Çbllokimi i Parrot Zik 2.0 të pabesueshëm nga Starck

Papagall

Zbulojmë kutinë e Papagall Zik 2.0, Helmeta me cilësi të lartë që nuk bëjnë asgjë më shumë sesa të na befasojnë, që nga momenti kur i nxjerrim nga kutia derisa t'i vendosim për t'i provuar.

Parrot është i njohur kohët e fundit për punën e tij të shkëlqyer në dizajnimin dhe tregtimin e dronëve civilë, pajisje me telekomandë që argëtojnë të rinj dhe të moshuar, megjithatë nuk duhet të harrojmë se një ditë ai ishte i njohur për punën e tij në krijimin e ekipeve «free hands» dhe audio.

Këto helmeta pasqyrojnë përvojën e marrë gjatë gjithë atyre viteve, ato tregojnë cilësi pa i nxjerrë as nga kutia, atëherë mund ta kontrolloni vetë modelin dhe funksionet e tyre.

karakteristika të

Papagall

Siç mund ta keni parë në video, këto helmeta janë të mbushura me funksione që i bëjnë sa unike aq edhe të veçanta, unë do të doja t'i rishikoja të gjitha në thellësi për ata që nuk e kanë parë videon ose që duan të futen më thellë në to kështu që këtu do të largohem:

 • Prek panelin e kontrollit

Në kufjen e duhur kemi nje siperfaqe kapacitive madhësi e madhe që na lejon të bëjmë gjeste të buta që, përmes këtyre helmetave, të dërgojmë porosi në pajisjen tonë (transmetues audio), shembujt e tyre janë si më poshtë:

 1. Prekni pjesën qendrore për të ndaluar / luajtur audion.
 2. Rrëshqitni përpara për të shkuar te kënga tjetër / mbrapa për të shkuar te kënga e mëparshme.
 3. Mbani gishtin tuaj duke prekur pjesën qendrore të kufjeve për të thirrur asistentin virtual (Siri në iOS, Google Tani, Samsung Voice, ose çfarëdo që keni caktuar në Andoid)
 4. Nëse ata ju telefonojnë, me një prekje do të merrni telefonatën, nëse mbani për 2 sekonda thirrja refuzohet.
 5. Për të kontrolluar volumin, rrëshqisni gishtin lart (për të rritur) ose poshtë (për të zvogëluar).
 • Zbulimi i kokës

Parrot Zik 2.0 kanë sensorë të ndryshëm që ndihmojnë helmetat e di nëse ata janë ngritur në kokën tuaj ose nëse i keni hequr, në këtë mënyrë nëse dikush flet me ju ose dëshironi të bëni ndonjë gjë dhe duhet t'i hiqni, thjesht duhet t'i ulni rreth qafës ose t'i hiqni, në mënyrë që muzika të ndalet në vet, pasi t’i vendosni përsëri, muzika do të luhet automatikisht nga aty ku u ndal.

 • Anulimi aktiv i zhurmës (patentuar nga papagalli)

Papagall

Gjashtë nga tetë mikrofonët e saj të integruar përkushtoni përpjekjen e tyre për të kapur tinguj të jashtëm që mund të ndërhyjnë në përvojën tuaj të zërit, duke prodhuar valë të kundërta të zërit në veshin tuaj në mënyrë që as të mos kuptoni se ato kanë ndodhur, në këtë mënyrë ju dëgjoni muzikën tuaj të preferuar ose zërin e thirrjes pa ambienti ndërhyn në aktivitetin tuaj, një izolim shumë i bërë mirë për të cilin unë personalisht e duartrokas Parrotin.

 • Modaliteti i rrugës

Një mënyrë brenda funksionit «anulimi aktiv i zhurmës» që është patentuar edhe nga Parrot është «Modaliteti i Rrugës», me këtë mënyrë mund të shijojmë anulimin aktiv të zhurmës edhe kur jemi në rrugë, kujdeset një sistem inteligjent njohin tinguj të rëndësishëm për përdoruesin, siç është zëri i një personi të afërt dhe t'i amplifikojë dhe / ose riprodhojë ato në mënyrë të saktë në mënyrë që ju, ndërsa mbani kufje dhe dëgjoni muzikë, të mund ta dëgjoni në mënyrë të përsosur personin tjetër.

 • Hapësirizimi

Parrot Zik 2.0 kanë aftësinë për të adapto audion sipas modeleve të disponueshme në aplikacionin zyrtar, të jesh në gjendje të zgjedhësh vendndodhjen e burimit të audios dhe të imitosh tingullin e një salle të madhe koncerti, një këlyshi xhazi, një salle normale dhe madje edhe një dhome heshtjeje.

