Ultimate Ears shton integrimin Spotify për Magic Button

Veshët e Fundit

Kjo është siç njoftuam në titullin e këtij lajmi, firma Ultimate Ears sapo ka shtuar Integrimi Spotify për pajisjet që kanë në dispozicion Butonin Magjik, të cilat në këtë rast janë Ultimate Ears BOOM 3 dhe MEGABOOM 3.
Por si mund të ndodhë që kjo të mos vijë që nga fillimi apo lançimi i UE-së së re? Epo, arsyeja nuk është e qartë, por ajo që dimë është se Butoni Magjik punon me Apple Music dhe Deezer PremiumQë nga fillimi i tij dhe ishte e çuditshme që nuk punonte me Spotify, tani është plotësisht funksionale. Përveç kësaj, vetë kompania deklaron se ata tashmë po planifikojnë të shtojnë më shumë shërbime muzikore në një të ardhme jo shumë të largët.

Lajmi në këtë rast është se që nga sot Përdoruesit e Android mund të kenë qasje në listat e leximit, podkaste dhe më shumë të Spotify thjesht duke shtypur këtë buton i cili shtohet në versionet më të fundit të altoparlantëve UE. Fuqia dhe cilësia e përgjithshme e këtyre altoparlantëve është padyshim një nga pikat e forta por ardhja e versionit BOOM 3 dhe MEGABOOM 3 shtoi Butonin Magjik që tani ju lejon të merrni pak më shumë nga altoparlanti.

Nga versioni Android 5.0 e tutje

Në këtë rast, një nga kërkesat për të qenë në gjendje të përdorim këtë funksion në pajisjen tonë Android nuk është asgjë tjetër përveç azhurnimit të tij në një version të Android 5.0 ose më të lartë, kështu që supozohet se pothuajse të gjitha pajisjet do të jenë në gjendje të shijojnë këtë të ri karakteristike. Ne mund ta fillojmë dhe kontrollojmë Spotify lehtë Pavarësisht nëse jemi duke dëgjuar këngë në mal apo duke festuar në një çati, Ultimate Ears e bën më të lehtë se kurrë të hyrni në këngët tona të preferuara dhe të kontrolloni ritmin tuaj. Këto janë disa nga fjalët e CEO i Ultimate Ears Charlotte Johs në kohën e bërjes publike të këtij lajmi:

Altoparlantët BOOM 3 dhe MEGABOOM 3 kanë ndryshuar mënyrën e dëgjimit të muzikës me komoditetin dhe integrimin e lehtë të Butonit Magjik. Ne vazhdimisht po shtojmë veçori të reja në kategorinë tonë të altoparlantëve premium, dhe BOOM 3 dhe MEGABOOM 3 vazhdojnë të bëhen edhe më të mirë duke shtuar mbështetjen e Spotify në pajisjet Android.

Siç e shpjeguam disa muaj më parë në rishikimin që i bëmë produktit në Actualidad Gadget, BOOM 3 i ri dhe MEGABOOM 3 shtuan një buton të quajtur Magjike Button që lejonte përdoruesin të luante, të ndalonte dhe të kalonte pjesët drejtpërdrejt nga altoparlantët, pa pasur nevojë për të kërkuar telefonin tuaj në xhepin tuaj ose në një dhomë tjetër. Tani përdoruesit e pajisjeve me sistem operativ Android dhe një llogari të shërbimit muzikor streaming, Spotify, gjithashtu kanë mundësinë e hyrjes në muzikën e tyre me vetëm shtypni gjatë butonin dhe kështu fillojnë listat e tyre të preferuara të muzikës, albumet, këngët dhe podkastet, dhe ato mund edhe kapërceni listat e dëgjimit duke shtypur përsëri.

E vetmja kërkesë për të qenë në gjendje të përdorin këtë shërbim përveç që të keni një version të Android 5 ose më të lartë në pajisjen tuaj celular dhe padyshim të keni një llogari në shërbimin muzikor streaming Spotify është ta bëni atë nga aplikacioni celular falas BOOM dhe MEGABOOM nga Ultimate Veshët Ky aplikacion mund të shkarkohet nga dyqani Google Play dhe nga App Store pa asnjë kosto dhe kështu fillojnë të shijojnë të gjitha opsionet që ofron.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.