Ultimate Ears Blast dhe Megablast zyrtarisht shtojnë pajtueshmërinë Spotify

Dhe është se altoparlanti i firmës Ultimate Ears, i cili do të jetë një markë e Logitech-ut të njohur, sapo ka njoftuar se modelet Blast dhe Megablast (kjo e fundit ka Alexa në dispozicion) bëhet i pajtueshëm me Spotify dhe në këtë mënyrë përdoruesi nuk do të ketë më qasje në listat e tij të muzikës nga telefoni inteligjent.

Tani secili prej këtyre altoparlantëve të fuqishëm do të jetë në gjendje të punojë në mënyrë të pavarur nga pajisja mobile dhe falë kësaj përdoruesi do të jetë në gjendje të përdorë muzikën me zërin e tij. Ata gjithashtu shtojnë Spotify Connect së fundmi dhe tani do të jemi në gjendje të luajmë me lehtësi këngë Spotify kur altoparlantët janë të lidhur në WiFi, pa pasur nevojë të lidhni telefonin përmes Bluetooth.

Të kesh Alexa dhe të mos jesh në gjendje ta përdorësh për Spotify ...

U desh pak më shumë se gjysmë viti për të filluar kontrollin e zërit Spotify për këto dy altoparlantë spektakolarë. UE Blast dhe Megablast janë altoparlantë të nivelit të lartë dhe me mundësi shumë interesante të lidhjes, por atyre u mungonte kjo pajtueshmëri me një nga shërbimet më të mira muzikore në botë dhe tani ata tashmë e kanë atë.

E vërteta është se kur shohim se ajo ka Alexa, na duket e habitshme që nuk kishte kontroll mbi shërbimin muzikor, pasi që Alexa është në përputhje me Deezer, TuneIn, Pandora, iHeartRadio, SiriusXM, dhe natyrisht Amazon Music, kështu që nuk duhet të ketë qenë shumë e vështirë për ta që të përfshinin Spotify.

Nëse gjithë kësaj i shtojmë se këto Ultimate Vars lejojnë lidhjen midis disa altoparlantëve të të njëjtit model, ne me të vërtetë kemi një fuqi të shëndoshë spektakolare. Sa keq që Alexa nuk është në dispozicion në vendin tonë, pasi do të ishte shumë interesante për shumë përdorues që duan të provojnë këtë lloj asistentësh, përveç kësaj shtuar në një altoparlant të mirë si Blast ose Megablast Do të ishte spektakolare.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.