Xiaomi Mi 8, më shumë detaje shfaqen para lançimit të tij

Ngjyrat Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8 do të jetë flamuri i ardhshëm i kompanisë së gjithanshme kineze. Duke qenë kreu tjetër i gamës së prodhuesit, është folur shumë se çfarë të presësh nga kjo skuadër. Sidoqoftë, siç ndodh para çdo nisje të shkëlqyeshme, seria e rrjedhjeve nuk ndalet së mbërrituri. Dhe tani ju vendosëm para të dhënave të fundit që u shfaqën në këtë Xiaomi Mi 8.

Me sa duket, Xiaomi po mendon të lançojë dy versione të kësaj pajisje popullore: Xiaomi Mi 8 dhe Xiaomi Mi 8 SE - Ky i fundit si "Edicion Special" dhe mundësisht me një madhësi më të madhe të ekranit. Tani, midis asaj që është zbuluar, mund t'ju tregojmë për hije të ndryshme; ku më në fund do të vendoset lexuesi i gjurmëve të gishtave dhe çfarë do të debutojë vetë Animojis siç do t'ju tregojmë në një video më vonë.

Xiaomi është një kompani që ju bën të bëni telefona inteligjentë avangardë dhe që nis të ju ofrojë një skuter plotësisht elektrik për 1.000 euro. Sidoqoftë, është e njohur gjerësisht për ekipet e para që kemi përmendur. Sytë janë drejt Xiaomi Mi 8 të ardhshëm dhe deri më tani janë shfaqur të dhënat e mëposhtme. Gjëja e parë që me siguri mund ta gjejmë në dy ngjyra: e zezë ose e bardhë.

Ndërkohë, edhe pse madhësia e ekranit nuk dihet për momentin, thuhet se ky terminal mund monto panelin OLED në të dy versionet, paneli i versionit SE është më i madh. Ndërkohë, për sa i përket fuqisë, procesori që konsiderohet është a Qualcomm Snapdragon 845 me deri në 6 GB RAM dhe deri në 256 GB hapësirë ​​ruajtëse.

Tani, sipas imazheve që kanë dalë së fundmi, ekziston një nga karakteristikat që pritej të integrohej në këtë Xiaomi Mi 8 dhe duket se kompania ka zgjedhur një dizajn më konservator: lexuesi i gjurmëve të gishtave do të vendoset në pjesën e pasme të shasisë.

Sigurisht, në të njëjtën pjesë të pasme do të kemi një kamerë kryesore me sensor të dyfishtë (20 dhe 16 megapiksel); ndërsa sensori i përparmë do të ketë një sensor 16 megapiksel me Njohja 3D e fytyrës dhe kjo do të ndihmojë punën tuaj "Animojis" në mënyrë të përkryer siç mund ta shihni në videon e mëposhtme:

Track: Gizmochina


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.