Покемон Ајде да одиме Пикачу и Еви, првите игри во серијата за Switch

 

Покемон Пикачу Еиви Нинтендо прекинувач

Популарната сага за Покемон продолжува да се шири на пазарот. Сега, тие го прават тоа достигнувајќи една од најпопуларните конзоли на денешницата, како Nintendo Switch. За да го направите ова, ќе бидат објавени две нови игри за конзолата. Станува збор за Покемон: Ајде да одиме, Пикачу! и покемони: Ајде да одиме Еви! Двете игри ќе се појават на пазарот на 16 ноември.

Понатаму, Н.Intendo и Game Freak веќе го открија првиот трејлер за овие игри. Така што корисниците веќе можат да добијат идеја што да очекуваат од нив. Најавени се како враќање кон потеклото на серијата.

Всушност, играчите vсè уште треба да се вратиме во регионот Канто, во кои беа центрирани првите игри за Game Boy. Така, тие ќе можат да ја доживеат класичната авантура на Покемон на нов начин, овој пат на нивната конзола Nintendo Switch. Иако целта ќе биде иста, фатете ги сите 151 класичен покемон.

За него се зборуваше долго време и конечно беше потврдено. Pikachu и Eevee ќе бидат лицата на овие две игри што ќе пристигнат на конзолата Nintendo. Тие ќе го придружуваат корисникот во сите овие авантури. Што се однесува до играта, тоа нема да претстави премногу изненадувања.

Системот за снимање ќе биде идентичен со оној на Покемон Гоу. Всушност, идејата на компанијата е дека тие се слични игри, со некои разлики, но со клучните елементи што ќе ги натераат корисниците да се обложуваат на тоа. Можете да го користите Swith Joy-Con за играње, но исто така и додаток наречен Поке Бол Плус, што ќе се користи за снимање во игра.

Се чини дека овие две игри нема да бидат единствените во сагата што стигнаа до Nintendo Switch. Очигледно, можеме да се надеваме дека ќе има нова игра во 2019 година. Иако во моментот ништо не се знае за тоа. Засега, за да ги знаеме овие две нови игри, ќе мора да почекаме до 16 ноември.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.