Verizon do të ofrojë LTE në më shumë se 60 aeroporte dhe 68 qytete në SH.B.A.

Verizon po kalon shumë nga koha e tij duke zhvilluar gjeneratën e tij LTE në SHBA. LTE është një teknologji Ajo ofron shpejtësi më të lartë të të dhënave 3G dhe WiMax.

Fillimisht, Verizon LTE do të shohë shpejtësi që variojnë nga 5 në 12 Mbps për shkarkim dhe midis 2 dhe 5 Mbps për ngarkim.

4G-LTE-2010-Nisë-Tregjet-Harta-H4-Ueb

Rrjeti LTE i Verizon do të jetë i disponueshëm para fundit të vitit, në më shumë se 60 aeroporte dhe 68 qytete në Shtetet e Bashkuara.

38 qytetet që do të marrin LTE këtë vit janë:

 • Akron, Ohio

 • Athinë, Gjeorgji Athinë, Gjeorgji

 • Atlanta, Georgia, Atlanta, Georgia

 • Baltimore, Maryland Baltimore, Maryland

 • Boston, Massachusetts Boston, Massachusetts

 • Charlotte, Karolina e Veriut Charlotte, Karolina e Veriut

 • Çikago, Illinois Çikago, Illinois

 • Cincinnati, Ohio Cincinnati, Ohio

 • Cleveland, Ohio Cleveland, Ohio

 • Columbus, Ohio Columbus, Ohio

 • Dallas-Fort Worth Metroplex, Dallas, Texas Dallas-Fort Worth Metroplex, Dallas, Texas

 • Denver, Colorado Denver, Kolorado

 • Fort Lauderdale, Florida Fort Lauderdale, Florida

 • Hjuston, Teksas Hjuston, Teksas

 • Jacksonville, Florida Jacksonville, Florida

 • Las Vegas, Nevada Las Vegas, Nevada

 • Los Anxhelos, Kaliforni Los Anxhelos, Kaliforni

 • Miami, Florida Miami, Florida

 • Minneapolis / Saint Paul, Minesota Minneapolis / Saint Paul, Minesota

 • Nashville, Tenesi Nashville, Tenesi

 • New Orleans, Louisiana New Orleans, Louisiana

 • New York, New York New York, New York

 • Oakland, California Oakland, Kaliforni

 • Oklahoma City, Oklahoma Oklahoma City, Oklahoma

 • Orlando, Florida Orlando, Florida

 • Filadelfia, Pensilvani Filadelfia, Pensilvania

 • Phoenix, Arizona Phoenix, Arizona

 • Pittsburgh, Pensilvania Pittsburgh, Pensilvania

 • Rochester, New York Rochester, New York

 • San Antonio, Teksas San Antonio, Teksas

 • San Diego, Kaliforni San Diego, Kaliforni

 • San Francisko, Kaliforni San Francisko, Kaliforni

 • San Jose, California San Jose, California

 • Seattle / Tacoma, Washington Seattle / Tacoma, Washington

 • St. Louis, Misuri St. Louis, Misuri

 • Tampa, Florida Tampa, Florida

 • Uashington, DC Uashington, DC

 • West Lafayette, Indiana West Lafayette, Indiana

 • West Palm Beach, Florida, West Palm Beach, Florida

Aeroportet që do të marrin LTE në 2010 janë:

 • Austin Bergstrom International në Austin, Texas

 • Marshall Baltimore / Washington International Thurgood, Glen Burnie, Maryland Baltimore / Washington Thurgood Marshall International, Glen Burnie, Maryland

 • Bob Hope, Burbank, California Bob Hope, nga Burbank, California

 • Boeing Field / King County International, Seattle, Washington Boeing Field / King County International Seattle, Washington

 • Charlotte / Douglas International, Charlotte, North Carolina Charlotte / Douglas International, Charlotte, Carolina e Veriut

 • Chicago Midway International, Chicago, Illinois Chicago Midway International Chicago, Illinois

 • Chicago O'Hare International, Chicago, Illinois Chicago-O'Hare International, Chicago, Illinois

 • Cincinnati / North Kentucky International, Covington, Kentucky Cincinnati / Northern Kentucky International Covington, Kentucky

 • Cleveland-Hopkins International, Cleveland, Ohio Cleveland-Hopkins nga Cleveland International, New York

 • Dallas Love Field, Dallas, Texas Dallas Love Field, Dallas, Teksas

 • Dallas / Fort Worth International, Fort Worth, Texas Dallas / Fort Worth International, Fort Worth, Texas

 • Denver International, Denver, Colorado Denver International, Denver, Colorado

 • Fort Lauderdale / Hollywood International, Fort Lauderdale, Florida Fort Lauderdale / Hollywood International, Fort Lauderdale, Florida

 • George Bush Intercontinental / Houston, Houston, Texas George Bush Intercontinental / Houston, Houston, Texas

 • Greater Rochester International, Rochester, New York Greater Rochester International, Rochester, New York

 • Hartsfield-Jackson Atlanta International, Atlanta, Georgia Hartsfield-Jackson Atlanta, Georgia, Atlanta,

