Објавувања на видео игри за ноември 2015 година

изданија на видео игри во ноември 2015 година

Можете да видите дека Божиќ е само зад аголот, и јас не го велам тоа само поради присуството на нугата и половороните во супермаркетите, само треба да ги разгледате следните лансирања на видео игри и да проверите огномет во тешка категорија што ќе дојде за нас во текот на следните недели од месец ноември.

Можеме да се истакнеме Подемот на Гробот Рајдер, што доаѓа како привремена ексклузива за Xbox One, многу очекуваното Војна на ѕвездите фронтот што ќе ги воодушеви обожавателите на овој универзум - кој сигурно ќе ги премине деновите до премиерата на новиот филм на календарот - уште еден посакуван како последици 4 -што ќе има избор mods на компјутер и може да се игра на конзоли - и, се разбира, Activision се враќа со својата годишна воена акција со Call of Duty: Black Ops III -Запомнете дека во PS3 y Xbox 360 нема да има режим на кампања. Сите изданија на видео игри за ноември по скокот.

Објавувања во ноември 2015 година

Датум на игра платформа

2/11/2015 Sonic Lost World компјутер
2 Купишта ТНТ компјутер
2 Компјутер Living Dungeon
3/11/2015 Ано 2205 компјутер
3/11/2015 Компјутерски борбени баталјони
3/11/2015 Зора на Плуг компјутер
3/11/2015 Оган! Компјутер
3 Гетсуеи Гакуен -ку- компјутер
3/11/2015 Ум: Пат до Таламус Подобрен издание компјутер
4/11/2015 компјутер на Хард Запад
4 Октодад: Дадлист Фати Андроид
5/11/2015 Риба или умрете компјутер
5/11/2015 Мушихимесама компјутер
5/11/2015 Потреба за брзина PS4
5/11/2015 Потреба за брзина Xbox One
5/11/2015 Тајната наредба 2: компјутер со маскирана намера
6 Барби и нејзините сестри: Засолниште за кученца Nintendo 11DS
6 Барби и нејзините сестри: Засолниште за кученца Wii U
6 Барби и нејзините сестри: Wii Puppy Shelter
6 Барби и нејзините сестри: Засолниште за кученца PS11
6 Call of Duty: Black Ops III PS11
6 Call of Duty: Black Ops III Xbox 11
6 Call of Duty: Black Ops III PS11
6 Call of Duty: Black Ops III Xbox One
6/11/2015 компјутер на Call of Duty: Black Ops III
6 Чарли Браун и Снупи: Видео играта PS11
6 Чарли Браун и Снупи: Видео игра на Xbox One
6 Чарли Браун и Снупи: Видео игра на Xbox 11
6 Чарли Браун и Снупи: Видео играта Wii U
6 Чарли Браун и Снупи: Видео играта Nintendo 11DS
6 Чиби-Робо! Zip Lash Nintendo 11DS
6/11/2015 Време на авантура: Фин и akeејк, истражувачи на ПС4
6/11/2015 Време на авантура: Фин и akeејк, истражувачи на ПС3
6 Време на авантура: Фин и akeејк, истражители на Вии У
6/11/2015 Време на авантура: Фин и akeејк, истражувачи на Xbox One
6/11/2015 Време на авантура: Фин и akeејк, истражувачи на Xbox 360
6/11/2015 Време на авантура: Фин и akeејк, истражувачи на Nintendo 3DS
6/11/2015 Време на авантура: Фин и akeејк, истражувачи на компјутер
6 Персона 11: Танцување цела ноќ ПСВИТА
9 компјутер Орк убиец
9 Каде плачат ангелите - Солзи на паднатиот компјутер
10/11/2015 Алехин Пиштол компјутер
10/11/2015 Alekhins's Gun Xbox One
10/11/2015 Пиштол PS4 на Alekhine
10/11/2015 Fallout 4 PS4
10/11/2015 Fallout 4 компјутер
10/11/2015 Fallout 4 Xbox One
10/11/2015 Кумун: Загатка за балистичка физика компјутер
10/11/2015 Прекрасно време Имаме компјутер
10/11/2015 Rise of the Tomb Raider Xbox 360
10/11/2015 Rise of the Tomb Raider Xbox One