 • Telefonia HD

Si mund të ishte ndryshe, Parrot Zik 2.0 janë një sistem i plotë pa duar i gjeneratës së fundit, procesi që zhvillohet nga momenti i marrjes së një telefonate është i pabesueshëm; Ne fillojmë të marrim telefonatën, në këtë moment, në mënyrë që të mos duhet të heqim smartphone-in nga xhepi, helmetat lexojnë listën tuaj të kontakteve dhe identifikojnë se kush po ju telefonon dhe pastaj lexoni emrin e atij personi me zë të lartë dhe qartë për ju Ju mund të vendosni nëse do ta merrni ose jo.

Por nuk mbaron këtu, le të themi se e morët, katër nga tetë mikrofonët e saj shpenzojnë të gjitha përpjekjet e tyre në këtë thirrje, duke përgjuar njëkohësisht zërin tuaj dhe zhurmat që mund të ndërhyjnë në telefonatë, në këtë mënyrë arrihen dy gjëra, e para është se zëri juaj tingëllon i qartë dhe i natyrshëm dhe e dyta është se zhurmat e jashtme nuk do të ndikojnë në thirrjen, kështu që ju jeni plotësisht i vetëm, ju dhe bashkëbiseduesi juaj. Sikur të mos mjaftonte e gjithë kjo, ata kanë një sensor të përcjelljes së kockave, me këtë sensor është përgjegjës për zbulimin e dridhjeve të nofullës tuaj kur flisni, do të pyesni veten pse, sepse është shumë e thjeshtë, falë kësaj mundet Parrot Zik 2.0 përgjoni frekuencat më të ulëta të zërit tuaj, duke transmetuar një tingull natyror dhe cilësor edhe kur është shumë me erë.

Me gjithë këtë do të ndjeni se personi me të cilin po flisni është afër jush.

 • Performancë e përsosur pa tela

Papagalli Zik 2.0 është i pajtueshëm me të gjitha markat e disponueshme të telefonit, ata kanë një etiketë NFC në veshin e majtë për të lehtësuar çiftimin dhe lidhjen Bluetooth 3.0 për transmetimin pa tel të audios, në këtë mënyrë ne mund të shijojmë muzikën tonë pa lidhje. Ju nuk keni Bluetooth? Mos u shqetëso, ata kanë një lidhës 3 mm (tre pole), më i standardizuari për sa i përket audios për të siguruar pajtueshmëri të pakrahasueshme.

 • autonomi

Parrot Zik 2.0 ka 3 mënyra të ndryshme që do të sigurojnë autonomi të mjaftueshme për situatën, pavarësisht nëse po shkoni për një shëtitje ose një fluturim të avionit në distancë të gjatë:

 1. Modaliteti normal: lart Ore 6 Riprodhimi i audios me Bluetooth me ANC (anulimi aktiv i zhurmës) dhe hapësirizimi i aktivizuar.
 2. Modaliteti "Eco": lart Ore 7 riprodhimi i audios përmes hyrjes së foleve me ANC dhe hapësinizimi i aktivizuar.
 3. Gjendje e airoplanit: lart Ore 18 riprodhimi audio përmes foleve të hyrjes me ANC të aktivizuara.

Përfundim

Papagall

Përveç të gjitha këtyre funksioneve, aplikacioni i disponueshëm si në AppStore ashtu edhe në Google Play ku mund t'i konfigurojmë sipas dëshirës dhe t'i aktivizojmë / çaktivizojmë sipas nevojave tona, ne po përballemi me një kafshë të vërtetë për sa i përket riprodhimit audio, duke kaluar mbi çdo helmetë të markës Beats dhe duke qenë në kulmin e të mëdhenjve si Bose dhe të tjerët, pa dyshim në letër ata premtojnë shumë, tani ne vetëm duhet të shohim se si ata sillen në jetën reale, për të cilën së shpejti do t'ju sjellim një analizë video në këtë blog dhe për të cilën do të publikoj një lidhje në këtë artikull, qëndroni akorduar javën tjetër!

Për ata që nuk duan të presin, Papagall Zik 2.0 ato tashmë janë në shitje në ngjyrat: e zezë, e bardhë, moka, blu, portokalli dhe e verdhë. Për të marrë tuajin, thjesht duhet të shkoni në dyqanin zyrtar në internet Parrot, ku ato janë në dispozicion për 349 €.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)