Videot më të mira për fëmijë

Uebfaqet më të mira për video për fëmijë

Ndërsa fëmijët rriten, interesi i tyre për vizatimet rritet dhe televizioni mund të mos jetë pajisja e vetme që mund të kënaqë kuriozitetin e tyre. Gjithashtu, mund të mos e kemi gjithmonë në dorë. Për fat të mirë, të dy telefonat inteligjentë dhe tabletët janë bërë pajisje që na lejojnë të kemi një sasi të madhe të përmbajtjes. Por ato nuk janë të vetmet, pasi që nga kompjuteri ynë mund të kemi gjithashtu një sasi të madhe të përmbajtjes në dispozicion për të vegjlit, veçanërisht vizatimet për më të voglin e shtëpisë. Në këtë artikull do t'ju tregojmë faqet më të mira të videos për fëmijë.

YouTube

Shikoni vizatimet e fëmijëve në YouTube

YouTube është mjeti më i njohur për të cilin mund të përdorim kënaqni urinë e fëmijëve tanë të vegjël. Falë filtrave të disponueshëm në aplikacion, ne mund të kufizojmë numrin e videove që mund t'u tregojmë fëmijëve tanë, veçanërisht kur ata po rriten dhe nuk na duhen më për t'i ndihmuar në atë detyrë. Për të gjetur videot më të përshtatshme për moshën e fëmijëve tanë, ne mund të kërkojmë "video të vizatimeve ..." dhe motorin e kërkimit do të na lejojë të përfundojmë kërkimin me intervalin e moshës që po kërkojmë. Ose, ne mund ta vendosim emrin e vizatimeve drejtpërdrejt.

Por, nëse me të vërtetë duam që ata të kënaqen në mënyrë të sigurt pa qenë të pranishëm, opsioni më i mirë që na ofron Google gjendet në YouTube Kids, një aplikacion që synon më të voglin e shtëpisë dhe se është i disponueshëm vetëm për pajisje të lëvizshme dhe tableta.

YouTube Kids, aplikacioni më i mirë për të parë video për fëmijë

Ky aplikacion na lejon të filtrojmë shpejt videot që fëmijët tanë mund të shohin, në përputhje me moshën e tyre. Gjithashtu, vetëm përmes këtij aplikacioni ka qasje në videot e vizatimeve, megjithëse, në përgjithësi më i popullarizuari, i cili i pengon të vegjlit të përfundojnë duke parë një animacion të Pepa Pig ku ata vrasin më shumë njerëz sesa në një film të Chuck Norris, dhe unë e them nga përvoja, gjëja Pepa Pig, jo Chuck Norris .

Fëmijët Netflix

Netflix Kids na ofron një gamë të gjerë video për fëmijë

Mbreti i shërbimit të transmetimit të videove na ofron një katalog të gjerë të karikaturave, të cilave mund t'u qasemi nga çdo pajisje, përfshirë kompjuterin tonë. Në këtë seksion do të gjejmë të gjitha llojet e lojërave dhe serialeve televizivë që synojnë më të voglin e shtëpisë dhe ku dhuna, si verbale ashtu edhe fizike, nuk ka vend. Brenda këtij seksioni gjejmë vizatime dhe seri për të gjithë fëmijët, të mëdhenj apo të vegjël, duke qenë një seksion i ngjashëm me atë që mund të gjejmë përmes YouTube Kids, por me përmbajtje shumë më cilësore.

Netflix
Netflix
zhvilluesi: Netflix, Inc.
Çmimi: Free

Fëmijët HBO

HBO Kids, pjesa e videove e HBO për fëmijë

I dyti në diskutim në sektorin e transmetimit të videove, HBO, gjithashtu na ofron një katalog të gjerë filmash dhe seri vizatimesh për të vegjlit, dhe jo aq të rinj në shtëpi. Kjo përmbajtje mund të arrihet drejtpërdrejt përmes shfletuesit ose përmes aplikacioneve të ndryshme që ky shërbim na ofron për pajisjet mobile ose tabletët. Katalogu i HBO përbëhet, si ai i Netflix, nga një numër i madh i filmave dhe serialeve Disney për të gjithë audiencat, si dhe seriale të tilla si Dora e Eksploruesit, Sesame Street, Caillou, Fanboy dhe Chum Chum, Super Mini Heroes, Paw Patrol, Peppa Pig ...

