Wolder zgjeron gamën e WIAM me katër modele, ku bie në sy WIAM # 65 Lite

WIAM i Wolder

Ne jemi akoma me mbetjet e prezantimit të Wolder këtë mëngjes, dhe firma spanjolle nuk ka dashur të lërë gjithçka në Realitetin Virtual dhe tabletët, ajo po shkon mjaft e fortë për sa i përket tregut për smartphone në diapazone mesatare, kjo është mënyra se si krah për krah me Yoigo dhe Jazztel po ofron terminalet e saj për klientët e telefonit. Sidoqoftë, Wolder ka pasurinë e tij kryesore në shitësit me pakicë, dhe kjo është se me një katalog të pajisjeve me çmime kaq të volitshme, është e vështirë t'i rezistosh tundimit. Sot ata zgjerojnë familjen e pajisjeve të mesit me WIAM # 34, # 27 dhe # 33, duke lënë më të mirën për të fundit, WIAM # 65 me çmimin dhe tiparet e sulmit në zemër.

Ne do të japim një përmbledhje të vogël të së resë që Wolder ka prezantuar sot në Madrid, katër pajisje që kanë Android 6.0 me synimin për azhurnimet e ardhshme dhe që nuk do t'ju lënë indiferentë.

WIAM # 65 Lite - Shefi i madh i familjes së re Wolder

WIAM 65 LITE

Pajisja e re e Wolder nuk ndryshon asgjë dhe ndryshon pothuajse gjithçka. Ne nënkuptojmë me këtë se është një trashëgimtar i drejtpërdrejtë i WIAM # 65 normal, një pajisje me të cilën Wolder hyri plotësisht në tregun e phablet, me një dizajn spektakolar, shoqëruar me materiale të mira. Pritja e mirë e publikut ka nxitur që marka të ndërmarrë një hap të dukshëm, duke prezantuar WIAM # 65 Lite, një version më i durueshëm i së njëjtës pajisje që kishte tërhequr kaq shumë pamje. Në këtë mënyrë, ne do të gjejmë një konstruksion alumini, me një shasi unibody, kështu që nuk do të kemi mundësinë e heqjes së baterisë, por do të fitojmë qëndrueshmëri.

Kjo pajisje do të ketë një procesor MediaTek 6735P me një konsum mjaft të ulët të baterisë, një strategji që po bën mjaft mirë për markën Spanjolle në tregun e tabletave. Për të lëvizur tuajin Ekran 5 inç me rezolucion HD, tipare 2 GB RAM, mjaftueshëm për të përballuar aplikacionet aktuale.

WIAM

Sa i përket memorjes së brendshme, do të kemi 16 GB hapësirë ​​ruajtëse, i zgjerueshëm përmes kartës microSD. Nga ana tjetër, ne do të kemi një Kamera e pasme 13 MP dhe një kamerë e përparme 8MP për të bërë selfie perfekte, më shumë se sa për ditë për ditë, veçanërisht nëse marrim parasysh që kushton vetëm 159 €. Nga ana tjetër, çmimi nuk është një faktor përcaktues kur bëhet fjalë për të qenë në gjendje të shijojmë teknologji të tilla si lexues i gjurmëve të gishtave që zhbllokon pajisjen tuaj në 0,3 sekonda, një privilegj që Wolder donte ta bënte të disponueshëm për të gjithë.

Ne kemi qenë në mes të rrezes së mesme të re të Wolder dhe realiteti është se ai lëvizi me të vërtetë mirë, me një dizajn të vazhdueshëm, por kjo nuk lë askënd indiferent, pasi që i ngjan pajisjeve të mëdha siç është HTC One.

WIAM # 34 - Sensori i gjurmës së gishtit dhe NFC për të gjithë

mbulesë wolder-wiam

Kush tha që teknologjia e leximit të gjurmëve të gishtave dhe NFC ishin të shtrenjta? Kurrë më, Wolder dëshiron t'i bëjë këto dy karakteristika kryesore të disponueshme për të gjithë përdoruesit në një pajisje 5 inç me rezolucion HD që kushton kaq vetëm 149,90 € (në shitje nga sot).

Edhe një herë me një përfundim me cilësi të lartë, WIAM # 34 ka një prapa alumini dhe dy diapazone ngjyrash mjaft të mrekullueshme, siç e kemi parë në fotografi. Sidoqoftë, gjëja e rëndësishme është performanca, për këtë do të përdorni një procesor Midiatek 6737 dhe 2 GB RAM, shoqëruar me 16 GB hapësirë ​​ruajtëse. Kombinimi i tij i polikarbonatit dhe aluminit kanë arritur një peshë prej 142 gramësh që e bën atë të durueshëm pavarësisht pesë inçëve të tij. Në seksionin fotografik, ai do të ketë një kamerë të pasme 13MP dhe një kamerë të përparme 8MP.

WIAM # 27 dhe # 33 - Pajisjet hyrëse të Wolder

wiam-33-më i trashë

Kompania spanjolle gjithashtu dëshiron të konkurrojë në pajisjet hyrëse, këto lloje produktesh me një çmim vërtet të ulët dhe që plotësojnë nevojat e atyre që kërkojnë më pak. Për këtë ata paraqesin dy modelet në madhësi të ndryshme.

 • WIAM # 27
  • 5 inç me rezolucion HD
  • Lidhja 4G
  • Procesori MediaTek me rreze të mesme
  • Kamera e pasme 13 MP
  • Çmimi: 99,90 €

wiam-27

 • WIAM # 33
  • 5,5 inç me rezolucion HD
  • Gama e ngjyrave Laser Pink dhe Pro Grey
  • Kamera e pasme 13 MP
  • Kujtesa e brendshme: 16 GB
  • Çmimi: 129,90 €

Të gjitha me Android 6.0 dhe aplikacionin Power Button

andold-android

Nuk është e lehtë të gjesh pajisje të mesit me Android 6.0, megjithatë, ne kemi qenë në gjendje të provojmë katër pajisjet e reja nga Wolder në sallë ekspozite, me një shtresë mjaft të lehtë të personalizimit që është e këndshme për t'u përdorur. Nga ana tjetër, ata janë përqendruar në rinovimi i Power Button, një aplikacion i ri për përmbajtjen Premium që mund të përfitoni falas vetëm për të qenë një klient i Wolder, ku do të gjejmë një pajtim falas në Panda Mobile Security ose Videona (specialistë të teknologjisë VR) ndër të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Raquel dijo

  Kjo nuk është një markë tjetër e afisheve apo jo? Për të shpenzuar ato para në një produkt që nuk e di nëse është bërë në Spanjë, unë tashmë i blej në Kinë shumë më lirë, Blackview R6 është shumë më i mirë se ato dhe më i lirë

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Pershendetje Rachel.

   Sigurisht që ato nuk prodhojnë në Spanjë. Asnjë markë e telefonave celularë të prodhuar në Spanjë.

   të fala

bool (e vërtetë)