Windows Holographic VR, janë syzet e realitetit virtual të Microsoft

dritare-holografike-vr

Ne vazhdojmë të raportojmë për gjithçka që Microsoft ka prezantuar këtë pasdite dhe që së shpejti do të jetë në dispozicion në treg. Microsoft ka një sistem të realitetit të shtuar të quajtur Microsoft Hololens, syze që për momentin i drejtohen një audience shumë specifike (kryesisht kompani), me të cilën ata mund të trajnojnë personelin për detyra shumë specifike. Por djemtë në Redmond nuk duan të lihen jashtë realitetit virtual dhe kanë marrë hua Microsoft Holographic VR, syze me realitet virtual dhe të shtuar që do të vijë nga dora e azhurnimit të ardhshëm të Windows 10, Creators Update, në mars të vitit të ardhshëm.

dritare-holografike-vr-2

Ndryshe nga Hololens, këto syze të realitetit virtual janë shumë më të lira pasi do të dalin në treg duke filluar nga 299 dollarë. Këto syze nuk kanë nevojë për sensorë të jashtëm për të funksionuar dhe do të kenë një sistem gjurmimi me gjashtë boshte. Por deri sa Përditësimi i Windows 10 me emrin Creator Studio nuk mbërrin, ne nuk do të jemi në gjendje të shohim ose provojmë këto syze të reja të realitetit virtual dhe shtuar me të cilën Microsoft dëshiron të futet plotësisht në këtë botë ku HTC, Oculus dhe Sony janë ato që aktualisht kanë më shumë prani.

Microsoft ka kërkuar bashkëpunimin e Dell, Acer, Lenovo, Asus dhe HP për të lansuar këto syze dhe për t'i ofruar ato për publikun e gjerë në formën e paketave. Duket se Microsoft dëshiron që syzet e reja VR dhe AR të kapen shpejt Prandaj, është përpjekur të arrijë një marrëveshje me prodhuesit kryesorë të kompjuterëve, megjithëse në këtë zonë, djemtë nga Redmond po u qëndrojnë pranë atyre me pajisjet Surface Pro dhe Surface Book. Micorosft ka prezantuar sot gjeneratën e dytë të Surface Book, së cilës i ka shtuar etiketën i7, për ta dalluar atë nga gjenerata e parë dhe për ta bërë të qartë se do të shitet vetëm me Liqenin Sky Core i7 nga eIntel.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)