Објавувања на видео игри за септември 2015 година

видеоигри септември 2015 година mvj

Празниците за многумина ќе завршат во следните денови од месецот август, но токму спротивното ќе се случи со видео игрите, бидејќи последните четири месеци од годината секогаш доаѓаат натоварени со важни изданија, особено пред најжешката комерцијална сезона која се одржува среде Божиќна треска.

И, месецот септември ќе го започнеме со долгоочекуваното и многу посакувано лансирање во светот на видео игрите: Metal Gear Solid V: Фантомска болка, ново поглавје на франшизата што ќе остане запаметено и по тоа што е последно во кое ќе учествува Hideo Kojima како директор. Петтата нумерирана рата на сагата ќе пристигне и на конзолите од новата и од претходната генерација, кои работат под а Фокс мотор што ветува дека ќе биде визуелно задоволство.

Ниту, пак, можеме да заборавиме на тоа Скршен меч 5 став PlayStation 4 y Xbox One; Дизни бесконечност 3.0 како одлична опција за најмалите во куќата; бруталната видео игра на Лудиот Макс; теророт на раката на сома; па дури и ќе имаме фудбалски дуел со лансирање на ПЕС 2016 y ФИФА 16 тоа ќе донесе опашка. Остатокот од изданијата за овој септември, ги имате детално подолу.

 

