Xiaomi konfirmon zyrtarisht se tashmë është duke punuar në zhvillimin e MIUI 9

MIUI 9

Xiaomi vazhdon të prezantojë zyrtarisht pajisje të reja me shpejtësi të plotë, pa dhënë asnjë pushim të vetëm dhe ndonjëherë duke i çmendur të gjithë me kaq shumë smartphone kaq të ngjashëm në shumicën e rasteve. Nëse nuk na besoni, mendoni se sa terminale të reja kemi parë nga prodhuesi kinez në 3 muajt e fundit.

Megjithatë duket se kanë bërë një vrimë në orarin e tyre të zënë për të filluar punën në MIUI 9. Dhe është se dje prodhuesi kinez njoftoi zyrtarisht se ata tashmë kishin filluar të zhvillonin versionin tjetër të shtresës së tij të popullarizimit të personalizimit.

MIUI 8 është tashmë i pranishëm në një numër të madh të pajisjeve të markës, bazuar në Android 6.0.1, por me Android Nougat 7.0 në treg, Xiaomi duhej të fillonte të punonte për sjelljen e versionit të ri të Android në të gjithë terminalet e saj aktualë në treg .

Versioni i parë beta i MIUI 9 i ri do të mbërrijë në tremujorin e parë të vitit 2017. Versioni përfundimtar pritet për pjesën e dytë të vitit 2017, megjithëse për momentin asnjë datë nuk është konfirmuar zyrtarisht, kështu që nëse keni një pajisje të lëvizshme Xiaomi do të duhet të prisni pak për të shijuar përfitimet e Android 7.0 në terminalin tuaj.

MIUI 9

Çfarë lajmi dëshironi të shtoni MIUI 9 në smartphone tuaj nga prodhuesi kinez?. Na tregoni në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi prezent.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ditët e Luis dijo

  hola
  Unë kam xiaomi redmi note 3 dhe ende nuk e di se si funksionon miui 8, si mund të flas për miui 9?
  Unë kam sistemin operativ Android 5.1 dhe nuk e di se si funksionon Android 6.0. Si mund të flas për Android 7?
  Incredibleshtë e pabesueshme se si i gjithë sistemi funksionon kaq shpejt saqë nuk e kuptoni se çfarë po ndodh rreth jush ...
  faleminderit pershendetje

bool (e vërtetë)