 • Honolulu International, Honolulu, Hawaii Honolulu International Honolulu, Hawaii

 • Jacksonville International, Jacksonville, Florida Jacksonville, Florida, Jacksonville,

 • John F. Kennedy International, New York, New York John F. Kennedy, New York, New York

 • Aeroporti John Wayne-Orange County, Santa Ana, California California John Wayne County-Orange, Santa Ana, California

 • Kansas City International, Kansas City, Missouri Kansas City International City, Kansas, Misuri

 • La Guardia, New York, New York La Guardia, New York, New York

 • Lambert-Shën. Lambert-Shën. Louis International, St. Louis, Missouri Louis International, St. Louis, Misuri

 • Laurence G. Hanscom Field, Bedford, Massachusetts Laurence G. Hanscom Field, Bedford, Massachusetts

 • Long Beach / Daugherty Field, Long Beach, California Long Beach / Daugherty Field, Long Beach, California

 • Los Angeles International, Los Angeles, California Los Angeles Angeles International, Los Angeles, California

 • Louis Armstrong New Orleans International, Metairie, Louisiana Louis Armstrong i New Orleans International Metairie, Louisiana

 • McCarran International, Las Vegas, Nevada McCarran International, Las Vegas, Nevada

 • Memphis International, Memphis, Tennessee Memphis International Memphis, Tenesi

 • Metropolitan Oakland International, Oakland, California Metropolitan Oakland International Oakland, California

 • Miami International, Miami, Florida Miami International Miami, Florida

 • Minneapolis-St. Minneapolis-St. Paul International / Wold-Chamberlain, Minneapolis, Minesota Paul International / Wold-Chamberlain, Minneapolis, Minnesota

 • Nashville International, Nashville, Tennessee Nashville International, Nashville, Tenesi

 • New Castle, Wilmington, North Carolina New Castle, Wilmington, Carolina North

 • Newark Liberty International, Newark, New Jersey Newark Liberty International, Newark, New Jersey

 • Norman Y. Mineta San Jose International, San Jose, California Norman Y. Mineta San Jose International, San Jose, California

 • Las Vegas Verior, Las Vegas, Nevada Las Vegas Verior, Las Vegas, Nevada

 • Orlando International, Orlando, Florida Orlando International Orlando, Florida

 • Orlando Sanford International, Sanford, Florida Orlando Sanford Sanford International, Florida

 • Palm Beach International, West Palm Beach, Florida Palm Beach International, West Palm Beach, Florida

 • Philadelphia International, Philadelphia, Pennsylvania Philadelphia International Philadelphia, Pennsylvania

 • Phoenix Sky Harbor International, Phoenix, Arizona Phoenix Sky Harbor nga Phoenix International, Arizona

 • Phoenix-Mesa Gateway, Mesa, Arizona Gateway Phoenix-Mesa, Mesa, Arizona

 • Pittsburgh International, Pittsburgh, Pennsylvania Pittsburgh International Pittsburgh, Pennsylvania

 • Port Columbus International, Columbus, Ohio Port Columbus Columbus International, Nju Jork

 • Portland International, Portland, Oregon Portland International Portland, Oregon

 • Rickenbacker International, Columbus, Ohio Rickenbacker International në Columbus, Ohio

 • Ronald Reagan Washington National, Arlington, Virginia Ronald Reagan Washington National, Arlington, Virginia

 • Sacramento International, Sacramento, California Aeroporti Ndërkombëtar i Sacramento Sacramento, California

 • Salt Lake City International, Salt Lake City, Utah Salt Lake City International, Salt Lake City, Utah

 • San Antonio International, San Antonio, Texas San Antonio International, San Antonio, Texas

 • San Diego International, San Diego, California San Diego International, San Diego, California

 • San Francisco International, San Francisco, California San Francisco International, San Francisco, California

 • Seattle-Tacoma International, Seattle, Washington Seattle-Tacoma, Washington International, Seattle,

 • Shën Agustini, Shën Agustini, Florida Shën Agustini, Shën Agustini, Florida

 • St. Petersburg-Clearwater International, Clearwater, Florida Shën Petersburg-Clearwater Clearwater, Florida

 • Tampa International, Tampa, Florida Tampa International Tampa, Florida

 • Teterboro, Teterboro, New Jersey Teterboro, Teterboro, New Jersey

 • Trenton Mercer, Trenton, New Jersey Trenton Mercer, Trenton, New Jersey

 • Washington Dulles International, Aeroporti Ndërkombëtar i Dulles, Washington, DC Washington Dulles International, Aeroporti Ndërkombëtar i Dulles, Washington, DC

 • Will Rogers World, Oklahoma City, Oklahoma Will Rogers World, Oklahoma City, Oklahoma

 • William P. Hobby, Houston, Texas William P. Hobby, në Houston, Texas

Kjo mbulim duhet të arrijë në 110 milion amerikanë dhe Verizon natyrisht do të vazhdojë të zgjerojë rrjetin e saj LTE edhe më tej në vitin e ardhshëm 2011.

Përmes | pamje e padëshiruar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.