Овластениот глас на Минг-Чи Куо ги потврдува новите спецификации на Galaxy S8

Samsung Галакси S8

Можеби името на Минг-Чи Куо Можеби не ви звучи премногу, но тој моментално работи за KGI Securities и се случува да биде еден од најпрестижните и признати аналитичари на пазарот на мобилна телефонија. Неговата репутација главно е заработена со правење предвидувања, за што замислуваме дека ќе има инсајдерски и информации од прва рака, за Apple и неговите промовирања.

Ретко, ако некогаш, сме го виделе Куо како не успева, па затоа секоја информација што ја открива се смета за вистинита. Во оваа прилика ги остави настрана мажите од Купертино, да потврдете ги карактеристиките на новите Galaxy S8 и Galaxy S8 +, исто така, давајќи некои детали за кои до сега не знаевме.

Галакси С8 и Галакси С8 + Карактеристики и спецификации

Samsung

Добро познатиот аналитичар потврди дека и Galaxy S8 и Galaxy S8 + ќе монтираат a OLED дисплеј со WQHD + резолуција од 2960 x 1400 пиксели, првиот е 5.8 инчи и 6.2 инчи за вториот.

Една од новите информации што ги обезбедува е дека ќе имаме различни варијанти на новиот предводник на Samsung, главно ориентирани кон САД, Јапонија и Кина. Моделите со Exynos 8895 се ориентирани кон Европа и остатокот од Азија, каде секако ќе се пласира и варијантата со Snapdragon 835. Што се однесува до батеријата, исто така потврди дека Galaxy S8 ќе има 3.000 mAh, додека Galaxy S8 + ќе достигне до 3.500 mAh.

Конечно Минг-Чи Куо откри дека Galaxy S8 ќе доаѓа со 4GB RAM во својата „нормална“ верзија за да го нарече некако. Во Кина и Јужна Кореја тоа ќе го стори со 6 GB RAM меморија и дека на овие два пазари овој аспект е високо ценет од страна на корисниците.

Лансирање на пазарот

Во моментов со сигурност знаеме дека и Галакси С8 и Галакси С8 + ќе бидат претставени на 29 март на настан што ќе се одржи во Newујорк. Оттаму е целосно непознато кога може да се појави на пазарот и да биде достапен за купување, иако многу гласини сугерираат дека може да биде достапен на 28 април. Пред извесно време протече дека ќе биде 21 април, но денес сè покажува на третиот до последниот ден на април.

Сепак, Добро познатиот кинески аналитичар повторно нагласи дека Galaxy S8 ќе се најде во продажба на 21 април, една недела порано отколку што тврдат повеќето гласини и протекувања. Кој ќе биде во право по ова прашање?

Samsung

Како и да е, се чини дека нема да чекаме премногу долго од официјалното претставување на новиот предводник на Samsung за да можеме да го набавиме на пазарот. Од Куо научивме и дека јужнокорејската компанија ќе произведе 50% повеќе единици на Galaxy S8 отколку Galaxy S8 +, главно поради неговата големина, што сигурно нема да им се допадне на сите корисници бидејќи 6.2 инчи се многу инчи за повеќето корисници.

Конечно, Самсунг се очекува да испорача меѓу 40 и 45 милиони единици во 2017 година, бројка нешто помала од 52 милиони единици во 2017 година, иако ако го земеме предвид месецот во кој сме, бројот на единици изгледа повеќе од позитивен и надежен за јужнокорејската компанија.

Мислење слободно

Не поминува ден кога не знаеме нови гласини и протекувања во врска со Galaxy S8. Овој пат ги потпишува Минг-Чи Куо, можеби еден од најавторитетните гласови на пазарот на мобилни телефони. Како и да е повеќето од нас се исцрпени од чекањето за новиот предводник на Samsung и од познавање податоци и повеќе податоци без да можат да ги видат и допрат.

Чекањето е веќе кратко, и благодарам на Бога, бидејќи со месеци моравме да трпиме бескрајни гласини и протекувања, кои, ако траеја неколку месеци, ќе ме убиеја без никакво сомневање. Запомнете дека следниот 29 март имаме состанок за официјално запознавање на новите Galaxy S8 и Galaxy S8 +.

Дали мислите дека информациите обезбедени од Минг-Чи Куо уште еднаш ќе се совпаднат со реалноста?. Кажете ни како и секогаш во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.