Realme Watch 2, alternativa e nivelit të hyrjes me kosto të ulët për veshjet

Realme vazhdon të vërë bast për ofrimin e një vlere të rregulluar për para në pajisjet e saj dhe të qëndrojë përballë Xiaomi në një territor në të cilin dukej se mbizotëronte i vetëm. Ashtu si rivali i saj, Realme ka hyrë në gamat e produkteve gjithnjë e më të ndryshme, dhe orët nuk do të bënin përjashtim.

Ne hedhim një vështrim të thelluar në Realme Watch 2, versioni më i lirë i orës Realme për të tërhequr përdoruesit në veshjen e saj të parë. Zbuloni me ne përvojën që kemi pasur në lidhje me orën e kompanisë aziatike dhe nëse ia vlen vërtet për koston e saj të ulët.

Si zakonisht, ne e kemi shoqëruar këtë analizë me një video të vogël nga kanali ynë i YouTube, në të do të jeni në gjendje të vlerësoni zhbllokimin e plotë të Ora Realme 2 si dhe hapat e parë dhe të lehtë të konfigurimit. Shfrytëzoni rastin të regjistroheni në kanalin tonë YouTube sepse në atë mënyrë ju mund të na ndihmoni të vazhdojmë të rritemi dhe t'ju sjellim analizën më të sinqertë në internet. Nëse ju ka pëlqyer, çmimi në Amazon është aq i ulët sa do t'ju befasojë.

Dizajni: Byzylyku ​​që dëshironte të ishte një orë inteligjente

Për sa i përket prodhimit, ne jemi të befasuar nga lehtësia ekstreme e kësaj Watch Realme, është ndërtuar në plastikë "black black", lloji që ka një tërheqje të veçantë ndaj gërvishtjeve. Në pamje është një orë, me një formë dhe madhësi tradicionale për atë që është një orë inteligjente, megjithatë, sapo ta ndezim ne kuptojmë se pjesa më e madhe e përparme është një kornizë, vlerësoj se afërsisht 35% nëse jo më shumë, dhe kjo është për shkak të panelit të saj të vogël 1,4 inç për dimensionet e 257.6 x 35.7 x 12.2 milimetra. Siç kemi thënë, pesha është çuditërisht e ulët, vetëm 38 gram që të bëjnë të ndihesh, stili Ned Flanders, sikur nuk ke veshur asgjë.

Ka një buton të vetëm anësor të bërë nga një plastikë tjetër, me një rrugë të mjaftueshme për përdorim tradicional dhe që shërben për të qetësuar dëshirat tona.

Ne kemi një bazë të tarifimit të magnetizuar të një pozicioni të vetëm, Me dy kunja metalike, funksionon si duhet dhe ka një gjatësi të mjaftueshme. Ka një rrip 22 milimetër të bërë nga silikoni me një mbyllje disi të veçantë. Masa është e mjaftueshme dhe e lirë për shumicën e kukullave, megjithëse elasticiteti i saj mund t'ju bëjë gabimisht, siç ndodhi me ne, ju e shtrëngoni atë më shumë sesa duhej. Një rrip jashtë rrugës për përdorim të rregullt e cila ka një "goditje" universale, në parim do të jemi në gjendje të vendosim pothuajse atë që duam, edhe pse Realme është i sigurt se do të lëshojë rripa të ndryshëm gjatë gjithë jetës së dobishme të pajisjes.

Lidhshmëria dhe sensorët

Realme nuk ka bërë publike të dhëna në lidhje me procesorin, RAM-in dhe ruajtjen e kësaj Realme Watch. Lidhur me këtë të fundit, ne imagjinojmë se mjafton të kemi sfera të ndryshme të personalizueshme, të paktën duke marrë parasysh që menaxhimi i përmbajtjes multimediale është i kufizuar në telekomandën e pajisjes mobile të sinkronizuar. Për të gjithë këtë, ajo përdor Bluetooth 5.0 me një lidhje të lehtë përmes Realme Link, të cilën ne e mbajmë mend, është në përputhje me të dy Android dhe iOS.

