Алкател го претставува новиот Идол 5 кој може да се пофали со дизајн и камера за намалена цена

Слика на Алкател Идол 5

Денес имавме состанок на ИФА 2017 од Алкател кој официјално го претстави новиот Идол 5, што ќе се појави на пазарот за да биде интересен предлог од средна класа и со многу прилагодена цена што сигурно ќе плени голем број на корисници од целиот свет.

Од раката на TCL, овој нов Alcatel Idol 5 може да се пофали со внимателен дизајн, и камера со перформанси и резултати далеку над просечниот опсег присутен на пазарот, а особено цената со која ќе биде објавена на пазарот во наредниот неколку дена.

Карактеристики и спецификации

Овие се новите карактеристики и спецификации на новиот Alcatel Idol 5;

 • Димензии: 148 x 73 7.5 mm
 • Тежина: 155 грама
 • Процесор: Mediatek 6753 Octa Core 1.3 GHz
 • RAM меморија: 3 GB
 • Внатрешно складирање: 16 GB
 • Задна камера: 13 мегапиксели
 • Предна камера: 5 мегапиксели
 • Батерија: 2.800 mAh
 • Други: Двоен опсег Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.2 и читач на отпечатоци

Со оглед на овие карактеристики и спецификации, несомнено е дека се соочуваме со паметен телефон кој припаѓа на средниот опсег, што можеби во некои аспекти не успева како што е внатрешното складирање и веројатно батеријата, иако за да ја провериме втората, прво мора да ја тестираме и да ја искористиме максимално.

Цена и достапност

Овој нов Алкател Идол 5 ќе се најде во продажба во текот на целиот месец септември, на одреден датум што сè уште не е потврден. неговиот цената ќе биде 239.99 евра, да може да го стекне во сребрена или црна боја.

Што мислите за овој нов Алкател Идол 5 што беше официјално претставен на ИФА 2017 пред неколку минути?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.