Samsung Galaxy Note 7 пристигнува во Кина без никаков траг од верзијата на верзијата 6GB / 128GB

Samsung

El Не се пронајдени производи продолжува да ја прави својата премиера во сè поголем број земји и во последните часови официјално пристигна во Кина, за момент во еден единствен модел што е точно истиот што може да се купи во остатокот од светот. Оваа верзија ни нуди 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија со можност за проширување, како што веќе знаеме преку microSD картички.

Сепак, јужнокорејската компанија го потврди тоа Две различни верзии на новиот уред би биле достапни во Кина, со 6 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија, од кои во моментот нема трага на кинескиот пазар.

Во моментов единствената информација што ја знаеме е дека „нормалната“ верзија може да се резервира од следниот 1 септември и ќе има цена од 5.988 јуани, што е околу 800 евра, но пред оданочување. Верзијата со 6 GB RAM меморија и 128 GB внатрешна меморија, во моментот е бесценета, и ниту една нема датум за нејзино пристигнување на пазарот, иако нејзината цена сигурно сигурно ќе надмине 1.000 евра.

Оваа проширена верзија на Galaxy Note 7 беше одлично прифатена од повеќето корисници, кои сè уште бараа малку повеќе енергија и складирање, но засега мора да го чекаме. Се разбира, запомнете дека првично ќе биде достапен само во Кина, иако не е исклучено неговото пристигнување во Европа и многу други земји низ целиот свет.

Дали мислите дека вреди да се почека 6 GB RAM и 128 GB верзија за внатрешно складирање на Galaxy Note 7?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хозе Гордиordо dijo

    Интересна статија, сакам да се претплатам на страницата