WhatsApp ndalon së treguari përmbajtjen e mesazheve pas azhurnimit të iPhone në iOS 11.4

Lëshimi të martën e kaluar të iOS 11.4 në versionin e tij përfundimtar, ka nënkuptuar përfundimin e disa prej problemeve më irrituese që kemi hasur pothuajse çdo ditë në iPhone tonë me versionin e mëparshëm, të tilla si pika e zezë, ikonat e aplikacioneve që vendosen gjatë kohës së lirë në trampolinë ose çrregullimi i përgjithësuar i bisedave në aplikacionin Mesazhet.

Por, disa largohen dhe të tjerët vijnë. Me këtë rast, ne po flasim për WhatsApp, aplikimin mbretëreshë të mesazheve nëpër botë dhe mjetin themelor për miliona përdorues kur bëhet fjalë për komunikimin. Pas azhurnimit në iOS 11.4, shumë janë përdoruesit që po shohin se si Njoftimet e WhatsApp duken plotësisht bosh, pa treguar dërguesin ose përmbajtjen, ose ndonjëherë vetëm dërguesin.

Me sa duket, ky azhurnim ose versioni i aplikacionit WhatsApp (nuk dihet ende kush është fajtori) ndikon në njoftimet e shtytjes, ato që na lejojnë të marrim çdo njoftim në çdo kohë, qoftë nga aplikacioni i mesazheve, një klient i postës, një lojë ose një aplikacion. Për të zgjidhur këtë problem duhet të shkojmë te cilësimet e WhatsApp.

Brenda Cilësimet e WhatsApp, klikoni mbi Njoftimet. Tjetra duhet të aktivizojmë ndërprerësin Preview. Ky opsion na lejon të shohim tekstin e përfshirë në njoftime. Nëse ky opsion është aktivizuar tashmë, duhet të shkojmë te cilësimet e iOS.

Brenda Cilësimet e iOS, klikoni mbi Njoftimet, të vendosura në bllokun e dytë të opsioneve. Tjetra, ne kërkojmë për aplikacionin WhatsApp dhe klikojmë. Tjetra shkojmë te opsioni i fundit i disponueshëm i quajtur Show previews dhe zgjedhim Gjithmonë.

Ose në një mënyrë ose në një tjetër, përmes WhatsApp ose përmes cilësimeve të iOS, ne do të jemi në gjendje të zgjidhim këtë problem që rastësisht ka ardhur nga dora e azhurnimit të fundit të iOS, por kjo nuk do të thotë që problemi është atje, ai mund të gjithashtu të jetë WhatsApp, një aplikacion operacioni i të cilave nganjëherë lë shumë për të dëshiruar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.