Овие се најдобрите мобилни телефони од среден опсег достапни по MWC

НАЈДОБРИ ТЕРМИНАЛИ СО СРЕДНА СТРАНА

Светскиот мобилен конгрес веќе заостанува имајќи предвид колку брзо се движи светот на технологијата денес. Па сега, кога пазарот се смири малку, можеме да добиеме идеја за тоа кои се најдобрите терминали што ги наоѓаме во различни опсези. Не сакаме да зборуваме за класичниот Samsung Galaxy S на секогаш, чиј квалитет и привлечност се повеќе од контрастни.

Па, ајде да погледнеме во она што го сметаме за среден опсег, терминали околу 300 евра што беа презентирани за време на овој Светски мобилен конгрес од 2018 година и кои ќе ви се најдат огромно привлечни несомнено.

Toе направиме еден вид рангирање на оние што ни се чини според квалитетна цена и во внимание на она што беше видено за време на Светскиот мобилен конгрес, најдобрите терминали по содржани цени, без да стигнат до ефтините или навистина ефтини телефони, туку тие што се способни да ни обезбедат одлики и перформанси во екот на денешната телефонија, без потреба да ја завршиме нашата кредитна картичка. Овие ќе ни овозможат да уживаме во целата демократизирана технологија денес, со додадени класици на ниво на софтвер и хардвер, секој со своите подетални карактеристики.

5-ти Вико Поглед 2 Про

Вико продолжува да се бори и да се мери со своите терминали. Овој пат тие лансираа телефон кој нè потсетува многу на опсегот достапен во Essential, но ги има карактеристиките на Wiko. Многу детален преден скоро цел екран со својот остров за предната камера. Поради својот необичен дизајн, обидот да се избега од скоро сè што е претставено и големината што ја има. Имаме процесор на Qualcomm, осум-јадрениот Snapdragon 450 (Вико се оддалечува од MediaTek) го користиме за да го отвориме рангирањето со овие главни карактеристики:

RAM меморија 3GB 4GB
Капацитет 32 GB плус microSD 64 GB плус microSD
БАТЕРИЈА 3.000 mAh и брзо полнење 3.500 mAh и брзо полнење
ПОВРЗАЕ LTE, WiFi, NFC, читач на отпечатоци, Bluetooth LTE, WiFi, NFC, читач на отпечатоци, Bluetooth
ОПЕРАЦИОНЕН СИСТЕМ Андроид 8.0 Oreo Андроид 8.0 Oreo

Можете да го купите од 299 евра во текот на следниот месец април, како и секогаш Вико обложува на прилично тесни цени, ставајќи ја целата технологија на дофат на многу корисници.

4-та Нокиа 6 (2018)

Нокиа сака да се врати да доминира на пазарот во голема мера, доцна беше, но на крајот успеа да се сојузи со Андроид, со кого не сакаше да сојузува во своето време. Овој терминал не сака да се истакнува премногу во ништо, но тоа го прави по својата цена. Тоа е нешто како совршена симетрија помеѓу одликите, така што сите погледи се вперени во неа. Ние сме произведени во алуминиум S6000 и светло портокалова боја. Го истакнуваме неговиот IPS екран со FullHD резолуција, како и процесорот Qualcomm Snapdragon 630, нешто повисока од моделот претставен претходно.

Технички спецификации Nokia 6
Платформа Андроид 8.0 Oreo
Екран 5.5 инчи IPS LCD Full HD со заштита од Gorilla Glass
Процесор Кученце 630
RAM меморија 3 GB / 4 GB
Внатрешно складирање 32 GB / 64 GB (и двете може да се прошират до 128 GB)
Задна камера 16 MP со отвор на отвор f / 2.0 - двоен блиц - оптика на ZEISS
Предна камера 8 MP со решетка f / 2.0
Conectividad GSM WCDA LTE WiFi Bluetooth 5.0 USB Type C - приклучок за слушалки
Други карактеристики Сензор за отпечаток на прст NFC сензор за близина
Batería 3.000 mAh
Димензии X x 148.8 75.8 8.15 mm
цена 279 евра

Го имаме за само 279 евра во витрините, терминал многу повеќе од привлечен што нема да остави никого рамнодушен.

3-ти Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Фотографија од: Бесплатниот Андроид Кинеската фирма која се здобива со најголема слава во последните месеци продолжува да се обидува да ги остави устите отворени за добар дел од корисниците. Ние го отвораме ова рангирање со него од многу причини. Го истакнува својот голем екран со резолуција FullHD што го прифаќа моделот FullVision, толку присутен денес. Не можеме да негираме дека можноста да се стекне директно во новите продавници отворени во Шпанија ја прават исклучително привлечна:

 • Екран: 5,99? IPS (2160 x 1080 px).
 • Процесор: Snapdragon 636.
 • RAM меморија: 4/6 GB
 • Внатрешна меморија: 64 GB + microSD.
 • Задна камера: 12 + 5 Mpx, f / 2.2 + f / 2.0.
 • Предна камера: 20 Mpx
 • Батерија: 4000 mAh.
 • Поврзување: 4G LTE, microUSB, FM радио ...
 • Големина: 158.6 х 75.4 х 8.05 мм.
 • тежина: 181 гр.
 • Андроид верзија: 7.1.2 Нугат со МИУИ 9.
 • Otros: заден читач на отпечатоци.
 • Precio: Од 189 евра.

2-ри Алкател Серија 5

Сребрениот медал на овој мобилен светски конгрес Уредот претставен од француската компанија Алкател, нејзината Серија 5. Причините се очигледно многу.

За почеток, екранот ни нуди а Резолуција од 5,7 инчи FullHD + со резолуција 18: 9, придружуван од процесорот MediaTek MT6750 со 8 јадра, 3 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија. Ова е првиот од телефоните во оваа листа што има процесор МедијаТек. Може да го прошириме просторот за складирање користејќи картички microSD.

На ниво на поврзување, има чип НФЦ и нема врска со слушалки затоа што ни нуди врска USB-C да се израмни со новостите.

El Алкател серија 5 интегрира а систем за препознавање на лице заедно со сензор за отпечатоци од задната страна, задна камера од 12 mpx со бленда f / 2.0 и две предни фотоапарати од 13,5 mpx наменети за loversубителите на селфи фотографии. Алкател серија 5 Тој е со цена од 229 евра и ќе се појави на пазарот во следните неколку дена.

1-ви ZTE Blade V9

И веќе го имаме она што го сметаме за најдобар терминал со среден опсег за оваа 2018 година по MWC. Соберете ја најдобрата хармонија помеѓу хардверот и дизајнот, со ова сјајно стакло назад и предниот FullView од неколку рамки. Кинеската фирма ЗТЕ укажува на веста.

 • Екран: 5,7 инчи FullHD +
 • Процесор: Среден опсег на Qualcomm Snapdragon 450
 • RAM меморија: До 4 GB
 • Внатрешно складирање: 32GB и 64 GB модели со експанзија на microSD
 • Батерија: Има 3.100 mAh
 • Задна камера: Двојни леќи 16 + 5MP, f / 1.8, PDAF, 6P леќи
 • Предна камера: Резолуција од 13MP за добро селфи
 • ОС: Андроид Орео 8.1
 • Големина и тежина: 151,4 x 70,6 x 7,5 mm во вкупно 140 грама
 • Поврзување: LTE, NFC
 • Автентикација: Читач на отпечатоци и препознавање на лице

Најдобар? Цената, можете да ја набавите за само 269 ​​евра за моделот со 3 GB RAM и 32 GB просторили 299 евра за моделот со 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.