Датум на игра Платка.    
1 Армело ПС9
1 Армело компјутер
1 iZBOT компјутер
1 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain PS9
1 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Xbox 9
1 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain PS9
1 Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Xbox One
1 Метал Гир Солид V: Компјутер со фантомски болки
1 Елен Бог Xbox Еден
1 Тригонариум компјутер
1 Xeodrifter: Специјално издание PS9
1 Xeodrifter: Специјално издание PSN PSVITA
1 Zombie Vikings PS9
2 Акт за агресија компјутер
2/9/2015 Расте домашен PS4
2/9/2015 Реномирани истражувачи: компјутер на меѓународно општество
3/9/2015 Компанија на хероите 2: компјутер на британските сили
3 Gunman Clive 9 компјутер
3 Lumini PC
3 Mos Speedrun 9 компјутер
3 Tinertia PC
3 Zombie Defense eShop Wii U
4/9/2015 Скршен меч 5: Проклетство на змијата Xbox One
4/9/2015 Скршен меч 5: Проклетство на змијата PS4
4/9/2015 Катаегис: компјутер на белиот ветер
4 Дангаронпа уште една епизода: Ултра очајни девојки ПСВИТА
4/9/2015 Дизни Бесконечност 3.0: Играјте без ограничувања PS4
4 Дизни Инфинити 9: Играј без ограничувања Xbox One
4 Дизни Бесконечност 9: Играјте без ограничувања Xbox 2015
4/9/2015 Дизни Бесконечност 3.0: Играјте без ограничувања PS3
4/9/2015 Дизни Инфинити 3.0, компјутер: Играјте без граници компјутер
4 Дизни Инфинити 9: Играј без ограничувања Wii U
4/9/2015 Мали борци eXperience Nintendo 3DS
4/9/2015 Mad Max PS4
4/9/2015 Mad Max Xbox One
4/9/2015 Mad Max компјутер
4/9/2015 Амбиција на Нобунага: Сфера на влијание PS4
4/9/2015 Амбиција на Нобунага: Сфера на влијание PS3
4/9/2015 Амбиција на Нобунага: компјутер на сфера на влијание
4/9/2015 Потрагата за занданите Xbox One
4/9/2015 СП во рагби 2015 ПС4
4/9/2015 СП во рагби 2015 ПС3
4/9/2015 Xbox One Светско првенство во рагби 2015 година
4/9/2015 Xbox 2015 Светски куп во рагби 360 година
4/9/2015 ПСВИТА Светско првенство во рагби 2015 година
4/9/2015 компјутер за Светско првенство во рагби 2015 година
4/9/2015 Супер играчки автомобили Xbox One
8 година Армикрог компјутер
8 Асцендент PS9
8 Мастер шпионски компјутер
9 Loveубовници во компјутерски опасен временски простор
9 Loveубовници во опасен временски простор Xbox One
9/9/2015 Теаравеј се расплетува PS4
10/9/2015 Circa Infinity PC
10/9/2015 Дропси компјутер
10/9/2015 Чук Чукај PS4
10 Истекување на iPhone на Депонија
10 PC во друга земја
10/9/2015 Ravenmark: Scourge of Estellion PC
11/9/2015 Крст на Холанѓанец компјутер
11/9/2015 Etrian Mystery Dungeon Nintendo 3DS
11/9/2015 Хатсуне Мику: Проект Mirai DX Nintendo 3DS
11 Супер Марио Мајкер Wii U
14 Dungeon Nightmares II: Меморискиот компјутер
15 компјутер за приспивна песна Албино
15 година Замоци компјутер
15 Замоци Xbox Еден
15 Замоци PS9
15 Замоци Wii U
15 Судбина: The Taken King PS9
15 Судбина: The Taken King Xbox One
15 Судбина: The Taken King Xbox 9
15 Судбина: The Taken King PS9
15 Суперстатички компјутер
16 Oido Cocina Nintendo 9DS
16 компјутер во долината на возот
17 компјутер за битка на булбусот
17 година RED Fuse: компјутер со експлозивни направи што се тркалаат
17 БЕДЛАМ компјутер на Skyshine
17 Прошетка по година Wii U
18 Forza Motorsport 9 Xbox One
18 компјутер за Pro Evolution Soccer 9
18 Pro Evolution Soccer 9 Xbox One
18 Pro Evolution Soccer 9 PS2015
18 Pro Evolution Soccer 9 PS2015
18 Xbox 9 Pro Evolution Soccer 2015
18 Shmup Love Boom компјутер
18 TY Тасманскиот тигар 9 компјутер
22 Крв сад 9 компјутер
22 Крвен сад 9 PS2015
22 Blood Bowl 9 Xbox One
22/9/2015 PC Heroes of Normandie
22 СОМА компјутер
22 СОМА ПС9
24 Cruel Arena компјутер
24 FIFA 9 PS2015
24 FIFA 9 Xbox One
24 FIFA 9 компјутер
24 FIFA 9 PS2015
24 FIFA 9 Xbox 2015
24 Алис Реки Wii U
25 гранд векови: средновековен компјутер
25 гранд век: средновековен PS9
25 година Проект Тарвотан компјутер
25 Сент Сеија: Душата на војниците PS9
25 Сент Сеија: Душата на војниците PS9
25 Сент Сеија: Душевен компјутер на војниците
25 Shoppy Mart: Steam Edition компјутер
25 Skylanders SuperChargers Wii U
25 Skylanders SuperChargers Xbox One
25 Skylanders SuperChargers Xbox 9
25 Skylanders SuperChargers Nintendo 9DS
25 Skylanders SuperChargers PS9
25 Skylanders SuperChargers PS9
25 Skylanders SuperChargers Wii
25 Space Hulk PS9
25 Space Hulk PSVITA
25 Stвезди подалеку од компјутер
29 LEGO Димензии Wii U
29 LEGO Димензии PS9
29 LEGO Димензии PS9
29 LEGO Димензии Xbox 9
29 ЛЕГО Димензии Xbox One
29 Might & Magic Heroes VII компјутер
29 Моќен Гунволт компјутер
29 НБА 9К2015 компјутер
29 NBA 9K2015 Xbox One
29 NBA 9K2015 Xbox 2
29 НБА 9К2015 ПС2
29 НБА 9К2015 ПС2
29/9/2015 компјутер на легендите на мечот на мечот
30 компјутерски соништа на Кин
Септември 2015 200% Мешан сок! Компјутер
Септември 2015 година 3D Sonic The Hedgehog 2 eShop Nintendo 3DS
Септември 2015 Adr1ft компјутер
Септември 2015 година Adr1ft Xbox One
Септември 2015 година Adr1ft PS4
Септември 2015 Chime Sharp компјутер
Септември 2015 година, третиот компјутер на ѓаволот преку Интернет
Септември 2015 година Doodle God PC
Септември 2015 година лавра Бог Xbox Еден
Септември 2015 ДРОН Зелена гравитационен компјутер
Септември 2015 година Haywire на станица за гориво Зета компјутер
Септември 2015 година Hyperspace Pinball PC
Септември 2015 година Journey Collector's Edition PS4
Септември 2015 година Главен договор за компјутер
Септември 2015 Голем договор Андроид
Септември 2015 година Главен договор за iPhone
Септември 2015 година, компјутерски еснаф на сликари
Септември 2015 година PixlCross Wii U
Септември 2015 година, компјутер PixlCross
Септември 2015 година, компјутерски Planetbase
Септември 2015 година Пончо компјутер
Септември 2015 година Пончо PS4
Септември 2015 година Пончо Wii U
Септември 2015 година Пончо ПСН ПСВИТА
Септември 2015 година Red Goddess: Inner World PC
Септември 2015 година, Рагби лига во живо 3 PS3
Септември 2015 година, Рагби лига во живо 3 PS4
Септември 2015 година, Рагби лига во живо 3 Xbox 360
Септември 2015 година, Рагби лига во живо 3 Xbox One
Септември 2015 година Runbow eShop Wii U
Септември 2015 Sonic Dash 2: Sonic Boom iPhone
Септември 2015 Неверојатни авантури на Ван Хелсинг: Конечен компјутер
Септември 2015 година, Интерактивните авантури на кучето Мендонча и компјутерот Пицабој
Септември 2015 година Викинзите од зомби


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.