Уредите горат во Apple Store во Сол

 

Ако погледнеме брзо во делот за поддршка на Apple и направиме пребарување, можеме да најдеме толку вредни информации за како да се третираат мобилните уреди на Apple кога се изложени на високи температури.

Помеѓу критични сценарија предложено од компанијата Купертино, можеме да видиме како се повикуваат следниве случаи:

  • Оставање на уредот во автомобил во топол ден
  • Оставете го уредот под директна сончева светлина подолг временски период
  • Играње игра за која е потребна голема графичка моќ или користење на одредени карактеристики, како што се GPS или навигациска функција во автомобил, во топли услови или под директна сончева светлина подолг временски период.

проблеми со високи температури во Apple Store Sol

Ако се фокусираме на втората од точките, можеме да користиме неколку слики и информации што ја виделе светлината во порталот Дигитална економија во која се појавува дел од опремата прикажана во официјалните продавници - и дизајнот - на компанијата во главниот град страдаат од некои од овие проблеми и нивните екрани ги даваат.

Тоа е, дури ни самата компанија не би ги послушала сопствените препораки. Тие би им давале на своите тимови поблиску до прозорците прикажете ги екраните за предупредување за висока температура. Со други зборови, сликата што ја дава во своите физички продавници овие жешки денови не е најдобра за продажба на своите производи од starвезда.

Исто така, откако оваа порака ќе се појави на екранот, симптомите што корисникот ќе може да ги види на своите компјутери се различни: батеријата ќе престане да се полни; екранот станува затемнето и може да престане да работи, како и антените на мобилната мрежа влегуваат во мала моќност а сигналот на опремата можеби не е најдобар за да остварувате повици или да се поврзете на Интернет. Затоа, советот на Apple е да ја исклучите погодената опрема неколку минути и да почекате да се оладат сите нејзини кола пред да продолжите со услугата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.