Ajo ka një përshpejtues me tre boshte për të llogaritur mirë lëvizjen dhe për të monitoruar stërvitjet tona sa më shteruese të jetë e mundur. Ne kemi në të njëjtën kohë klasiken sensori i rrahjeve të zemrës dhe plotësohet me a sensori i ngopjes me oksigjen në gjak kaq të zakonshme këto ditë. Pak më shumë aftësi mund të përmendim, ne nuk kemi WiFi ose GPS, padyshim që harrojmë LTE ose ndonjë teknologji tjetër pa tel, por natyrisht, po flasim për një pajisje çmimi i së cilës është qesharak, Askush nuk mund t'ju pyesë absolutisht asgjë tjetër përveç asaj që keni në seksionin teknik. Vlen të përmendet se vëllai i tij "Pro" është i aftë të GPS-pozicionohet vetë.

Ekrani dhe autonomia

Gjetëm një panel të de 1,4 inç, ofron një rezolucion të përgjithshëm prej 320 x 320 pikselë, domethënë një dendësi prej 323 pikselë për inç. Surprisingshtë për t'u habitur që rezolucioni është pak më i ulët se ai i vëllait "Pro", ofron një densitet pixel dukshëm më të lartë se ai i versionit "të shtrenjtë" të pajisjes. Ekrani ofron cilësime të ndryshme të ndriçimit për panelin e tij LCD, në testet tona ai ka treguar më shumë se sa duhet Për përdorime të jashtme të të gjitha llojeve, duke mbrojtur veten në mënyrë korrekte si kur shfaq përmbajtjen ashtu edhe kur ndërvepron me të, ajo i përgjigjet në mënyrë korrekte bashkëveprimeve fizike.

Sa për baterinë, kemi 315 mAh të cilat ofrojnë një kohë pune teorike sipas Realme prej rreth 12 ditësh, në testet tona kemi arritur ditën e dhjetë pa probleme, Megjithëse nivelet e premtuara nga marka nuk janë arritur, ajo qëndron mjaft afër, kjo do të varet nga përdorimi i bërë nga pajisja nga secili përdorues. Pagesa e plotë do të na marrë pak më shumë se një orë.

Përdorni përvojën

Ne kemi gjetur një pajisje që ka funksionet themelore të shënuara mirë, edhe nëse keni një orë inteligjente të përparuar do të dini që 90% e asaj që përdorni është në këtë realme watch 2, megjithëse përvoja, po, është qartë me kosto të ulët. Ne kemi një sistem parashikimi të motit, më shumë se 90 lloje të ndryshme të trajnimit dhe masat themelore për monitorimin e rregullt të sporteve, e gjithë kjo është treguar në Lidhja Realme, një aplikacion që ofron një përmbledhje dhe pamje mjaft të kufizuar, por që do të na lejojë të ndryshojmë sferat shpejt.

 • Parashikimi i motit (nuk është përkthyer ende saktë në spanjisht)
 • Kujtesa për hidratim
 • Gjeni mënyrën e telefonit
 • Kujtesat e lëvizjes
 • Telekomanda e kamerës
 • Kujtesë për përfundimin e qëllimit të hapit ditor
 • Kontrolli i muzikës
 • Asistent i meditimit
 • SpO2
 • Rrahjet e zemrës

Pajisja ka rezistencë ndaj ujit IP68, Megjithëse nuk është krijuar për të notuar me të, ai do të jetë rezistent ndaj spërkatjeve themelore, kështu që do t'i qëndrojë trajnimit tonë pa ndonjë problem.

Mendimi i redaktorit

Ne kemi, siç kemi thënë më parë, një byzylyk që dëshiron të jetë orë. Ekrani ka një dizajn katror disi më të madh se zakonisht, por funksionet nuk shkojnë përtej asaj që ofron alternativa në çmim, Xiaomi Mi Band 6. Nëse dëshironi një pajisje me estetikë të orës dhe funksionalitete themelore, Për 50 euro që kushton, ka pak alternativa si Realme Watch 2.

Pro dhe kundër

Shikoni 2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
55 a 49
 • 60%

 • Shikoni 2
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Ekran
  Redaktori: 60%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • Conectividad
  Redaktori: 60%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.