Ако ви се случува да го промените вашиот паметен телефон, ова е најдобро време да го сторите тоа без сомнение

LG G5

Ако вчера ви покажавме 7 скоро совршени паметни телефони кои ќе го подарат овој црн петокДенес е време да бидете искрен и да ви кажам дека ако сакате да го промените вашиот мобилен уред, ова е несомнено најдоброто време во годината да го направите тоа од многу причини, многу разновидни и од сите видови што ќе се обидеме да ги направиме објасни ти. низ целиот напис.

Можеби сте размислувале за повремена пригода да го обновите вашиот паметен телефон, кој иако сè уште не може да се класифицира како стар, тој има некое време и стана застарен во некои функции. Без оглед на причината, се соочувате со единствена можност да купите нов терминал, не само со добра цена, туку и со неколку многу интересни карактеристики.

Денови полни со понуди од тука до крајот на годината

За неколку недели што остануваат до пристигнувањето на крајот на годината, ќе се акумулираат различни прослави каде многу продавници, и преку Интернет и физички, ќе вршат попусти и промоции на сите нивни артикли. На Црн петок, На Сајбер понеделник О божиќна кампања ќе бидат некои од нив.

Црн петок

Следниот петок, 25 ноември, се слави таканаречениот црн петок, што не многу одамна се славеше само во САД, но кое со текот на времето достигнуваше огромен број земји ширум светот. Во текот на овој ден, и уште некои, и онлајн и физичките продавници нудат низа интересни попусти за многу нивни производи.

На пример, Амазон ни нуди различни понуди во текот на овие претходни денови, задржувајќи ги најдобрите понуди за следниот петок. Секако мобилните уреди се еден од главните водечки производи во кои не недостасуваат попусти и промоции.

Сајбер понеделник

Сајбер понеделник

Веднаш по црниот петок, Сајбер понеделник Иако ќе пристигне натоварен со понуди, попусти и промоции, има многу помалку успех и име од црниот петок. Е се одржи во понеделник, 28 ноември и можеби ако не го пронајдете паметниот телефон што го сакате, по цена што сте биле подготвени да ја платите како капаче, можете да го најдете на оваа прослава која се повеќе се шири низ целиот свет.

Наша препорака е тоа не оставајте за Сајбер понеделник што можете да купите на црниот петок, и факт е дека понудите честопати се под очекувањата, оставајќи ни да сакаме да ја најдеме цената на зделката за која се сонуваше.

Божиќ

Божиќ

Во случај Црниот петок или Сајбер понеделник да не ви го понудат паметниот телефон што го сакате или поточно цената по којашто сакате,  трета шанса може да биде Божиќ, што е веќе зад аголот. Во ова време од годината има и промоции и понуди, каде што мобилните уреди играат starвезда во кој било божиќен каталог вреден за неговата сол.

Се разбира, малку е покомплицирано да се знае кои мобилни уреди ќе бидат намалени и дали ќе има на располагање залихи, бидејќи за Божиќ најдобрите понуди обично се произведуваат во физички продавници, иако некои понуди сигурно ќе бидат понудени од Амазон и многу други други продавници виртуелни.

Можете да живеете во мир, нема да има многу новости до MWC 2017

Овие датуми се обично прилично мирни кога станува збор за презентација и лансирање на нови мобилни уреди. Со сигурност би можеле да го кажеме тоа до следниот пат Мобилни Светски конгрес 2017, што ќе се одржи уште една година во Барселона. LG, Samsung, HTC и многу други најважни производители на пазарот нема да објавуваат новости до настанот во Барселона, барем што се однесува до новите предводници.

Samsung

Што се однесува до средниот опсег, ако може да има нешто ново, од страна на Xiaomi на пример што не прави ниту една пауза во текот на целата година, но скоро сигурно дека тие нема да бидат премногу важни и нема да направат да жалиме за купувањето што можеме направете ги овие денови.

Конечно, ако размислувате да купите некој од новите т.е.Apple Phone Вие исто така можете да бидете тотално смирени и тоа е дека не се очекуваат новини од оние на Купертино поврзани со нови мобилни уреди до следниот септември следната година кога iPhone 7s ќе пристигне на пазарот или кој знае или дали iPhone 8, како што посочуваат изнесе некои гласини.

Не двоумете се и веднаш штом ќе видите интересна понуда, одете по неа

Амазон премиер ден

Останаа само неколку дена до славењето на Црниот петок, и иако веќе имаме неколку понуди како сочен аванс, одличните понуди и попусти ќе пристигнат на 25 ноември. Наша препорака е доколку сакате да го промените вашиот мобилен уред, не двоумете се и штом ќе видите внатрешна понуда, побарајте ја. Секако, ако имате прашања во врска со понудата, побарајте помош од пријатели, семејство или дури и од нас самите, на пример преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.

Во случај на сомнеж, секогаш можете да почекате Сајбер понеделник или Божиќната кампања, иако не очекувајте некој да ви даде паметен телефон или да го остави по цена на уривање, освен ако не зборуваме за многу застарен мобилен уред или за тој веќе има време на пазарот.

Ако ја видите понудата, фатете ја, иако бидете сигурни дека се соочувате со интересна понуда а не пред едноставни и впечатливи попусти од неколку евра. За жал, има се повеќе продавници кои се насочени кон овие техники и начини на привлекување внимание, без да понудат мал попуст на крајната цена на некој предмет.

Дали ќе го промените вашиот паметен телефон или барем да го пробате во текот на следните денови полни со понуди, попусти и промоции?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни. Исто така, како што ви кажавме, доколку имате какви било прашања, можете да ни ги испратите и ќе се обидеме да ги решиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)