Рендер на Moto Z од оваа 2017 година се филтрира на мрежата

Се чини дека мобилниот светски конгрес и мамурлакот на ова не ги спречува производителите кои ги следат нивните планови за следните уреди, а пред само неколку часа сликата за можно Moto Z од оваа 2017 година. Овој уред е далеку далеку од тоа да биде официјално претставен или барем тоа е она во што веруваме ако ги следат повеќе или помалку утврдените годишни рокови за лансирање (јуни) и се прикажува со неколку надворешни промени, што не значи дека не постојат , па да одиме Ајде да ги разгледаме подетално овие филтрирани слики на мрежата за да ги најдеме оние детали што ги разликуваат двата модели.

Првото нешто што може да се види е дека читачот на отпечатоци веќе не е квадрат за да личи на новиот модел претставен за време на MWC во Барселона, Moto G5 и G5 Plus, кои се постилизирани. Од друга страна, нешто што исто така се истакнува на прв поглед е дека LED блицот за предната камера се чини дека има двобоен и ова е нешто ново во уредот Lenovo, останатите не се менуваат, а екранот изгледа точно исто . На задната страна нема филтрирана слика затоа сметаме дека ќе биде потполно исто со опционалните MotoMods да се купуваат одделно.

Внатре, според првите протекувања и гласини, а Snapdragon 835 1.9GHz процесор, 4 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија. На кратко, тоа е прва апроксимација на она што може да дојде од Lenovo, фирма што може да го воскресне името Motorola на своите уреди, но ова е нешто што не може официјално да се потврди, како и спецификациите на новиот Moto Z Play. ..


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.