Ова се најдобрите зделки на Амазон за враќање на училиште

Амазон

По напорното лето, враќањето на училиште е неизбежна реалност за секого и особено за најмалите во куќата. Сепак, оваа година враќањето на училиште, средно училиште или универзитет може да биде малку подносливо благодарение на понуди кои Амазон ги подготви за да можеме да ги подготвиме на најдобар начин, заштедувајќи ни добра сума на евра.

Денес сакаме да покажеме голем дел од понудите што Амазон ни ги нуди деновиве, а кои главно се фокусирани на лаптопи, таблети, принтери, уреди за складирање и некои неопходни додатоци за да се соочиме со страшно враќање на училиште со гаранции.

Зделки на лаптопи

Acer

Лаптопите станаа во последно време еден од најсуштинските уреди, на пример, на универзитетски студенти, но исто така и за скоро секој студент. Благодарение на нив, тие можат да ја извршуваат својата работа, да носат белешки на час или да консултираат огромна количина многу корисни информации преку мрежите.

На прво место наоѓаме интересно намалување на цената на Acer Aspire One CloudBook 11, лесен лаптоп, со новиот Windows 10 инсталиран во него природно и со цена од 183.85 евра што го прават многу привлечен уред.

Ако овој лаптоп не ве убеди, секогаш можете да се одлучите за некои од многуте Google ChromeBooks кои се достапни преку Амазон.

Ако она што го барате е лаптоп со поголема моќност и подобри ресурси, големата виртуелна продавница ни нуди уште две други опции, со интересни цени. Првиот од нив е тој Acer Aspire E 15, лаптоп што монтира четири-јадрен процесор AMD A8-7410 со 4 GB RAM и 1 TB меморија.

Чекор над нас се наоѓаме како вистински сеопфатен, како и оној Acer Aspire E5-573G. Брои со еден Intel Core i7 5500U процесор, 8 GB RAM и 500 GB внатрешна меморија кои ни покажуваат дека се соочуваме со вистински beвер.

Неговата цена е намалена за ништо повеќе и за ништо помалку од 300 евра што би можеле да ги потрошите на пример за книгите за следната учебна година.

Договори за таблети

Samsung

Таблетата може да биде идеален придружник за замор за секој ученик, поради многуте употреби што можеме да му ги дадеме, внатре во училницата и надвор, а исто така можеме да избереме од голем број уреди, со различна моќност и особено со различна големина. Следно ќе ви покажеме некои од уредите што Амазон ни ги нуди со намалена цена.

Како прво, Амазон сакаше да го покаже својот најпродаван уред Амазон пожар, 7-инчен таблет со избалансирани карактеристики и извонредна цена. Неговата цена е 59.99 евра или што е исто, вистинска зделка.

Во потрага по подобри и помоќни уреди наоѓаме на Samsung Galaxy Tab А што ни нуди а 9.7-инчен екран и извонредни перформанси благодарение на неговиот четири-јадрен процесор и 1.5 GB RAM меморија.

Компанијата во режија на еф Безос не ја намали својата цена претерано, 9 евра, иако е точно дека цената за која можевме да ја најдеме оваа таблета во големата виртуелна продавница веќе беше пониска од онаа што се продава на друго место. Ако барате таблет со одлични карактеристики, овој уред Samsung може да биде совршен за вас за 190 евра.

Договори за печатачи

HP

Ако лаптопот и таблетот се неопходни за враќање на училиште, да имате печатач со кој ќе ги печатите нашите белешки, трудови или кој било друг документ е нешто повеќе од суштинско значење. Затоа Амазон ни нуди неколку уреди од овој тип со сочни попусти и тоа сигурно ќе ве убеди во потребата да имате печатач.

HP има привилегија да биде компанија што продава најголем број печатари, па Amazon не се двоумеше да ја намали цената на HP DeskJet 3630, инк-џет печатач што ни овозможува не само да печатиме документи, туку и да ги скенираме или фотокопираме.

Една од најголемите предности на овој печатач, тоа Можеме да се стекнеме привремено за само 39.90 евра, што е дека можеме да печатиме од кој било мобилен уред или таблет. За она што вреди за вас е печатачот што го имам во мојата канцеларија од каде што работам, иако да, тоа ме чинеше скоро двојно од тоа што вреди во Амазон во моментов.

