Hexadrone skyview wifi, analizë e plotë

imazh hexadrone-wifi

Nëse jeni të apasionuar pas dronë, sot ne ju sjellim WiFi me pamje qiellore hexadrone, një dron që, siç e bën të qartë emri i tij, ka 6 rrotullues dhe lejon shikoni video me rezolucion të lartë në kohë reale nga smartphone-i juaj, dy karakteristika që zakonisht nuk janë të zakonshme në dronët e këtij diapazoni.

Ky model është shumë i lehtë në peshë, i cili lejon një fluturim të shkathët dhe padyshim që do të kënaqë shumicën e pilotëve që zakonisht fillojnë me këtë lloj avioni. Çmimi i tij është 169 € dhe mundeni blej nga kjo lidhje.

Videot në kohë reale në smartphone-in tuaj

heksadron-wifi

Skyview përfshin një Kamera WiFi FPV që do t'ju lejojë të shijoni videot e fluturimit në kohë reale në smartphone tuaj. Për këtë është shumë e thjeshtë, thjesht duhet të lidhni celularin tuaj me Wifi që lëshon kamera e dronit dhe nga atje do të mund të shihni gjithçka që shikon droni gjatë fluturimit të tij. Përveç kësaj, stacioni ka një pajisje shtesë të vogël që të jetë në gjendje të lidhë celularin në mënyrë që të mund të shikoni me lehtësi videon ndërsa pilotoni pajisjen.

Ndërsa cilësia e kamerës është e mirë, provoni pilotimi i një droni në mënyrën e personit të parë është diçka që nuk është në dispozicion për askënd kështu që ne nuk u rekomandojmë përdoruesve fillestarë të përpiqen të fluturojnë me dron në këtë mënyrë. Nëse jeni përdorues fillestar, pilotoni dron si normal dhe lërini miqtë tuaj të shikojnë videon në kohë reale dhe do të shmangni aksidentet. Mos harroni gjithashtu që punon me Wi-Fi të celularit, kështu që diapazoni i veprimit të tij zakonisht nuk i kalon 20 metra.

Karakteristikat teknike të wifi Skyview Hexadrone

heksadron-i plotë

pajisje WiFi me pamje qiellore hexadrone
Kamera C4002 me rezolucion 720x480p me 30 korniza në sekondë
bateri 750 mAh dhe 7.5V
Koha e tarifimit Minuta 45
Jetëgjatësia e baterisë 8-10 minutos
Numri i rrotulluesve 6
Video në kohë reale «Po (në Smartphone të jashtëm përmes Wifi)
Stacioni 2.4 GHz
çmim 169 €

El Koha e karikimit të dronit është rreth 45 minuta dhe pastaj mund ta shijojmë për 8 - 10 minuta në varësi të intensitetit të fluturimit.

Funksionet dhe fluturimi i dronit

stacion-dron

El WiFi me pamje qiellore hexadrone Ajo vjen me funksionet tipike të mënyrës aerobatike për cikël, kontroll absolut për të operuar dronin pavarësisht nëse po fluturon drejt nesh apo jo dritat e pozicionit për të treguar trajektoren e dronit.

Ajo gjithashtu ka butoni i kthimit në shtëpi dhe një sërë veprimesh prej rreth 100 metrash (mos harroni se videot në kohë reale punojnë me Wi-Fi të smartphone-it, kështu që zakonisht nuk i kalojnë 20 metra).

Isshtë një pajisje që lejon më të papërvojët të fillojnë të përdorin dronë, por falë shpejtësive të ndryshme ofron gjithashtu orë argëtimi për ata përdorues disi më të përparuar. 6 rrotulluesit e tij lejojnë një fluturimi i kontrolluar dhe rritja e qëndrueshmërisë së avionit kur duhet të fluturojmë me pak ajër; Një pikë që vlerësohet shumë pasi që për shkak të lehtësisë dhe madhësisë së dronit ajri ndikon shumë në të.

Vjen me mbrojtës të helikës dhe trungjeve të uljes për të shmangur përplasjet e papritura me tokën ose me ndonjë pengesë. Të dy elementët çmontohen në fabrikë, por montohen lehtë me disa vida dhe një kaçavidë që vijnë në kuti.

Mendimi i redaktorit

WiFi me pamje qiellore hexadrone
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
169
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • Gameplay
  Redaktori: 80%
 • Camara
  Redaktori: 85%
 • autonomi
  Redaktori: 75%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 65%

Pikët në favor

rekuizitë

 • Kamera në kohë reale
 • Funksioni i kthimit në shtëpi
 • 6 rrotullues

Pikët kundër

Contras

 • Disi çmim i lartë

Galeria e fotove me dron

Këtu mund të shihni një galeri me fotot e wifi skyview Hexadrone.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.