Modaliteti i errët vjen në iPhone dhe telefonin tuaj Android, si ta aktivizoni atë

Modaliteti i errët i WhatsApp

Më në fund e kemi modaliteti i errët ka ardhur në WhatsApp për iOS dhe Android. Falë azhurnimit më të fundit të disponueshëm për të dy sistemet, ndryshoni ndërfaqen për t'iu përshtatur temës së zgjedhur, qoftë e errët apo e lehtë. Një tipar që ka qenë në beta për një kohë dhe shumë përdorues ishin të etur për të parë ato përfundimtare.

Aplikacione të tilla si Telegram kanë qenë në këtë modë të disponueshme për një kohë të gjatë, WhatsApp ka lypur, diçka që ne nuk e kuptojmë mjaft pasi është një nga aplikacionet më të njohura në botë, për të mos thënë më shumë. Modaliteti i errët është zbatuar në të dy sistemet për 6 muajEdhe aplikacione të tjera të njohura si Instagram kanë qenë në modalitetin e zhbllokuar për javë të tëra.

Ishte në maj të vitit të kaluar kur filluam të shihnim modalitetin e errët në Android dhe gjatë prezantimit të vitit të kaluar iOS 13 Apple njoftoi modalitetin e errët si një përmirësim për sytë e përdoruesve në kushte të dritës së ulët. Kjo për mendimin tim është e vërtetë, pasi veçanërisht kur jemi në shtrat dhe përdorim terminalin mund ta shqetësojmë partnerin tonë, tani me modalitetin e errët gjërat kanë ndryshuar, dhe nëse kemi të aktivizuar edhe modën e natës, vizioni do të jetë perfekt dhe sytë tanë dhe partneri ynë do ta vlerësojnë atë.

Si është kjo mënyrë e errët në WhatsApp

WhatsApp nuk ka qenë kurrë një aplikacion që shquhet për dizajnin e tij, megjithëse është karakterizuar gjithmonë nga minimalism, kjo nuk ndryshon me mënyrën e re të errët. Vetëm na lejon të zgjedhim midis temës së errët ose temës së dritës. Zonat që më parë ishin të lehta ose pothuajse të bardha tani janë gri shumë afër së zezës. Teksti padyshim që bëhet i bardhë ose gri në vend të zi dhe në zona të veçanta siç janë paralajmërimet se biseda është e koduar, teksti është një nuancë e artë. Në modalitetin e qartë, këto kërkesa janë të zeza në një sfond të artë. Flluskat që dalin nga mesazhet gjithashtu kanë ndryshuar, ato të dërguesit janë me një jeshile më të errët dhe ato të marrësit me një ton gri.

 

Modaliteti i errët WhatsApp iOS

Si ta aktivizoni për iOS

Për ta pasur të disponueshme këtë modë të errët në iPhone-in tonë është thelbësore të azhurnoni aplikacionin në versionin e fundit. se mundesh shkarkoni nga App Store. Nga ana tjetër, është thelbësore që të kemi tonat iPhone u përditësua në iOS 13, pasi është këtu kur Apple inkorporoi mënyrën e pritshme të errët në ndërfaqen e saj.

Aktivizoni modalitetin i errët iOs

Me aplikacionin e azhurnuar në një iPhone me iOS 13, gjithçka që duhet të bëni për të aktivizuar modalitetin e errët në WhatsApp është ta aktivizoni atë në iOS, dmth. aktivizojeni atë nga cilësimet e sistemit iPhone në pjesën e ekranit. Mund të aktivizohet gjithashtu përmes shkurtores së Control Center ose automatikisht nëse e keni të konfiguruar. sipas kohës ose pozicionit të diellit. WhatsApp do të shfaqet automatikisht pasi e kemi lënë të konfiguruar dhe në këtë mënyrë do të integrohet plotësisht sikur të ishte një Aplikim vendas.

Si ta aktivizoni atë për Android

Në Android hapat janë të ngjashëm, me Android 10 modaliteti i errët mund të sinkronizohet me mënyrën e sistemit në mënyrë që të ndryshojë automatikisht. Alsoshtë gjithashtu e mundur të zgjidhni manualisht modalitetin e errët ose modalitetin e dritës. Duhet të keni versionin më të fundit të WhatsApp për Android instaluar.

Aktivizohet modaliteti i errët i WhatsApp

 

Për të ndryshuar mënyrën e ndërfaqes, shkoni te cilësimet dhe më pas zgjidhni 'Bisedat'. Brenda këtij seksioni në 'Temë' do të gjejmë opsionet e 'Dritës' (dritës) dhe 'Errësirës'. Thjesht shtypni 'OK' për të konfirmuar mënyrën e zgjedhur. Në disa terminale ne kemi qenë në gjendje të vërejmë se mënyra e errët e WhatsApp nuk është në dispozicion Me aplikacionin e azhurnuar, ka disa mundësi për këtë. Se azhurnimi me modalitetin e errët nuk ka mbërritur ende për terminalin tuaj, nganjëherë azhurnimet paraqiten në një mënyrë të shkallëzuar. Opsioni i dytë është që Facebook është ende duke testuar dhe për këtë arsye u jep rastësisht opsionin disa përdoruesve. Në të dy rastet, e vetmja gjë për të bërë është të presësh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.