Мајкрософт потврдува дека Xbox One X ќе има FreeSync 2

Мајкрософт продолжува да се обложува и силно за својата водечка конзола за игри, барем потенцијално, и тоа е Xbox One X Microsoft е прикажан како јасен лидер во графиката и перформансите воопшто, и покрај фактот дека PlayStation 4 на Sony е јасно победник на продажните листи за време на оваа генерација.

Начинот да привлечете повеќе клиенти е добро завршена работа, токму тоа го прави компанијата Редмонд со Xbox. Сега Мајкрософт официјално потврди дека Xbox One X ќе има технологија FreeSync 2 што ќе ни овозможи да уживаме во повеќе и подобри игри.

На овој начин тие ќе можат да се справат со проблемот со Пелтечење и тие ќе ја подобрат флуидноста на нивните видео игри, нешто што без сомнение ќе го ценат повеќето гејмери ​​на секоја куќа. Тоа е Рајан Шрут, аналитичар на овој важен пазар на видео игри, кој ја потврди оваа информација, и реалноста е дека добриот Рајан обично се справува со доста реномирани извори. За да се оптимизира оваа технологија, Мајкрософт работеше со ништо повеќе и ништо помалку од Радеон, сопственици на ATI, познатата палета на производи за графички процесори за компјутери, и Xbox One X е пред сè и најважно за компјутерска игра, или во исто време. Помалку дека сакаат да не известат од Мајкрософт.

Ова може да значи дека во иднина ќе гледаме повеќе игри со бесплатна флуентност (без горни и долни граници) во каталогот Xbox One, дури и ако не можат да достигнат брзина од 60 слики во секунда, бидејќи тие ќе останат стабилни во теорија благодарение на до софтверската и хардверската изведба на предметната играчка конзола. Но запомнете го тоа за да уживате во оваа технологија, би било потребно да имате монитор компатибилен со целата оваа технологија, И тоа не е толку вообичаено во ниту еден дом.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)