Video 3 sekondëshe që bllokon iPhone ose iPad

iphone-video

Ne po përballemi me një video që duket se është në gjendje të bllokojë iPhone dhe iPad pasi ta shikoni në pajisje, duke kërkuar që një rindezje e tyre të jetë në gjendje t'i aktivizojë përsëri. E vërteta është që personalisht dhe që mbaj mend se është hera e parë që diçka e tillë shfaqet në një iPhone ose pajisje me një sistem operativ iOS. Ne e kemi të qartë se kjo është e përkohshme sepse ne tashmë i kemi parë lajmet në media të ndryshme dhe ne e dimë që ato zgjidhen me një rinisje të terminalit, por Nuk dua ta vendos veten në vend të përdoruesve të parë që janë prekur nga video.

Para së gjithash paralajmëroni se ne nuk do ta postojmë videon në fjalë në internet për arsye të dukshme, por nuk do të jetë e vështirë të gjesh nëse kërkoni në rrjet. Nga ana tjetër, për të kyçur smartphone ose iPad ju nevojitet Safari dhe një pajisje me iOS, prandaj mos u shqetësoni. askush nuk do të dëmtohet duke parë videon në të cilën nëse shohim se si funksionon ky softuer:

Ne nuk do të komentojmë për vërtetësinë e gjithë kësaj pasi që nuk do ta testojmë, por është e qartë se mund të jetë një problem për ata përdorues që nuk dinë si të rindizin iPhone ose iPad duke përdorur Home dhe Power butonat. Nëse ju kalojnë videon ose çfarëdo tjetër, ju thjesht luani atë në pajisjen tuaj duke shtypur butonin Home dhe Power në të njëjtën kohë për disa sekonda ajo rinis dhe rregullon problemin. Në rastin e iPhone 7 duhet të shtypni butonin butonin e energjisë dhe butonin e uljes së vëllimit.

Gabimi riprodhohet në të gjitha versionet nga iOS 10 në iOS 5, prandaj bëni kujdes të mendoni se nuk prek të gjitha pajisjet pa marrë parasysh sa të vjetra janë. Ne supozojmë se Apple tashmë po punon për të për azhurnimin e ardhshëm të softuerit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)