watchOS 5: të gjitha lajmet që mund të shijoni së shpejti në Apple Watch

funksionet watchOS 5

Apple Watch do të bëhet një mjet edhe më efikas me azhurnimin e ri të sistemit të tij operativ. watchOS 5 mbërrin i ngarkuar me veçori të reja dhe ato do ta bëjnë orën inteligjente Apple të bëhet mbreti absolut i sektorit.

Ndër funksionet e reja të shquara të watchOS 5 mund të gjejmë njohjen automatike të praktikës ushtrimore në rast të mos aktivizimit të tij manualisht; funksionojnë për të qenë në gjendje të fillojnë një bisedë përmes mesazheve zanore; si dhe të jemi në gjendje të mbajmë gjurmët e asaj që bëjnë konkurrentët tanë me alarme të përditshme. Por le të shohim në detaje se çfarë na ofron azhurnimi tjetër i Apple Watch do të mbërrijë në shtatorin e ardhshëm.

watchOS 5 sjell funksionin Walkie-Talkie dhe sfidat e grupeve

orë dore mollë uoki shikime 5

Ne vend te pare, Apple Watch do të bëhet një radio dore; me fjalë të tjera, një funksion i ri shtytjeje dhe lëshimi shtohet për të qenë në gjendje të keni biseda zanore pa pasur nevojë të përdorni iPhone. Ne do të duhet të zgjedhim një kontakt dhe do të kemi mundësinë për ta bërë këtë funksion të funksionojë. Possibleshtë e mundur të përdoret si në rrjetet WiFi ashtu edhe në rrjetet mobile.

Nga ana tjetër do të kemi gjithashtu mundësinë e krijoni sfida, përfshini miqtë tanë dhe shikoni kush nga ju e përfundon atë më parë dhe cili është progresi. Për më tepër, për ta bërë konkurrencën edhe më të ashpër, do të merrni njoftime.

Aktivizimi automatik i mënyrës së stërvitjes dhe sporteve të reja shtohen në listë

sportet në watchOS5

Por në watchOS 5 do të kemi më shumë përmirësime. Ndërsa përsa i përket ushtrimit, siç e përmendëm në fillim të artikullit, shtohet gjithashtu se Apple Watch automatikisht njeh që përdoruesi ka filluar një trajnim - kjo në rast se nuk e bëni manualisht. Ndërsa në listën e sporteve të praktikuara shtohen edhe dy të tjera: Joga dhe shëtitje.

Apple nuk e harron Sirin në watchOS 5 dhe "Podcast" vjen në Apple Watch

Siri ka qenë gjithashtu i pranishëm në përmirësimet e sistemit operativ të orës inteligjente të njohur. Dhe në këtë rast nuk do të keni më nevojë të thirrni asistentin virtual duke e thirrur atë si më parë; Sapo të ngrini dore, Siri do të jetë gati për kërkesat tuaja. Do të kemi gjithashtu la app Podcast në Apple Watch; Ne do të kemi njoftime interaktive që të jenë në gjendje të kryejnë veprime pa hyrë në aplikacionin në detyrë, si dhe të kemi pamje të vogël të faqeve të internetit që vijnë nga lidhjet që marrim në kyçin tonë - jini të kujdesshëm, nuk është një shfletues për t'u përdorur dhe më pak në një ekran kaq të vogël.

Rrip LGBTQ Apple Watch

Apple me komunitetin LGBTQ

Së fundmi, Apple qëndron me komunitetin LGBTQ. Dhe për të përkujtuar javën e Krenarisë, ajo lëshon një rrip të ri me flamurin LGBTQ si protagonist, si dhe një thirrës të ri. WatchOS 5 do të jetë në dispozicion për të gjithë përdoruesit në Shtatorin e ardhshëm. Dhe modelet e pajtueshme me këtë azhurnim do të jenë: Apple Watch Series 1, Apple Watch Series 2 dhe Apple Watch Series 3.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.