„Господарот на прстените“ може да има своја ТВ серија

Господар на прстените во ТВ серии

Бидејќи пристигнаа различните платформи видео на барање - стриминг- до домови низ целиот свет. И дека интернет-врските дома имаат прифатлива брзина, така што содржината се прикажува на екранот на флуиден начин, ТВ-сериите се сензација. Наслови како „Игра на тронови“, „The Walking Dead“ или „Stranger Things“ се едни од најдобрите примери за она што ви го кажуваме.

Сепак, вистина е дека веќе има неколку протагонисти - алтернативи - што ги наоѓаме во секторот. Имаме одлични опции како Netflix, HBO, Movistar + или Amazon. И тоа е последново што сака да се обложува многу на својот Prime Video сервис. Познато е дека компанијата на Jeеф Безос сака „Игра на тронови“ под појасот. Y кој подобар начин да се свртиме кон приказните на мајсторот R.Р.Р. Толкин.

Амазон се обложува на ТВ сериите LotR

Според публикацијата Различни, Во моментов се водат разговори „Амазон студија“, телевизијата „Ворнер Брос“ и имотот на Толкин.. Точно е и дека звучеа имиња како HBO и Netflix, но се чини дека Безос добро се пријави во понудата и тие се фаворити во моментот.

Исто така, Безос е оној што се чини дека ги води преговорите лично. Извршниот директор на Амазон веќе нареди својата видео дивизија да се обложува на наслови кои привлекуваат поголемо внимание на глобално ниво. Односно, нешто слично на „Игра на тронови“. Y „Господарот на прстените“ е доволно моќен за да ја привлече таа привлечност кон публиката. Треба само да ја разгледате популарноста и на филмските адаптации на „Ворнер Брос“ и на различните книги на пазарот - тие се репер во фантастичната литература.

Како што беше дискутирано, договорот може да пристигне за одредено време; разговорите се во зачеток. А, авторските права наметнати од наследниците на Толкин може да изнесуваат 200-250 милиони долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->