Video në të cilën një Apple Watch shihet duke nxjerrë ujë

shiritat e orës së ylberit-mollës

Ora inteligjente e rinovuar Apple, Apple Watch Series 2, shton mbrojtje ndaj ujit dhe siç thotë kompania në faqen e saj të internetit, ora mund të zgjasë deri në 50 metra nën ujë dhe tani nuk duhet të shqetësohemi kur e përdorim atë në pishinë dhe në det. Risi krahasuar me versionin e mëparshëm është se tani shton çertifikimin përkatës dhe përdoruesi mund të kryejë aktivitete të ujit pa probleme. Problemi i pajisjeve elektronike që mund të lagen lidhet gjithmonë me portet dhe në këtë rast Apple ka një sistem spektakolar i nxjerrjes së ujit për Apple Watch të ri.

Pasi që altoparlantët nuk mund të mbyllen sepse kanë nevojë për ajër për të prodhuar tingull dhe është i vetmi vend ku uji mund të hyjë në pajisje, ata kanë bërë një ndryshim të madh në këtë pjesë dhe tani lejohet të hyjë uji dhe ajo dëbohet duke përdorur dridhjet tingulli vetë. Le ta shikojmë videon në lëvizje të ngadaltë për të zbuluar:

Në gjeneratën e parë të orës inteligjente të Apple, kompania me Tim Cook në krye doli në mbrojtje të rezistencës ndaj ujit në orën e tij, madje edhe CEO i Apple shpjegoi se ai po bënte dush me Apple Watch të tij të ndezur. Përveç kësaj, në kohën kur u lëshua, video të shumta të përdoruesve jashtë kompanisë treguan se ora zhytej në pishina, dushe dhe të tjerë. Rezultatet janë që ora vazhdoi të funksiononte normalisht, por tingulli nga altoparlanti mund të ndikohej nga hyrja e ujit, duke luajtur tingullin më poshtë derisa të thahej. Me sistemin e ri të zbatuar në Apple Watch Series 2, kjo nuk ndodh më falë dridhjes së kësaj membrane të vendosur në altoparlantin e pajisjes.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.