Андроид 7 ќе пристигне во месец јануари на Samsung Galaxy A5

Samsung Галакси A5

Веќе ја имаме официјалната потврда за пристигнувањето на новиот оперативен систем А.ndroid 7.0 за Samsung Galaxy A5. Уредот што е на пазарот веќе две години ќе го добие своето трето важно ажурирање, а тоа е дека започна од Android KitKat, минувајќи низ шекерче минатото лето и сега ќе ја добие најновата достапна верзија на оперативниот систем Google. Ова е прикажано во Австралија со операторот Optus, кој ќе биде меѓу првите што ќе ја прилагодат најактуелната верзија на оперативниот систем Андроид на јужнокорејскиот уред.

Андроид 7 додава неколку нови карактеристики за уредите и ова ажурирање за Samsung A5 е несомнено многу добра вест. Покрај тоа, овој уред чека на обновување за 2017 година што би бил близу до презентирање, така замислуваме дека новиот уред веќе ќе доаѓа со оваа нова верзија на ОС. Но, да не ги унапредуваме настаните и се надеваме дека ќе се појави за CES во Лас Вегас што започнува на почетокот на овој месец јануари.

Враќајќи се на предметната тема, мора да кажеме дека има неколку паметни телефони кои се ажурираат на оваа верзија на Android Nougat, но очигледно е дека темпото на ажурирање не го задоволува огромното мнозинство на корисници, нешто што од друга страна веќе сме навикнати. да гледаме на андроидите. Моделите од висока класа обично се првите што ги добиваат овие ажурирања на оперативниот систем, но во случај на модели од среден опсег или од пониска класа е можно тие да ги задржат дури и оригиналните верзии што ги носат кога ги купуваме. Очигледно не се сите модели, но ако има добра бројка која никогаш не се ажурира, во овој случај Galaxy A5 ќе биде трет пат кога ќе се ажурира. Во отсуство на официјална потврда, очигледно е дека остатокот од операторите ќе ги ажурираат уредите и кога тоа ќе се случи, ќе ви кажеме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Галакси dijo

    А за galaxy s7 edg има ли датум?