin që duam të shfaqet në të gjitha postat elektronike që dërgojmë. Sapo të mbarojmë, do të jetë e mjaftueshme që të japim opsionin "Ruaj ndryshimet" për të filluar të shohim nënshkrimin tonë në të gjitha email-et e dërguara.

Në Yahoo

Google

Si në shumicën e shërbimeve postare, në rastin e Yahoo, bashkëngjitja e një nënshkrimi nuk do të jetë një proces shumë i vështirë. Pasi të keni hyrë në llogarinë tuaj të postës Yahoo, thjesht duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm për të krijuar një nënshkrim të personalizuar.

 • Klikoni në ikonën e opsioneve, e cila edhe një herë është ikona që duket si një ingranazh i vendosur në këndin e sipërm të djathtë
 • Në menunë lundruese që shfaqet zgjidhni opsionin "Settings"
 • Tani klikoni në hyrjen e "Llogarive" që do të shihni në lakun e majtë. Klikoni në adresën e llogarisë tuaj të postës elektronike. Nëse keni disa, kini kujdes se cilën zgjidhni dhe mos vendosni një nënshkrim të papërshtatshëm në llogarinë e gabuar të postës elektronike.
 • Shikoni për seksionin "Nënshkrimi" dhe futni nënshkrimin që dëshironi të shfaqet në të gjitha postat tuaja elektronike. Shtypni butonin e ruajtjes.

Në Apple Mail

mollë

El Shërbimi i postës elektronike të Apple Oneshtë një nga më të famshmet, dhe natyrisht ne gjithashtu do të shpjegojmë në detaje se si të vendosni një nënshkrim në të gjitha postat tuaja elektronike. Ndoshta në këtë rast është disi më e komplikuar sesa në shërbimet e tjera, por pasi ta shpjegojmë hap pas hapi nuk do të jetë më aq e komplikuar.

Në rast se e bëni këtë proces nga kompjuteri;

 • Hyni në faqen zyrtare të iCloud dhe identifikohuni me të dhënat tuaja
 • Klikoni në ikonën "Posta"
 • Edhe një herë, klikoni në ikonën e ingranazhit që do të shihni në këndin e poshtëm të majtë. Në menunë që shfaqet zgjidhni opsionin "Preferencat"
 • Tani klikoni në "Redacción"
 • Më në fund në opsionin "Nënshkrimi" duhet të shkruani atë që dëshironi të shihni në fund të të gjitha postave elektronike që dërgoni

Në rast se e bëni këtë proces nga iPhone ose iPad;

 • Hyni në aplikacionin Settings
 • Tani futni pjesën në "Posta, kontaktet, kalendari"
 • Shikoni për opsionin "Nënshkrimi" dhe klikoni mbi të
 • Futni nënshkrimin që dëshironi të shihet në çdo email që dërgoni dhe kthehuni në menunë kryesore për të ruajtur ndryshimet e aplikuara

Në këndvështrim

Pikëpamje

Më në fund nuk duhet të harrojmë të gjithë ata përdorues që përdorin çdo ditë Pikëpamje, një nga shërbimet më të njohura dhe më të përdorura të postës elektronike në të gjithë botën dhe që natyrisht gjithashtu ka nevojë të shoqërojë email-et tuaja me një nënshkrim.

Për të krijuar një nënshkrim automatikisht në postat tuaja elektronike në Outlook thjesht duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm;

 • Së pari hyni në llogarinë e postës elektronike
 • Pasi të keni hyrë tashmë dhe të gjendeni në kutinë tuaj të postës elektronike, duhet, si në të gjitha rastet e tjera, të kërkoni ikonën e ingranazhit, e cila do t'ju japë hyrje në cilësimet
 • Tani në menunë që shfaqet duhet të klikoni "Opsione"
 • Midis shumë opsioneve që do të shfaqen, ne jemi të interesuar për atë që thotë "Formati, shkronja dhe nënshkrimi", e cila është nën titullin e kategorisë "Shkruaj email"
 • Duke plotësuar seksionin "Nënshkrimi Personal", ne do të kemi të aktivizuar nënshkrimin tonë, i cili do të përfshihet automatikisht në secilën nga postat elektronike që dërgojmë.

Një email me një nënshkrim në fund të tij, jep një përshtypje më të mirë për çdo email, sado i thjeshtë të jetë ai. Nëse akoma nuk keni një nënshkrim në postat elektronike që dërgoni, nuk keni më asnjë justifikim për të mos e konfiguruar atë tani e tutje dhe për të dhënë një përshtypje të mirë për të gjithë ata kontakte që marrin një email nga ju.

Nëse në këtë listë ju mungon një menaxher emaili dhe nënshkrimi për të konfiguruar një nënshkrim në të, na tregoni në hapësirën e rezervuar për komentet e këtij postimi ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi të pranishëm, dhe Ne do të përpiqemi të ndihmojmë ju sa më shumë që të jetë e mundur.

A jeni një nga shumë përdoruesit që përdorin një nënshkrim në email-et e tyre?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   dulux dijo

  A është e lehtë të vendosësh imazhe në nënshkrim?

bool (e vërtetë)