Покемон Го Плус е одложено до септември

Покемон Одете Плус

Очигледно, ако одредени покемони се посакувани во нашата потрага да ги набавиме сите, тоа го прави и носењето поврзано со видео играта. Како што неодамна беше соопштено од Nintendo, Покемон Го Плус нема да пристигне до месец септември, нешто што не беше планирано бидејќи лансирањето беше закажано за овој месец.

Nintendo е испорачан е-пошта до клиенти кои веќе го резервирале уредот и тој исто така објави твит во кој се известува за ситуацијата, иако тој не даде објаснувања за доцнењето или дали навистина ќе има понатамошно одложување во септември.

Она што го знаеме е дека Nintendo се извини за тоа и им вратил на своите клиенти 5 фунти од цената што ја платиле клиентите, па се чини дека доцнењето се должи на грешка на самата Nintendo и оттука и враќање на парите.

Pokémon Go Plus ќе се поврзе преку Bluetooth со нашите мобилни и таблети

Pokémon Go Plus е носливо што се поврзува преку Bluetooth со нашиот паметен телефон и ни овозможува да ловиме покемони додека одиме без да мора да ја извршуваме апликацијата за игри. Ова е многу корисно за одредени корисници, но може и Намерата на Nintendo е да ја лансира во месец септември со враќање на најмалите на училиште и овозможување продолжување на ловот покемони, иако тоа ми дава дека најактивните корисници на видео играта не се најмали, туку најголеми во куќата.

Лично мислам дека Nintendo треба да ја објави оваа видео игра малку повеќе и да дозволи ловот да биде не само преку Покемон Го Плус, туку и преку други носени уреди како што се бенд или паметен часовник. Ова би можело да биде поинтересно за корисниците и тие дури и би го ценеле повеќе отколку ако Pokémon Go Plus пристигнеше на време Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.