HBO Spain (Lidhja e AppStore)
HBO Spanjëfalas
HBO Spanjë
HBO Spanjë
zhvilluesi: HBO Europe
Çmimi: Free

Amazon Prime Video Fëmijët

Amazon Prime gjithashtu na ofron video për fëmijë

Ne nuk mund ta harronim shërbimin streaming që ofron katalogun më të vogël, por gjithsesi ka një seksion për më të voglin e shtëpisë, i cili mund të plotësojë në mënyrë të përsosur nevojat e fëmijëve tanë. Në këtë pjesë mund të gjejmë Pepa Pigs, Shaun delet, Ben dhe Holly, Pocoyo, Team Umizoomi, Paw Patrol dhe mbreti i fëmijëve, SpongeBob.

Amazon Prime Video (Lidhja e AppStore)
Amazon Prime Videofalas
Aplikacioni nuk u gjet në dyqan. 🙁

TV klanor

Përmes internetit ose aplikacionit, TV Klan është opsioni më i mirë falas

TV klanor Sureshtë e sigurt që të jetë një nga shfaqjet e preferuara të fëmijëve tuaj, jo vetëm për shkak të cilësisë së vizatimeve, por sepse nuk ka reklamë për t'i shpërqendruar midis episodit dhe episodit të vizatimeve të tyre të preferuara. Përmes faqes në internet të Klanit, ne mundemi Hyni në anglisht me titra dhe në spanjisht te të gjitha serialet që transmetohen në kanal. Klani i klasifikon të gjitha përmbajtjet në tre kategori: Parashkollor, Foshnjë dhe i Ri.

Me këtë rast dhe ndryshe nga shërbimet e transmetimit, ne kemi në dispozicion vetëm seri vizatimor, pa filma. Shërbimi i vizatimit për më të voglin e shtëpisë është gjithashtu i disponueshëm përmes një aplikacioni të disponueshëm. Ndër seritë e vizatimeve për të vegjlit mund të gjejmë: Peppa Pig, Super Wings, Pocoyo, Caillou, Shaun the dele, Heidi, Tom and Jerry, League of supervillains ...

Klani RTVE (Lidhja e AppStore)
Klani RTVEfalas
Klani RTVE
Klani RTVE
Çmimi: Free

Disney Channel

Disney Channel na ofron video për të rinj dhe fëmijë

Ajo që mund të jetë një shërbim i shkëlqyeshëm për më të voglin e shtëpisë, është bërë një faqe interneti ku vetëm ne mund të shohim transmetimin e drejtpërdrejtë të kanalit Disney. Rrjeti i Disney Channel na ofron një numër të madh të videove të të gjitha serialeve dhe programeve televizive që transmetohen përmes këtij kanali, por me një kohëzgjatje që tejkalon pak dy minuta, kështu që vërtet na lejon të shijojmë transmetimin direkt të kanalit nëse nuk një televizion në dorë.

Disney Junior

Disney Junior, ku mund të shijoni video për fëmijë

Ashtu si Disney Channel, faqja në internet e Disney Junior na ofron një numër të madh të videos me një kohëzgjatje afër dy minutash, në të cilat disa pjesë të episodet e serialit që emeton ky kanal. Por gjithashtu na tregon mësime të ndryshme se si të bëjmë zanate të ndryshme.

Vendi Hapësinor i NASA-s

NASA e afron hapësirën me video për fëmijë

Nëse të vegjëlve në shtëpi u pëlqen hapësira, atëherë NASA vë në dispozicion të vegjëlve një faqe në internet, aty ku munden shikoni video të tokës, diellit, sistemit diellor, universit, si të bëhet punë manuale përveç videove të ndryshme ku shpjegojnë dyshimet për diellin, hënën, sistemin diellor ...

Pocoyo

Të gjitha videot e Pocoyo për fëmijë në faqen e internetit të Pocoyo

Pocoyo ajo është bërë një klasik për të vegjlit, dhe përmes faqes së saj të internetit mund të kemi qasje në të gjitha episodet e transmetuara deri më tani. Secila zgjat rreth 10 minuta dhe me siguri do të tërheqë vëmendjen e të vegjëlve në shtëpi, ku ata gjithashtu mund të luajnë, të shkarkojnë aplikacione, të krijojnë zanate ...

Nickelodeon

Nickelodeon, krijuesi i SpongeBob, gjithashtu na ofron video për fëmijë

Informacioni që na ofroni Nickelodeon na ofron qasje në episodet që kanali transmeton në televizion dhe ku mund të gjejmë video të SpongeBob, Mysticons, Bunsen is a Beast, Ninja Turtles, Sanjay and Craig, Breadwinners ndër të tjera. Përveç kësaj, ai gjithashtu na ofron lojëra të ndryshme në mënyrë që më të vegjlit e shtëpisë të mos jenë të përkushtuar vetëm për të parë vizatimet dhe që ata të bashkëveprojnë me ekranin për të inkurajuar krijimtarinë e tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.