FinePix XP70 i ri nga Fujifilm, një kompakt për përdorim në të gjitha llojet e kushteve të motit

https://www.youtube.com/watch?v=kzQQjecCkB0

I riu FinePix XP70 de Fujifilm është një aparat fotografik kompakt e cila u mundëson fotografëve të veprimit të marrin fotografi dhe video të jashtëzakonshme dhe t'i ndajnë ato menjëherë në të gjitha llojet e kushteve të motit. Kjo aparat fotografik i 16,4 megapixel Resistantshtë rezistent ndaj ujit, goditjeve, ngrirjes dhe pluhurit dhe përfshin lidhjen pa tel për ndarjen e lehtë me një smartphone ose tabletë dhe një mori funksionesh për marrjen e fotove.

Ndër veçoritë e tij, duhet të theksohet se ka një ekran 2.7 inç, 5 plumë optik (5 -25 mm) dhe stabilizues dixhital të imazhit. Gjithashtu, regjistroni video të plota HD.

Karakteristikat e Fujifilm FinePix XP70

Ekstremisht rezistent në katër nivele

FinePix XP70 është ideal për sporte ekstreme dhe me performancë të lartë të tilla si dëborë, ski, biçikletë në mal dhe aktivitete të tjera të kohës së lirë, pasi plotëson standardet IP68. Në praktikë, kjo do të thotë që është i papërshkueshëm nga uji deri në 10 metra, që mund të përballojë një rënie prej më shumë se 1,5 m, që i reziston temperaturave prej -10 ° C dhe është rezistent ndaj pluhurit.

Mekanizmi i kyçjes së dyfishtë në ndarjen e baterisë / kartës së kujtesës ofron mbrojtje të shtuar ndaj elementeve dhe parandalon hapjen aksidentale, plus një kapje e përparme dhe pjesa tjetër e gishtit janë të përfshira për trajtim të lehtë.

Karakteristikat e ndarjes së menjëhershme të imazheve dhe videove

FinePix XP70 është i pajisur me funksionalitet pa tel për ndarjen e lehtë të imazhit përmes smartphone ose tablet. Funksioni i integruar i dërgimit në smartphone i lejon përdoruesit të zgjedhin imazhe ose video dhe t'i transferojnë ato pa krijuar një ID ose fjalëkalim. Thjesht shkarkoni aplikacionin falas të kamerës Fujifilm dhe instalojeni atë në pajisjen marrëse.

Përveç ndarjes së lehtë, funksionaliteti Wi-Fi i XP70 i lejon përdoruesit të rezervojnë imazhe në një kompjuter. Alsoshtë gjithashtu një proces shumë i shpejtë dhe i lehtë; thjesht lidheni me një router Wi-Fi, zgjidhni "Ruaje në kompjuter" dhe lejo që XP70 të bëjë pjesën tjetër

 Ekran LCD me veshje anti-reflektuese

Duke marrë parasysh që FinePix XP70 ka të ngjarë të përdoret në rrezet e diellit dhe gjithashtu në kushte të motit, kamera përmban një shtresë anti-reflektuese në ekranin e pasmë LCD për ta bërë më të lehtë shikimin ose kompozimin e imazheve në plazh ose në dëborë. . Ekrani LCD gjithashtu ka një funksion automatik të shkëlqimit që rregullon në përputhje me nivelet e dritës së ambientit.

Modaliteti i kamerës së veprimit

XP70 ofron funksione të ndryshme të regjistrimit të videos, përfshirë mënyrën e re të kamerës së veprimit. I disponueshëm me lentet opsionale të kamerës së veprimit, i cili konverton lentet XP70 në një lente 18 mm. Kjo mënyrë lejon shkrepjen pa duar në mënyrë që të mund të montoni kamerën në trupin tuaj ose në pajisje sportive dhe të shkoni në qendër të veprimit. Në modalitetin e kamerës së veprimit, ekrani LCD i pasëm fiket automatikisht për të rritur kohën e regjistrimit.

Për regjistrim më konvencional të videos, XP70 ofron regjistrim video Full HD (1929 x 1080) dhe përmban njohjen e skenës për të zgjedhur cilësimet optimale dhe filtrat e përparuar për të krijuar efekte tërheqëse. Zhurma e erës, e cila shpesh është një problem në regjistrimin e videos në natyrë, zvogëlohet falë cilësimit të filtrit të erës dhe veprimi me shpejtësi të lartë mund të kapet në maksimum prej 380 korniza në sekondë.

Regjistrimi i videove është i lehtë falë butonit të dedikuar të videos dhe madje ka disa funksione të redaktimit në kamera, të tilla si zvogëlimi i videos për të hequr seksionet e padëshiruara dhe qepjet e videos, e cila kombinon video të ndara në një skedar të vetëm.

Fotografi me cilësi të lartë pa efektet e shkundjes së kamerës

XP70 ofron një lente të zmadhimit optik 5x që përfshin një cilësim me kënd të gjerë 28 mm për të bërë foto të peizazheve të shtrirë. Diapazoni fokal optik mund të dyfishohet deri në 10x me teknologjinë inteligjente të zmadhimit dixhital të Fujifilm, ndërsa funksioni i stabilizimit optik të figurës së kamerës siguron që efektet e shkundjes së kamerës të minimizohen.

Sensor 16,4 MP me performancë të jashtëzakonshme

XP70 përfshin një sensor CMOS 1 / 2,3-inç 16,4 megapiksel për rezultate në një larmi kushtesh. Kombinimi i sensorit me një procesor të fuqishëm mundëson kamerën të japë performancë të shpejtë, duke kapur imazhe me 10 korniza në sekondë në rezolucionin më të lartë dhe deri në 60 korniza të pabesueshme në rezolucion të reduktuar (2 MP). Përdoruesit të cilët dëshirojnë të përfitojnë nga këto shpejtësi të shpejta mund ta bëjnë këtë me lehtësi falë butonit të dedikuar të qepenit të vazhdueshëm në pjesën e pasme të kamerës.

El mënyra e njohjes së skenës ofron shkathtësi më të madhe kur bëni fotografi duke përcaktuar skenën që kapet për të optimizuar fokusin, ekspozimin dhe shpejtësinë e qepenit për rezultatin më të mirë të mundshëm. Fotografi nënujore dhe funksionet makro nënujore gjithashtu demonstrojnë kredencialet e XP70 për të gjitha llojet e situatave.

10 filtrat e përparuar ofrojnë kreativitet më të madh, ndërsa përpunimi me shumë korniza përdoret për të kapur dy ose më shumë fotografi për një imazh me diapazon të lartë dinamik (HDR) që ruan detajet në zonat e hijes dhe të ndritshme. Më në fund, Funksioni Motion Panorama 360 ° ofron aftësinë për të kapur foto panoramike spektakolare me prekjen e një butoni.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)