Конечниот дизајн на Samsung Galaxy S9 е целосно филтриран

Протекување на дизајнот на Samsung Galaxy S9

Се вели, се вели, дека следниот CES 2018 ќе биде забавен. Некои истакнати брендови ќе присуствуваат и можат да објават - или барем да покажат - некои од нивните најсилни облози за овој курс. Самсунг е еден од нив. И она што се шпекулираше пред неколку недели е дека следното Samsung Galaxy S9 би бил присутен на состанокот во Лас Вегас.

Seeе видиме или не, дали од следниот 9 јануари е прикажан првиот меч на компанијата или не. Од Актуалидад Гаџет ќе бидеме во подножјето на кањонот и Ние ќе ви кажеме сè што се случува во еден од најважните настани за електронска потрошувачка во светот. Во меѓувреме, протекувањето продолжува и конечниот дизајн на следниот Samsung Galaxy S9 е веќе откриен.

Протекување на саќе од Samsung Galaxy S9

Како што може да се види на сликите, намерите на Samsung се да продолжат со својата стратегија: две верзии на ист модел. Тоа е, ние би имале Samsung Galaxy S9 и Samsung Galaxy S9 + тоа би отишло малку подлабоко во секторот phablet. Исто така, и како што се случува во случајот на Apple, токму оваа најнова верзија подготвува двоен сензор во својата камера за да може да игра со нефокусирани позадини - ефект на боке.

Исто така, потврдено е дека читачот на отпечатоци ја менува локацијата, еден од најкритикуваните аспекти на тековната верзија. Во овој случај, тој е преместен во долниот дел од фотоапаратот, давајќи му повеќе центрирано - и поудобно место за употреба со терминалот во рака.

Меѓутоа, ако одиме на сликите што протекоа од предната страна, ќе видиме дека промените не се многу забележливи. Тоа е да се каже, ние би имале континуиран дизајн во кој уште еднаш се обложуваме на бесконечен екран - од работ до работ - и со многу чувство на Samsung Galaxy S8 и Samsung Galaxy S8 +. Што очекувате од овој терминал? Дали сакате забележителна промена во неговиот дизајн, во неговиот софтвер, на вашата камера?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.