YouTube Go është aplikacioni i ri i Google për tregje në zhvillim

youtube-shko

Nëse jemi adhurues të videove, ka shumë të ngjarë që duhet të jemi shumë të kujdesshëm se si përdorim aplikacionin YouTube për të shijuar videot tona të preferuara. Ose mund të presim të arrijmë një lidhje Wi-Fi ose të shkarkojmë videot në shtëpi dhe t'i transferojmë ato në pajisje. Google është i vetëdijshëm për këtë dhe po përgatit një aplikacion të ri të quajtur YouTube Go, por jo për momentin nuk do të vijë të zëvendësojë aplikacionin YouTube në platformat e disponueshmePasi do të jetë i disponueshëm vetëm për Indinë, të paktën fillimisht, ku normat e të dhënave dhe rrjetet mobile nuk janë aq të zhvilluara sa në Evropë ose Amerikë.

youtube-shko

Por sipas Google, me kalimin e kohës ky aplikacion do të arrijë në më shumë vende dhe pastaj ka të ngjarë që ai të zëvendësohet nga ai që ne aktualisht përdorim. YouTube Go na ofron katër mënyra të ndryshme për të kursyer në normën tonë të të dhënave:

  • Modaliteti jashtë linje, i cili na lejon të zgjedhim videot në mënyrë që kur jemi duke ngarkuar pajisjen të shkarkohen përmes lidhjes sonë Wi-Fi, të mund t'i shijojmë ato pa përdorur të dhëna celulare.
  • Modaliteti i pamjes paraprake, i cili do të na tregojë një GIF që përmbledh videon.
  • Informacion në lidhje me të dhënat që do të konsumohen në përputhje me cilësinë që ne zgjedhim.
  • Ndani videon me njerëzit e tjerë në mënyrë që ata të mos kenë nevojë të përdorin të dhënat tuaja për të parë videon.

Për momentin Google ka informuar për këtë aplikacion të ri përmes blogut të tij, por ne nuk e dimë saktësisht se kur do të jetë i disponueshëm. E vetmja gjë që dimë me siguri është se fillimisht do të arrijë në Indi. Me shumë gjasa pasi të jetë në dispozicion atje, APK fillon të qarkullojë në internet dhe çdo përdorues i Android mund ta shkarkojë atë të jetë në gjendje të fillojë përdorimin e tij, për sa kohë që aplikacioni nuk ka ndonjë lloj kufizimi gjeografik.

Anasjelltas, kur është i disponueshëm në iOS, gjërat bëhen pak më të komplikuara sepse përdoruesit e iPhone do të duhet të hapin një llogari në App Store të vendit për të shkarkuar aplikacionin, dhe për sa kohë që nuk ka një kufizim gjeografik të funksionimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)