Xiaomi Mi5s dhe Xiaomi Mi5s Plus, celularët e parë me Snapdragon 821 të ri

Xiaomi Mi5S

Edhe pse kemi dëgjuar për punë për javë të tëra dhe lansimi tjetër i Xiaomi Mi5S, e vërteta është se specifikimet e saj, forma e tij, pajisja e saj ka qenë një befasi deri më tani. Në një ngjarje që Xiaomi ka organizuar në Kinë, ajo ka prezantuar këtë model të ri që bazohet në të famshmen Xiaomi Mi5, por me më shumë fuqi dhe dy modele që përpiqen të ndjekin hapat e famshëm të Apple iPhone.

Por ajo që padyshim ka befasuar është se është Phablet i parë i markës së njohur për të shfaqur Snapdragon 821 të ri, procesori i ri Qualcomm.

Në këtë lansim, Xiaomi ka dashur të ndjekë hapat e Apple dhe ka lansuar dy versione, një Xiaomi Mi5S me një ekran 5,2 inç dhe një Xiaomi Mi5S Plus me një ekran 5,7 inç. Të dy ekranet kanë rezolucion të plotë HD dhe shkëlqim të lartë, mbi Samsung Galaxy S7 Edge.

Xiaomi Mi5S do të ketë 64 GB hapësirë ​​të brendshme por nuk ka një vend të caktuar për kartat mikrosd

Sa i përket procesorit, Snapdragon 821 do të shoqërojë edhe phablet-in 6 Gb memorje ram dhe 64 Gb memorje e brendshme. Edhe pse Xiaomi në këtë mbetet besnik i filozofisë së saj dhe do të lëshojë versione të ndryshme duke luajtur me modelin, sasinë e memorjes ram dhe hapësirën e brendshme. Megjithëse në çdo rast, 3 Gb memorje ram do të jetë kapaciteti minimal dhe 6 Gb ram kapaciteti maksimal. Si dhe 64 Gb të kapacitetit minimal të brendshëm dhe 128 Gb të kapacitetit të brendshëm maksimal.

Të dy versionet do të shfaqen një sensor kamera 13 MP në pjesën e pasme dhe 4 MP në pjesën e përparme si dhe një lexues i gjurmëve të gishtave dhe MIUI 8. Sidoqoftë, në pjesën e pasme ka gjithashtu një kamerë të dyfishtë, stabilizues dhe blic të dyfishtë.

Xiaomi Mi5S

Sa i përket lidhjes, të dy modelet kanë 4G, wifi, bluetooth, NFC dhe GPS, ne i kalojmë ato të domosdoshme dhe themelore sot, megjithëse nuk e dimë nëse këto celularë do të kenë brezin 800 për rrjetet evropiane. Në çdo rast, autonomia e këtyre pajisjeve është e lartë pasi ato kanë një bateri 3.000 mAh në Xiaomi Mi5S dhe 3.800 mAh në Xiaomi Mi5S Plus, Rritja që është në përputhje me rritjen e ekranit.

Një tjetër pikë pozitive e Xiaomi Mi5S e re është çmimi i terminalit. Edhe pse ka një pajisje të shkëlqyeshme, çmimi nuk është aq i lartë sa iPhone i fundit ose Samsung Galaxy Note 7 i fundit, por përkundrazi një çmim i reduktuar. Modeli i ramit 3Gb ka një kosto prej 300 euro, Ndërsa modeli me më shumë memorje ram dhe memorje të brendshme kushton vetëm 100 euro më shumë, rreth 400 euro afërsisht, diçka e habitshme dhe një mundësi e shkëlqyeshme për ata që gjithmonë kanë probleme të memorjes ram me aplikacionet ose memorjen e brendshme. Në çdo rast, duket se ekrani i madh është një element që do të priret të zhduket edhe për Xiaomi sepse Xiaomi Mi5s Plus nuk duket se ka më shumë se kaq, një ekran i shkëlqyeshëm. Dhe ti Me cilin Xiaomi Mi5s qëndroni? Çfarë mendoni për terminalin e ri Xiaomi?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Unë njoh shtatë dijo

  Shko kopjuar në iphone !! Unë jam shumë i zemëruar që kinezët ulin çmimet duke kopjuar dhe duke mos investuar para në dizajn.

 2.   Jennifer dijo

  Jo gjithçka është dizajni, gjithashtu, është më mirë se iphone, çfarë ndryshimi bën nëse ai kopjohet në të? Në atë kohë, iPhone u kopjua nga HTC dhe Meizu

 3.   rodo dijo

  Kopja e Iphone hahahahaha ata tashmë dëshirojnë të mund të kopjojnë diçka. Kjo është një pikë referimi me shumë prekje

 4.   rodo dijo

  Krijuesi i gjithë kësaj ishte Apple kështu që kush kopjon këtu. Problemi më i keq është android nga zoti nëse është për muratorët. Shabby

bool (e vërtetë)