Резервациите на Samsung Galaxy S8 во Јужна Кореја прават историја

Samsung Галакси S8

El Samsung Галакси S8 Официјално ќе се појави на пазарот за неколку дена, откако беше претставен на 29 март. Резервациите беа отворени неколку часа по неговото претставување и до сега новиот предводник на Samsung веќе влезе во историјата достигнувајќи го 550.000 резервации во Јужна Кореја, неговата родна земја, за само два дена.

И тоа е дека, како што можевме да дознаеме од раката на Самсунг, новиот Галакси С8 успеа да го достигне тој величествен број на резервации помеѓу 7 и 8 април. Оваа бројка, на пример, е далеку поголема од онаа постигната со Галакси S7 или Galaxy Note 7.

Ние исто така можеме да го потврдиме тоа експлозиите и проблемите на Galaxy Note 7, кои го повлекоа од пазарот, не влијаат на Galaxy S8 тоа многу ги убеди корисниците, во моментот од Јужна Кореја, иако се плашиме дека ќе заврши со убедливи корисници од целиот свет.

Досега, рекордот за резервации го држеше Galaxy Note 7, кој успеа да достигне бројка од 400.000 резервации, иако не само за два дена. Следниот рекорд што Галакси С8 мора да се обиде да го надмине е 49 милиони продадени единици на Галакси С7, што се плашиме дека наскоро ќе се сруши ако го земеме предвид импресивниот број на резервации постигнати за само два дена.

Што се однесува до нашата земја, бројките не се соопштуваат во моментов, но ако сакате да го резервирате новиот Galaxy S8, за да можете да го добиете следниот 20 април, тоа можете да го сторите во Амазон ТУКА.

Дали мислите дека Samsung Galaxy S8 ќе има невиден успех?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.