Официјално е, Samsung Galaxy Note 7 ќе биде претставен на 2 август

Распакувана 2016 година

Јавна тајна, позната на скоро сите, беше дека На 2 август, во Newујорк ќе се одржи настан за презентација на Самсунг за да му се покаже на целиот свет новиот Галакси Ноут 7, но до пред неколку часа таа информација не беше официјална. И, тоа е дека јужнокорејската компанија официјално објави дека на 2 август имаме одлично закажување со нов Неотпакуван.

Покрај тоа, името на новиот Galaxy Note исто така е потврдено и иако сите беа сигурни дека Samsung ќе го прескокне Galaxy Note 6, тоа мораше да биде потврдено. Се појавува 7 на сликата на настанот, оставајќи малку простор за сомнеж.

Како што веќе објаснивме во повеќе од една прилика, одлуката за лансирање на Galaxy Note 7 директно има многу врска со паметните телефони кои моментално се достапни на пазарот и на сите им е презиме 7. Лансирањето на Galaxy Note 6 сега може да значи дека се соочуваме со застарен уред и дека тоа би припаѓало на некое минато време, особено за оние корисници кои не се трајно свесни што се случува на пазарот на мобилни телефони.

Оваа распакувана 2016 година Може да се следи преку стриминг. Itе се одржи во Newујорк во 11 часот по локално време, во 17:00 часот во Шпанија.. Покрај тоа, Самсунг објави дека истовремено ќе се одржи презентациски настан во Лондон и Рио де Janeанеиро.

Сега само треба да почекаме неколку дена за официјално да се сретнеме со новиот и очекуван Samsung Galaxy Note 7. Секако дека за да ги запознаете сите гласини што можат да се појават за овој терминал, како и да го следите настанот за презентација, не престанувајте да ја посетувате оваа веб-страница да знае апсолутно сè.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.