Xiaomi Mi 8: me «Notch», Face ID, inteligjencë artificiale dhe tre versione të ndryshme

Xiaomi Mi 8

Anije e re Xiaomi është përfundimisht zyrtare. Kompania aziatike feston tetë vjetorin e saj dhe e bën këtë me një Xiaomi Mi 8 që mund të zgjidhni nga tre versione: Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 SE dhe Xiaomi Mi 8 Explorer Edition. Ky i fundit ka një surprizë në dizajn ndërsa Xiaomi Mi 8 SE është përgjegjës për vënien në qarkullim të procesorit të ri Snapdragon 710.

Xiaomi Mi 8 është një model që pritet prej muajsh. Thashethemet që u filtruan kanë qenë të ndryshme dhe më në fund i kemi mes nesh. Në prezantim, kompania ka befasuar audiencën me prezantimin e tre modeleve të ndryshme Xiaomi Mi 8 SE ishte tashmë i njohur. Por asgjë nuk e bëri njeriun të dyshonte se një Xiaomi Mi 8 Explorer Edition do të nisej gjithashtu.

Edicioni Xiaomi Mi 8 Explorer

Të gjithë janë të azhurnuar. Modelet më të mëdha janë Xiaomi Mi 8 dhe Xiaomi Mi 8 Explorer Edition normal me ekrane 6,21 inç, ndërsa modeli SE ka mbetur me një panel që arrin në 5,88 inç në mënyrë diagonale. Nga ana tjetër, brenda këtyre telefonave inteligjentë do të gjejmë variante të ndryshme të procesorëve Qualcomm: ne do të kemi majën e rangut Snapdragon 845 dhe një kundërshtar të ri që do të luftojë në rangun e mesëm: Snapdragon 710.

Nga ana tjetër, flitej për mundësinë e integrimit të një lexuesi të gjurmëve të gishtave në ekran. Dhe pjesërisht është e vërtetë: Ajo do të jetë në dispozicion vetëm në versionin transparent Explorer Edition; dy modelet e tjera do të kenë lexuesin në pjesën e pasme pranë sensorit të kamerës dyfishe.

Po, Xiaomi nuk mund të rezistonte dhe gjithashtu ka zgjedhur të përfshijë "Notch" tipik që iPhone X e bëri modë disa muaj më parë. Pasi ata nuk kanë qenë në gjendje t'i rezistojnë mbjelljes njohja e fytyrës falë kamerës së saj të përparme. Për më tepër, ata e quajtën Face ID - tingëllon e njohur.

Ndërkohë, në pjesën e sistemit operativ, MIUI - shtresa e personalizuar e Xiaomi - do të jetë protagonist dhe arrin versionin 10. Në këtë kuptim, kompania është e përkushtuar ndaj Inteligjencës Artificiale - diçka që markat e tjera kanë dashur gjithashtu të integrojnë - si në pjesën e fotografisë ashtu edhe në promovimin e asistentit të saj virtual të quajtur xiaomi ai.

Më në fund, çmimet ndryshojnë në varësi të modelit që zgjedhim. Gjithashtu, duhet të keni parasysh se mund të kemi një model me 8 GB RAM dhe deri në 256 GB hapësirë ​​ruajtëse. E para e gamës, Xiaomi Mi 8 Explorer Edition do të kushtojë 3.699 juan (rreth 500 euro me kursin aktual të këmbimit). Ato janë hedhur në shitje në Kinë nga 5 qershori i ardhshëm.

Nëse doni t'i njihni më nga afër, ndaloni artikulli ynë në të cilën ne rishikojmë në një mënyrë më shteruese të gjitha detajet që secili prej tre modeleve të Xiaomi Mi 8.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.