Ова се најмоќните паметни телефони на пазарот во месец октомври според AnTuTu

Јаболко

Уште еден месец AnTuTu веќе го објави список на најмоќните смартфони на пазарот во текот на месец октомври, и за она што е земено во предвид сите тестови извршени во добро познатата апликација во текот на изминатиот месец. Секако, никој не очекува премногу промени во споредба со претходните месеци и тоа е дека ние продолжуваме да имаме апсолутен доминатор кој за момент изгледа недвижен од првото место во класификацијата.

Зборуваме секако за iPhone 7 Во своите две верзии, тој продолжува да доминира на рангирањето, а во далечина го следат LeEco Le Pro 3 и Xiaomi Mi5s Plus и чекаат да бидат вметнати новите смартфони кои беа официјално претставени во последните неколку недели.

Подолу ви ја покажуваме класификацијата објавена од AnTuTu во последните часови и каде можеме да ја видиме десет најмоќни паметни телефони на пазарот во октомври;

AnTuTu

OnePlus 3, Xiaomi 5s или LeEco Le Max 2 се други паметни телефони кои успеаја да влезат повторно во оваа класификација, што во многу случаи нема многу да се направи со перформансите што ги нуди терминалот. Зачудувачки е што го гледаме и Галакси Забелешка 7, што Самсунг веќе реши да го повлече од пазарот пред неколку недели поради проблеми со батеријата.

Дали се согласувате со оваа листа на десетте најмоќни паметни телефони што AnTuTu ги објави уште еден месец?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.