Доколку ви треба поцелосен печатач, компанијата што successfullyеф Безос успешно ја води исто така ни нуди и Epson WF-2630WF што ви овозможува да печатите голем број страници со голема брзина. Покрај тоа, овој уред ви овозможува да скенирате, копирате, печатите, па дури и да испраќате документи преку факс. Ако барате сеопфатен уред за вашата канцеларија или канцеларија, овој печатач може да биде без сомнение одличен и мудар избор.

Зделки на уреди за складирање

SanDisk

До неодамна, никој или скоро никој не требаше да има уред за складирање на час, но со појавата на сцената на, на пример, дигитални табли, овој тип на уреди стана потполно неопходен. Во нив, на пример, дежурниот наставник ги одржува часовите за нас преку презентации на Power Point или ни ги дава потребните белешки за да можеме да го преживееме секојдневниот предмет.

Можеби може да ви помогне голема картичка microSD, како што е оваа 128 GB Samsung EVO што сега можеме да го купиме преку Амазон со 70% попуст. Други верзии со помалку складирање се исто така достапни за сите оние на кои не им требаат толку многу свирки на картичката microSD.

Ако сакаме повеќе традиционални уреди, еден од најпрепорачаните е SanDisk Ultra Dual, што покрај тоа што ни нуди изобилство складирање ни овозможува да го поврземе со скоро секој мобилен уред или таблет со предностите што ги подразбира ова. Неговата цена исто така не е неповолна положба бидејќи можеме да ја купиме за 16.95 евра.

Конечно, за да зачуваме кој било документ или датотека без да размислуваме дали имаме доволно простор, можеме да користиме хард диск. Меѓу понудите што ни ги нуди Амазон ги наоѓаме Основи на Тошиба Канвио што можеме да го купиме за 39.90 евра во верзија со 500 GB простор. Покрај тоа, за многу економична цена можеме да ги купиме и верзиите 1,2 или 3 ТБ.

Понуди за додатоци

Targus

Конечно, дојдовме до делот за додатоци и тоа е дека лаптопот без глувче со кој може да се користи или таблетот без тастатура за да се извлече максимум од тоа нема многу смисла. Амазон исто така сакаше да се грижи за додатоците и ни нуди неколку интересни понуди на овие секундарни уреди, но кои во повеќето случаи се навистина корисни, а понекогаш дури и неопходни.

Почнавме да ги разгледуваме понудите, да погледнеме во безжичниот глушец Logitech M187, кој има внимателен дизајн и димензии од најмалите. Неговата цена е утврдена на 10.90 евра, што претставува заштеда од скоро 50% во споредба со вообичаената цена по која можеме да го најдеме овој уред.

Ако редовно носите таблет на час, било да е тоа со оперативен систем Андроид или iOS, ќе ви треба безжична тастатура со која ќе забележувате со полна брзина. На 1byone Ултра-тенок Може да биде одлична опција која ќе ве чини многу малку и ќе ви понуди голема автономија, да поминете неколку комплетни часови, благодарение на батеријата од 280 mAh.

За да го затвориме прегледот што го направивме за понудите што Амазон ни ги предлага за враќање на училиште, не можевме да заборавиме на една од одличните класици на кој било ученик, како што е ранецот. Изборот на еден или друг ранец обично е нешто многу лично, но ние ќе имаме смелост да го препорачаме Targus CN600 каде што можете да складирате практично сè што ви треба, вклучувајќи го и вашиот лаптоп.

Во моментов можеме да го купиме преку Амазон за цена од 30.70. Доколку вообичаената цена е околу 60 евра, така што понудата што ни ја нуди големата виртуелна продавница е практично незаменлива.

Амазон е една од водечките онлајн продавници во светот, а во Шпанија се зголемува нејзиниот раст и обем на продажба, делумно благодарение на континуираните промоции и попусти што ги прави на некои од своите производи. Понудите за враќање на училиште предложени од компанијата во режија на еф Безос во некои случаи се и повеќе од добри и можеме само да ве охрабриме да ги искористите што е можно побрзо, бидејќи тие се едноставно за ограничено време.

Дали искористивте некои од понудите што Амазон ни ги нуди за да се вратиме на училиште?. Кажете ни кои преку просторот резервиран за коментари на овој пост што ќе ги најдете малку подолу или преку една од социјалните мрежи во кои сме присутни и каде ќе ви покажеме повеќе понуди што може да ни ги понуди големата виртуелна продавница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ангели dijo

  АМАЗОН
  ЛАIESИ СЕ МНОГУ ПОНУДИ
  НАРАЧУВАМ НЕКОИ СПОРТ
  ЧЕКАМ ОДГОВОР
  НАЈДОБАР ?
  Имаме продавници секаде каде овие, ако се сериозни