10/11/2015 StarCraft II: Legacy of the Void PC
11/11/2015 Финес и Ферб: Ден на Дофеншмирц ПСВИТА
12/11/2015 Word Party eShop Wii U
13 Фудбал Менаџер 11 компјутер
13 Средношколски романтичен компјутер
13 Гласот вол. 11 Wii
13 Гласот, том 11 ПС2015
13 Monster High: The New Girl from Insti Nintendo 11DS
13 Monster High: Новата девојка од Инсти Вии
13 Monster High: Новата девојка на Insti PS11
13 Опкружете го небесниот војник Wii
13 Опкружете го небесниот војник Nintendo 11DS
13 Опфатете го војникот на небото Wii U
13 Sword Art Online: Изгубена песна PS11
13 Sword Art Online: Изгубена песна ПСВИТА
17 Игра на тронови Сезона 11 PS2015
17 Игра на тронови Сезона 11 PS2015
17 Xbox 11 сезона на Игра на тронови
17 Игра на тронови Сезона 11 Xbox Еден
17 компјутер на Сезона на игра на тронови
17 Игра на тронови: Серија игри на раскажувања - епизода 11 PS2015
17 Игра на тронови: Серија игри на раскажување - Епизода 11 Xbox One
17 Игра на тронови: Серија игри на раскажување - Епизода 11 компјутер
17 Игра на тронови: Серија игри на раскажувања - епизода 11 PSN PS2015
17 Игра на тронови: Серија игри на раскажување - епизода 11 XBLA Xbox 2015
18 PC прекинувачи
18 ГОЦКО НА ВОЈНА компјутер
19 PC на Assassin's Creed Syndicate
19 Војна на вездите: Battlefront компјутер
19/11/2015 Војна на Starвездите: Battlefront Xbox One
19 Војна на Starвездите: Battlefront PS11 C
20/11/2015 Премин на животни: Амиибо фестивал Wii U
20 компјутер за Божествено парче живот
20/11/2015 Марио тенис: Ultra Smash Wii U
20 масакрот во Xbox One
20/11/2015 Масакр PS4
20 компјутерски роботи на смртта на Маите
20 Бутик со нов стил 11: Трендови на брендот Nintendo 2015DS
20 година Компјутер за професионален земјоделец 11 година
20/11/2015 Професионален земјоделец 2016 Xbox One
20/11/2015 Професионален земјоделец 2016 PS4
20/11/2015 Професионален земјоделец 2016 Wii U
20 Тактички фудбал Нов сезонски компјутер
24 Петти: Чувари на Давид ПК
24 Последната врата: Андроид колекционерски уредник
25 Династија воини 11: Империи ПСВИТА
25 компјутер за супер снежни борби
27 IHF ракомет 11 ПС2015
27 IHF ракомет 11 ПС2015
27 IHF ракомет 11 Xbox One
27 IHF ракомет 11 Xbox 2015
30 Топ 11 забави во караоке, вол. 2015 PS40
30 Топ 11 забави во караоке, вол. 2015 PS40
30 Топ 11 забава во караоке, вол.2015 Wii
Ноември 2015 година Ангели кои убиваат компјутер
Ноември 2015 година BioShock колекција PS4
Ноември 2015 година BioShock колекција Xbox Еден
Ноември 2015 година Камп приколка ПЦ
Ноември 2015 година Освојување на Елисиум 4 компјутер
Ноември 2015 година Човечки елемент PS4
Ноември 2015 година Човечки елемент Xbox Еден
Ноември 2015 година Кромаја Омега PS4
Ноември 2015 година Луи Кукс компјутер
Ноември 2015 година Спакојно: Назад кон компјутерот СССР 2.0
Ноември 2015 Неверојатни авантури на Ван Хелсинг: Конечен компјутер
Ноември 2015 година ЛЕТОК-компјутерот
Ноември 2015 UmiharaKawase компјутер
Ноември 2015 година Прикриени мисии: Операција Курск К-141 компјутер


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул dijo

  Огромен блог за да бидете во тек со новостите за видеоигрите и идните изданија за сите платформи. Честитки

  1.    ЗАДОЛИТЕЛНО dijo

   Ви благодарам многу за честитките, Раул. Ние сме многу среќни што знаеме дека уживате во содржината!