Xioami do të prezantojë zyrtarisht Mi Note 2 më 25 tetor

Xioami Mi Shënim 2

Ne kemi qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë me të renë Xiaomi Mi Shënim 2 prej të cilave ne tashmë e dimë listën e tij pothuajse të plotë të karakteristikave dhe specifikimeve, dhe gjithashtu e kemi parë atë në disa imazhe të filtruara. Megjithatë duket se pritja ka mbaruar për të përmbushur zyrtarisht anije të re Xiaomi dhe ditën tjetër 25 të kësaj muaj prodhuesi kinez do ta paraqesë atë në publik në një ngjarje që, si mund të ishte ndryshe, do të zhvillohet në Kinë.

Ftesa për këtë ngjarje, disi e çuditshme, mund të shihet në krye të këtij artikulli dhe është shfaqur në rrjetin social Weibo, ku Xiaomi ka një prani të shkëlqyeshme. Siç mund ta shihni në ftesë, nuk shfaqen detaje të pajisjes së re dhe as nuk mund të shihni një imazh të saj.

Në rast se dikush e kishte humbur, këto janë ato tiparet kryesore dhe specifikimet e Xiaomi Mi Note 2 të pritshme;

 • Përmasat: 155 x 77 x 6.5 mm
 • Ekran: 5.7-inç AMOLED Quad HD dhe një rezolucion prej 2.560 x 1.440 pixel
 • Procesori: Snapdragon 821
 • Kujtesa RAM: 4 ose 6 GB
 • Hapësira e brendshme: versione të ndryshme midis 32 dhe 256 GB
 • Kamera e dyfishtë 16 megapiksel.
 • Sistemi operativ: Android Nougat 7.0 me shtresën e personalizimit MIUI 8

Ne tashmë e kemi përsëritur atë në më shumë se një rast, por flamuri i ri Xiaomi ka një pamje të bujshme kur bëhet fjalë për dizajnin dhe do të ketë një fuqi dhe performancë që pak terminale në treg mund të përputhen. Tani ne vetëm duhet të konfirmojmë të gjitha detajet, dhe gjithashtu të dimë çmimin e saj që për ato që janë përfolur nuk do të jetë në stilin e prodhuesit kinez, domethënë shumë i reduktuar.

A po e konsideroni mundësinë e blerjes së një Xiaomi Mi Note 2 nëse bëhen të vërteta të gjitha thashethemet e njoftuara?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Të shoh ty dijo

  A mund të na jepni mendimin tuaj për Xaomi Mi Note 2?

bool (e vërtetë)